Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti hogy éltétek meg a szülés...

Ti hogy éltétek meg a szülés utáni napokat?

Figyelt kérdés
A napokban kicsit megijedtem, amint a szülésről és az szülésutáni napokrol szeretnék olvasni rögtön depresszióval kapcsolatos cikkeket találok. Czeizel Endre műsorát is szoktam nézni, és egyik részben pont erről beszélt, hogy a hirtelen hormon csökkenés milyen depressziót tud okozni, sőt még a pszichózist is megemlítette. Kicsit félek ezektől a dolgoktól. Ti hogy éltétek meg a szülés utáni napokat?

2017. okt. 24. 21:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%
Alig vártam, h hazamenjünk, annyira unatkoztam a kórházban. Komolyan. Nagyon gyorsan felépültem a császárból, itthon meg a fôzésen kívül mindent ugyanúgy csináltam, mint elôtte. Szóval itthon már nem nagyon volt idôm azon filózni, h vannak-e depressziós tüneteim (nem voltak). Szerintem ne cuppanj rá erre a témára, élvezd a babáddal töltött idô minden percét.
2017. okt. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%

Szörnyen :D

A császár után egy hétig migrenes fejfájásom volt,aztán kb 4 héig tartott a felépülés olyan szinten hogy gond(fájdalo) nélkül tudtam felkelni az ágyból,sétálni,vásárolni.eközben mindent megtettem azért h legyen tejem (ittam teát,szedtem bogyókat,sokat tettem mellre és még fejtem is,melegítettem,masziroztam a mellem) és én ebbe örültem bele(tehát ekkor lett egy kisebb fajta depresszióm) mert mindenki csak támadott és osztotta az észt h mit egyek-igyak mit csináljak h legyen tejem.

Na ha most szülnék tuti olyan szinten visszadumalnek h egyik sem merne többet hozzám szólni!nem hagynám magam!csak akkor örültem h élek nem h még balhezzak h foglalkozzanak a saját dolgukkal!

Meg egy kicsit nekem fájt h nincs már nagy pocakom,hiszen én mind végig imádtam a várandósságot és nem szerettem volna h vége legyen(félre ne értsétek nagyon vártam a fiunkat de igy voltunk igazán egyek).

Ne félj tőle,át lehet rajta lendülni és ha segítőkész férjed/családod van még könnyebb csak ne félj kimondani(annak az embernek aki a legközelebb áll hozzád,hisz csak úgy tud segíteni)

2017. okt. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%

Én természetes úton szültem,de én is nagyon hamar felépültem. A kórházi napok alatt aludtam, amikor a baba ,szinte egész nap, annyira nem tudtam mit kezdeni magammal. Otthon már én is kb. mindent tudtam csinálni.

Nem kell ezen aggódni, minden rendben lesz remélhetőleg. :)

2017. okt. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%
Szarul. A kicsi inkubátorba került, én vérátömlesztést kaptam ("természetes" szülés). Utána kínlódtunk a tejért, még az 5. napon se volt, alig akartak elengedni minket...
2017. okt. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%

Amig bent maradtunk (kicsinek magas CRP miatti antibiotikumkura)kb egy hétig, addig kb csak öröm volt és szorgoskodtam a kicsi körül es látogatokat fogadt.

Itthon meg kb euforikus ködben voltam, nem tudom hány hétig, de a babárol szinte le sem tudtam venni a szemem, első sétára ugy mentem el hogy tárva nyitva hagytam a bejárati ajtot...:D


A depitől en is tartottam, szüles előtt erositgettem magam lelkileg, hogy azert is meg fogjuk csinálni, menni fog, mert ez a gyernek szinte csak rám számithat az egész világon igazán.(örök dolgozo családtagok)

2017. okt. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%
Nehezen, mert piszkosul fájt a szoptatás. Kb. két hónap volt, mire megoldódott a helyzet, addig egy kínlódás volt. De ez nem törvényszerű, ne ebből indulj ki.
2017. okt. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%
A hormonok miatt valóban érdemes egy százas papírzsepit vinni a kórházba.Én legalábbis sokat bőgtem. Nem volt különösebb okom rá ezért is gondolom, hogy a hormonok miatt volt. Aztán ahogy hazamehettünk már nem volt semmi gondom, nem lettem depressziós.
2017. okt. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%
Nekem volt depi, xar volt, de nincs mindenkinek és hát én amúgy is hajlamos vagyok rá.
2017. okt. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
65%
Nekem nem volt időm azon gondolkodni , hogy depis vagyok e. Káosz volt minden az első napokban , hetekben. Ahogy kezdtünk összeszokni a babámmal és kitapasztaltam mit mikor , hogy csináljak már a teendők miatt nem volt rá időm jeleket keresni. Ne gondolj ilyenekre , minden rendben lesz. Legjobb módszer ha nem görcsölsz rá semmire.☺
2017. okt. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
36%
A feleségem hazajött és felmosta a sör palackozás miatti ragacsot a padlóról... Ma már nevetve meséli :)
2017. okt. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!