Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti mit választanátok?

Ti mit választanátok?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni a programozott császár és a normál szülés között.

Külföldön élek, és itt lehet választani, sőt az orvosom a császárt nyomatja nagyon, mert kényelmesebb a babának és nekem is.

Igazából nem is a fájdalomtól vagy a komplikációktól félek (anyukámnak és a nővérének is nagyon gyors komplikációmentes szülése volt több alkalommal is) viszont még csak 25 éves vagyok, és rengeteg rosszat olvastam arról, hogy szülés közben mennyire kitágul a hüvely és már soha nem lesz ugyan olyan mint volt.. Van aki annyira tág marad, hogy már abszolút nem élvezi az együttléteket. Semmiképp nem szeretnék igy járni, ugyanakkor a császártól sokkal jobban tartok, az mégis egy nagyobb beavatkozás..


2018. aug. 25. 07:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Én csak a saját példámat tudom felhozni.Hüvelyi úton szültem,abszolút nem tágultam kint odalent. Igaz,kell idő,mire minden a régi lesz,mert kb. egy fél évig fájt egy kicsit az együttlét,de utána minden rendben volt.
2018. aug. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%

Én a hüvelyi szülést választanám, mert nagyon félek a császártól. Abba csak akkor mwnnék bele, ha nincs mas megoldás.

Az izom igen, kitágul, de nekem pár hét után visszaállt, és egy fél év után mintha nem is szültem volna.

2018. aug. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
74%

Simán szültem, most is úgy szeretnék.

Félek a császàrtól, a gerincbe adott érzéstelenítőtől.

Plusz a babának is jobb, ha nem csak úgy kikapják anyukàból, mert az neki sokkhatás.

A természetes szülés is az, de az a rendje, módja.

A császár rosszabb nekik.

2018. aug. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%
Kényelmesebb az anyának a császár...?! Ez csak valami vicc.
2018. aug. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
50%

Talán Németország? 😜

2 császáros anyuka vagyok 25 éves.

Azt mondom neked hogy mivel első gyermek próbáld meg természetesen ha a családban mindenki könnyen szült elég valószínű, hogy jó a genetikád. Nekem sürgősségi császár volt az első tehát nem volt választásom, de már az megpecsételte a többi gyerek sorsát sőt a 3.at be se merem vállalni 2 császár után. A másodikkal dönthettem de nem mertem kockáztatni hogy a hegem szétválljon vajúdás közben. Tudom sokaknak sikerül a természetes szülés császár után de nekem el is volt vékonyodva a hegem mert miután egyszer megvágják a méhed mindig lesz rajta egy gyenge pont(vonal) ami második terhességnél problémát okozhat. És hidd el nem egy leányálom sem a műtét sem a felépülés hiába könnyebb szülésnek említik.

2018. aug. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon nagyon rettegtem a császártól.

Végül hüvelyi szülés lett, kis komplikációval.

Ma már 5 éves a fiam, és nagyon örülök, hogy nincs heg a hasamon. Szerintem az az életmentésre van.

A hüvely meg izom. Rugalmas. Kitágul, aztán visszaáll.

Olvass utána a hüvelytornának. Csak ezért nem vágasd ketté magad.

2018. aug. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek sürgősségi császár volt, nagyon bánta (fájt a heg, meg megmaradt). Nekem természetes szülés, pici gátseb, nagyon gyorsan gyógyult, olyan vagyok mint előtte. Mindketten 25 alatt.
2018. aug. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
2018. aug. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%

A császár nem nektek kényelmesebb hanem az orvosnak. Ráadásul a hasi varratok miatt sokkal tovább lesz fájdalmad az első időszakban.

Sogornőm is szenvedett vele, ráadásul vadhús is lett a varratokon, ami újabb orvosi látogatást eredményez.


Én természetes úton szültem, nem tágultam ki, sőt, azóta tovább tart az előjáték, hogy “bejáródjon”... Én pont hogy úgy érzem, szűkebb lett.. 😄


Amúgy a természetes szülés után gyorsabb a felépülés. A kórházban nálunk majdnem minden ilyen anyuka másnap már táncikált.

2018. aug. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyanyáink 6-8 gyerek után talán harangoztak, de első baba után kétlem, hogy nem tud visszaállni a hüvely. Nekem 2 után is ugyanolyan. Volt sürgősségi császárom is, soha soha nem vállalnám a műtétet önszántamból.
2018. aug. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!