Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott császárom lesz,...

Programozott császárom lesz, mire kell felkészülnöm, lenne pár kérdésem azokhoz akiknek már volt?

Figyelt kérdés

Bizonyos genetikai betegség miatt nekem császárra lesz szükségem. Nincs még orvosom, mert nem tudom megengedni most magamnak ezt a nagy kiadást. Majd az utolsó trimeszterben keresnem kell valakit gondolom ott ahol szülni szeretnék. A kórház már megvan.


Szóval a lényeg. Ez úgy működik, hogy meghatároznak egy időpontot amikor az orvosok úgy vélik és akkor be kell mennem a kórházba és ott aznap elindítják a szülést? Érzéstelenítéssel vagy esetleg altatással. Utána hogy lesz? Bekerülök mondjuk egy 6 ágyas szobába, ahol többféleképpen szült nő fekszik, valakinek nincs még teje, valakinek meg van.

Azonos időpontokban hozzák majd a csecsemőket nekünk hogy szoptassuk őket? Mi van ha vkinek nincs teje? Mi van akkor ha mind a 6 nőnek különböző időpontban éhes a gyereke (valószínű ez lehet)? Akkor felkeltik a csecsemőket, meg minket is mikor alszunk és ránk kényszerítik a szoptatást, a gyerekekre meg az evést? Csak azért kérdezem, mert ezt hallottam valahol hogy két óránként hozzák be a csecsemőket az anyáknak. Nade ha vkinek nincs még teje,vagy nem éhes a gyereke akkor mit csináljon? Hogy lehet úgy aludnia a többi kismamának, ha mindig sír vmelyik gyerek.

Ezek lehet infantilis kérdések, de szerintem nem lényegtelenek.


Ja és ha nem merül fel egyéb komoly probléma,körülbelül mennyi ideig tartják bent a császáros kismamákat?



2018. aug. 26. 14:42
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az alvást azért hoztam fel,mert epilepsziás vagyok, rohammentes évek óta, de epilepsziás. Tudom, hogy jöhet a kérdés hogy akkor minek vállaltál, de ez nem ilyen egyszerű. Egyrészről orvosilag nem zárta ki semmi, másrészről szerintem ez érthető lenne hogy nem egészségesként jobban aggódom mint azok akiknek nincs neurológiai betegsége, hiszen az utóbbiak szervezete pozitívabban kezeli az kialvatlanságot. A cukorbetegek más miatt, a szívproblémásak stb. megint más miatt aggódnak Ezt talán egy egészséges nem értheti meg sohasem. Viszont én nem hiszem hogy valaki 3 évig napi 3 óra alvással egészségesként sem beteg. Erről rengeteg orvosi szakkönyv is ír.

A fájdalomtól egyébként nem félek ,sok fájdalmas vizsgálatom volt már, lumbálpunkcióm is ami iszonyat volt, 1 hetes fejfájással, szóval ez a része nem izgat.

2018. aug. 26. 18:16
 12/20 A kérdező kommentje:
Hogyha nem vállalnak akkor mást nem tudok tenni, csak azt ha beindul a szülés akkor bevisznek a kórházba, vagy párom bevisz. Nálam lesz a neurológiai és nőgyógyászati szakvélemény, hogy ez a betegség miatt császárra lesz szükség.
2018. aug. 26. 18:21
 13/20 A kérdező kommentje:

Annak a babának ki kell jönnie így vagy úgy és ki is fog,végső esetben természetes úton. Igazából a császár javasolt, de nem előírás nekem ha lehet ezt így kifejeznem.

Emlékszem volt egy ismeretterjesztő műsor ahol orvosokkal beszélgettek. Az orvosok arra kérték a kismamákat, hogy szokjanak le az orvosok pénzzel való tömködéséről, a hálapénzről. A gyerek világra segítését kötelessége az adott orvosnak megfelelő, előírtak szerint kivitelezni, hiszen súlyos felelősség is terhelné ha nem így történne. Ezt csak úgy eszembe jutott a hálapénzről és arról hogy egyesek százezreket hagynak ott magánorvosnál.

2018. aug. 26. 18:36
 14/20 anonim ***** válasza:

Hogyha nem vállalnak akkor mást nem tudok tenni, csak azt ha beindul a szülés akkor bevisznek a kórházba, vagy párom bevisz.


Oké, de azt ugye tudod hogy csak abban a kórházban kötelesek ellátni ahova tartozol?

2018. aug. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Problémás terhesség esetén pláne lenne már rég választott orvosom.
2018. aug. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Abba a kórházba mennénk ahova tartozom. Ha meg nem fogadnának akkor valahol máshova mennénk,csak nem fognak mindenhonnan kirugdosni. Ha valakinek mondjuk másik megyében, vagy esetleg külföldön (mondjuk koraszülés miatt előbb történik) megy el a magzatvize akkor gondolom azok a nők is megszülnek valahol.


Persze, nyilván én is legszívesebben magánorvoshoz járnék, nyilván magánkórházban szülnék és mindenkit felfogadnék magam mellé. Csak az a baj, hogy jelen pillanatban nincs több százezrem nőgyógyászra. Ez a terhesség nem annyira programozott volt, mint amilyen programozott lenne a császárom. Vagyis inkább lett volna. Az epilepsziám miatt a neurológusomhoz el kellett mennem párszor magánba, mert már évek óta hozzá járok és ő is írhat csak fel gyógyszert. Ráadásul a lakásfelújítást meg be kell fejezni (ami sok pénzbe kerül), mivel nincs még gyerekszoba.

Most lehet köpködni, szokás a gyik-en (is), de annak tudatában éltem elég sokáig hogy terméketlen vagyok, úgyhogy ez egy másik történet. Jelen pillanatban terhes vagyok, 26 hetes és szeretnék minél többet kihozni abból amim van.

2018. aug. 26. 18:57
 17/20 A kérdező kommentje:
Maga a terhességem nem problémás azért, mert epilepsziás vagyok. A császár az egy pozitív opció lenne, nem létszükség.
2018. aug. 26. 18:59
 18/20 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy több éves rohammentességnél, gyógyszeresen jól kontrollált epilepsziánál többnyire a természetes szülést szokták ajánlani. Egyik ismerősöm is így volt. Ő természetesen szült.
2018. aug. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Pszichologustol, pszichiatertol szerezz szakvelemenyt. Vagy szemesztol 10ezerert kamu papirt h szemfeneksulyedesed van, vagy 6+ dioptriad. Úgy tudom, ilyenkor barmikor barhol szulsz kotelesek csaszart csinalni. Amugy nem kell itt sem es mashol sem magyarazkodnod, miert vallaltad igy a babat stb. Foleg h semmi nagy gondot nem irtal le, epilepszias vagy a gyermeked csaszarral akarod szulni na bumm, a gyerekszoba mèg most keszul mert csodagyerek jott varatlanul akinek alig volt eselye megfoganni, ezert a szobaja a megszuletesere lesz kesz na bumm, a penzetek a gyerek szobajara koltod ami van, h neki mindene meglegyen. Nem ertem mit magyarazkodsz itt vadidegen embereknek mintha barmit nem jol csinalnal vagy rosszat tettel volna. Jol csinalod, jo anya leszel, szerezz papirt indokrol a csaszarra es kesz. Akar tobbfelet, hogy tuti legyen.
2018. aug. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm pont ma szül természetes úton úgy, hogy az utolsó hónapot kórházi megfigyelés alatt töltötte, mert több nagy epilepsziás rohama is volt már a terhesség végefelé.

Neki csak annyi kikökétés volt, hogy végig mennie kell az EDA-nak, hogy ne fáradjon ki.

2018. szept. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!