Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hoyg történik az inditásos...

Hoyg történik az inditásos szülés, meg természetes uton indulo szülés természetes szülés?

Figyelt kérdés
2018. aug. 15. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Többféle módon is indíthatnak, sajnos nagyon magas a császár-arány így. Ha teheted, inkább harcolj ki még néhány napot, a babának és neked is jobb, ha magától indul.
2018. aug. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Nekem a 40+4 napon indították. Először burokrepesztéssel próbálkoztak, aztán kaptam oxitocint is. Nem volt egyszerű menet, de megszületett rendben, nem kellett császározni.
2018. aug. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Kórházi protokolltól függ. Minket indítottak: ballon + oxitocin + méhszájérlelő zselé. Este kellet bemenni 8-ra, feltették a ballont, másnap hajnalban burokrepesztés, lassan ment a tágulás így kaptam oxit és zselét. Végül burokrepesztés után 10 órával született meg a fiam természetes úton, sikeres gátvédelemmel. :)
2018. aug. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
Bocsi az lemaradt hogy kerek 41. hétre született így a baba.
2018. aug. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Engem 38. héten indítottak, mert a méhem miatt nem vihettem tovább a terhességet.

Burokrepesztéssel és oxitocinnal keztünk, amit fokozatosan emeltek. 5 óra erős, 2 perces fájások ellenére sem tágultam; így császár lett.

2018. aug. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
Szia! Engem 39+5-n indítottak, mert elfolyt a magzatvizem, és a protokoll szerint 12 órát várnak a fájások érkezéséig, utána fertőzésveszély miatt beavatkoznak. Én gyógyszert kaptam, amit szájon át kellett bevenni két óránként, végül a harmadik után indult be a dolog. Ami elég rossz volt, hogy rögtön nagyon erősek voltak a fájások viszont rendszertelenek és nem voltak túl hatékonyak. 17 óra után tagultam ki annyira, hogy elkezdhettem nyomni, de akkor már két órája tolófájásaim voltak, mire jött volna a baba már alig éreztem őket,még oxit is adtak emiatt egy kicsit. Szóval nyilván meg van az oka, hogy indítani kell, de nagyon belenyul a dolgok természetes folyamatába. A következő gyerekemnél remélem, hogy elkerul majd.
2018. nov. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az indítás módja attól is függ, higy nyitott-e a méhszáj vagy sem.

Ha nyiott, akkor burokrepesztést csinálnak, ha zárt, akkor méhszájérlelő zselés cucc, vagy a ballon.

Ha magától indul a szülés, akkor lehet magzatvíz elfolyása, vagy fájásokkal indul. (Ez a gyakoribb)

2018. nov. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!