Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akiknek kevés idő telt el a...

Akiknek kevés idő telt el a két szülés között hogyan élték meg a szülést? Természetes szülés volt a 2. is?

Figyelt kérdés

Én a szülés utántól nem félek. Sajnos az első babámmal a poklot éltem meg... természetesen szültem és azt mondtam soha többé nem akarom ezt... aztán a védekezés ellenére mégis sikerült összehozni a 2.terhességet... mondhatom depressziós is lettem. A párom közölte hogy ha nem akarnám megtartani a családi kassza nem áll rendelkezésemre és ő semmilyen szinten nem fog támofatni. Tehát így esett hogy arra jutottam nem maradt más mint végig szenvednem. Nem a gyerekneveléstől félek, hanem a szüléstől. A párom most be se akar jönni velem, mert neki rossz volt az elsőnél látni hogy szenvedek... tehát nem elég hogy kivagyok a szülés miatt támaszom sem lesz... én úgy érzem én se szeretnék ott lenni.

Más is volt így vele akiknél 1-1,5év van a két szülés között??



2018. aug. 9. 23:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Jól értem, hogy azért szülsz, mert a férjed megzsarolt?


Egyrészt elvetettem volna, másrészt elváltam volna. Nehéz most mit mondani, mert idáig nem jutnék egy segfejjel.

2018. aug. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, tudom nem ez a kérdés, de a férjed oltári tahó. Megzsarol, közli hogy nem támogat, a "családi" kassza nem áll rendelkezésedre (csak megjegyzem akkor az már nem családi ha egy ember dönt mindenben) aztán még be se megy mert NEKI ez rossz. Ez a pasi végtelenül önző. A helyedben már rég elváltam volna, mert ő tuti nem szeret. Viszont ha annyira nagy legény, akkor most szépen kinyithatja a pénztárcáját, és a rettegő nejének kifizetheti a császárt!
2018. aug. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A férjed no comment.

Nekem 15 hónap van a két gyerek között, természetes úton szültem az elsőt, sürgősségi császárral a másodikat, 12 óra vajúdás után. Azt sokkal rosszabbul éltem meg, mint az elsőt, mert minden "jóból" kijutott, végigszenvedtem a vajúdást, de mégsem hallhattam az első sírását, és azt, amikor megnyugszik a hasamra fektetve. Az elsővel 7,5 órát vajúdtam, de az egész elmúlt, amikor már a szülőágyra kerültem, és tudtam, hogy mindjárt meg fogom őt látni, és a karomba vehetem. Egyáltalán nem éltem meg pokolnak.

2018. aug. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
13 hónap van a gyerekeim között. Az első könnyű szülés volt, nem féltem a másodiktól. Viszont a második nagyon nehéz volt. Természetes szülés volt mindkettő, de teljesen más. Nyugi, lehet neked most a második lesz könnyebb. Férjed no comment...
2018. aug. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Bence_ ***** válasza:
100%

Fura embert hívsz párodnak.

13 hónap van közöttük, második 2 óra alatt megvolt.

Szülés utáni 3 év kemény volt, egy ilyen támogató emberrel, hogy fogod végig csinálni?

2018. aug. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Itt nem a szülés megélése lesz a legnagyobb gond...Hanem a férjed :( Nem támogat, szülés közben sem, és egyébként sem. Én nem tudom hogy éltem volna meg.

Az én férjem is fehéredett zöldült az első szülésemnél, de hősiesen kibírta és a végén nagyon boldog volt hogy nem adta fel az elején.

A másodiknál már nem is volt kérdés , ott lesz e.

Én meg is mondtam, nélküle nem szülök :D

Na de a kérdésre : az első nekem nagyon nehéz volt, iszonyú erős fájásaim voltak, 8 óra volt összességében (ami nem sok, tudom első szülésnek) nagyon megszenvedtünk, a végére a magzatvíz is mekóniumos lett.

A második babám 1.5 évvel később érkezett, mindössze 2 óra alatt. Nagyságrendekkel könnyebb szülés volt.

2018. aug. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy.

Hidd el, hogy nem tehetsz róla, nem vagy hibás és nem ennyit érsz! Nem ennyit érdemelsz és ez nem normális.


"A párom közölte hogy ha nem akarnám megtartani a családi kassza nem áll rendelkezésemre és ő semmilyen szinten nem fog támofatni. "


Ilyen NINCS. KÖTELEZŐ gyerektartást fizetnie, a bíróság kötelezni fogja erre. Nem azon múlik, hoyg ő most számodra mennyire ijesztőnek és határozottnak tűnik.


Nézd, a szülésre kényszerítés és a pénzzel zsarolás azt jelenti, hogy bántalmaznak. Te egy bántalmazó kapcsolatban élsz, egy agresszor játékszere vagy.


Ezért is mondja neked, hogy de szeret, meg nem bírja nézni, ha szenvedsz. Ez HAZUGSÁG. Ezzel tart a hálójában.


Kérlek, fordulj ismerőseidhez, barátaidhoz, a családodhoz és hívd fel a NANE Egyesületet! Segítenek visszatalálni a régi önmagadhoz!


ÉS ne feledd: NINCS MIT SZÉGYELLNED! SEMMI NEM A TE HIBÁD.BÁRKI LEHET ÁLDOZAT.

2018. aug. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köazönöm a sok választ, picit megnyugodtam. A párom egyébként sokat segít, nincs vele baj. Csak egyáltalán nem akarta, hogy elvetessük a babát. Ezt elég rosszul kommunikálta le tudom, de nagyon szerető apa és társ. Azt viszont hogy most nem szeretne bejönni nehezményezem, mert jó lenne de nem erőszakolhatom rá.
2018. aug. 10. 23:03
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát persze, hogy nem erőszakolhatod rá. Hiszen csak egy szülésről van szó, amire ő kényszerített rá. Nyilván ilyen sokat nem kérhetsz, hogy legalább a kezed fogja, ha már rettegsz. Túl messzire mennél ...
2018. aug. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Végülis nem arra akartam a hangsúlyt fektetni hogyan alakult így a dolog hanem hogy kinek milyen volt a második szülés ilyen kis különbséggel! Szeretem a párom, rosszul esett a dolog, de nem ver se engem se a gyerekünket, nem csal meg, minden másban számíthatok rá. Egyszer hibázott ember ő is. És a legfontosabb hogy érzem hogy szeret. Ezen kár rágódnom, már meg kell szülnöm, remélem valamivel jobb lesz mint az első, mert kicsit attól is tartok hogy szülés utáni depresszióm lesz ha megint olyan pokoli lesz minden :(
2018. aug. 11. 00:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!