Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Létezik olyan, hogy szülés...

Létezik olyan, hogy szülés előtti “depresszió? ”

Figyelt kérdés
39. Hetes terhes vagyok, az utobbi par napban nagyon borusnak , kilatastalannak lattam mindent, kb vegig aludtam /fekudtem ezeket a napokat. Mennek mar szulni , de megsem , mert felek, es mert egy picit jo meg kettesben ugymond. Ez mitol lehet?
2018. aug. 18. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Az, hogy vki borus az "utobbi par napban", nem depresszio. Szimplan fos kedve van. A depresszio egy tartos allapot, min. ket het folyamatosan, mire ra lehet mondani valakire, hogy enyhen depresszios. Termeszetes, hogy neha rossz kedve van az embernek, termeszetes, hogy tartasz tole, hogy mi var ratok, mert ismeretlen es uj dolog. Az ismeretlentol meg mindig fel az ember. Nincs semmi bajod. 39 hetesen meg plane teljesen normalis, hogy faradt vagy es nem ugralsz ossze-vissza, raadasul ebben a melegben. Cipeled a nagy hasad meg a gyereket, a szervezeted keszul a szulesre. Nincs is most mas dolgod, mint kettesben lenni es pihenni.
2018. aug. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Nekem napok óta ilyen a hangulatom és nem vagyok terhes. :D

Igazából fogalmam sincs, hogy mi bajom van, mert egyébként semmit nem érzek, de azt igen, hogy olyan depis vagyok.

Van ilyen. Nem kell hozzá terhesnek lenni.

Az meg, hogy félsz, az meg természetes. Meg az is, hogy ugyanakkor már alig várod, hogy megszülessen a pici, túl legyél mindenen és élvezhesd az anyaságot. Magyarul keveredik benned a jó és a rossz, a negatív és pozitív dolog, a félelem az örömteli várakozással.

Hidd el, hogy az sem jó, hogy hetek óta ilyen dög meleg van. Ilyenkor az embernek élni sincs kedve. Az is befolyásolhatja egy egészséges vagy egy nem terhes ember hangulatát is.

2018. aug. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges, néhány héttel előbb is kijöhet a szülés utáni depresszió, nekem 34.-35. hetesen szorongásos rohamaim lettek, aztán szülés után a depresszió sem került el, remélem veled nem így lesz.
2018. aug. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, tudom h nem orvosi ertelembe vett depresszio ez, ezert is tettem idezojelbe. Egyszeruen csak ilyen vilagbol is kiabrandult erzesek gyotornek.
2018. aug. 18. 17:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is éreztem 39. héten!

Befele fordultam, de nem volt semmi jó, csak rossz érzésem...

2018. aug. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!