Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárosok, ti igazi nőnek...

Császárosok, ti igazi nőnek érzitek magatokat?

Figyelt kérdés
szerdán indították be a szülést mert a sok antibiotikumtól nem indult időben=( 8óra szenvedés után császár lett='( annyira bánt mert mondta a doki h ha még 2 órát várunk akkor lehetett volna rendes szülés is! most olyan rosszul érzem magam, nem voltam rá felkészülve, eszembe sem jutott h nem normálisan jön ki a babóm =( szerencsére gyönyörű egészséges kisfiam lett=) de lelkileg összetörtem, totál selejtnek érzem magam=( tudna vki segíteni hogyan essek át ezen és élvezhessem a babámmal töltött időt?
2010. jún. 21. 15:53
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
79%
Én teljesen megértelek, bár nem ugyanabban a cipőben járunk. Én vákuummal szültem, és hosszú hónapokba telt, mire sikerült feldolgoznom, hogy "nem voltam elég erős". Csak azt tudom tanácsolni, hogy tudatosítsd magadban, hogy nem az a lényeg, hogy hogy született meg a kisbabád, hanem az, hogy egészséges, gyönyörű, és hogy nem attól leszel jó anyukája, hogy milyen módon szülted meg. Szóval próbáld meg magad minél hamarabb túltenni ezen a dolgon, mert csak magadnak ártasz, ha sokáig ezen őrlődsz. Nem éri meg, változtatni sem tudsz a már megtörténten, nézz inkább előre, és koncentrálj az anyai teendőkre!:) Jó babázást, gyors gyógyulást! Ja, és ne foglalkozz a fikázókkal, hiszen aki nem járt még ilyen cipőben, nem is tudhatja, hogy milyen érzés.
2010. jún. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
84%
"Fikázókkal...." Már ne haragudjatok, tudom mindenkinek a maga baja, van aki depressziós szülés után meg mittudom én, de ezek azt hiszem közel sincsenek annyira súlyos, komoly problémák, mint akinek nem lehet gyermeke vagy betegen születik! ne várjátok el hogy e maitt sok együttérzést kaptok. Én nagyon sajnálom hogy ilyen lelki gondjai vannak valakinek, de ti meg gondoljatok be e abba, hogy mit érez az akinek valóban komoly tragédia jutott ki! ez csupán a Ti fejetekben olyan nagy gond, önsajnálat.... nem becsülitek amivel az élet megajándékozott!!!
2010. jún. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
93%
a császárnak mi köze a nőiességhez??????
2010. jún. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
58%
Én telhjesen megértelek. Teljesen bedepiztem, hogy nem tudtam megszülni természetes úton a babát. Mikor mondta a doki, hogy császároz kértem, hogy még várjunk, de nem lehetett. Kellet egy kis idő, mire elfogadtam. Sőt ma már azt gondolom jobb is ez így. Mert így biztonságosan, egészségesen megszülethetett a kisfiam. Ma már nem érzem ettől kevésbé nőnek magam. Miért is tenném? Hiszen kihordtam,gondoskodom róla és anya, feleség vagyok. kell ennél több?
2010. jún. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
76%
Én letojom,ki hogy szül és szült,ha valaki nekem pattog,hogy a természetes az igazi azt orrba verem,mert pofátlanság.Nem volt önbecsülési bajom sem, mert nem érdekel,hogy szültem, annak örülök,hogy a lurkó él is egészséges.
2010. jún. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem ezt a beteges mártíromságot! Örülj hogy egészséges gyereked van! Én is császárral szültem, de meg sem fordulnak ilyen gondolatok a fejembe. Sőt! Örülök hogy nem kínlódtam annyit, a lányomat meg imádom!! Menj el pszichologushoz!
2010. jún. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%
Csak, hogy lásd a másik felét.... én természetes úton szültem, juhhé tök jó...... olyan aranyerem lett hogy hetekig, de hónapokig nem tudtam ülni!! De ez nem minden! Eltört a farcsontom!!! Tudod te hogy milyen fájdalmas is az?! Közel 6 hónapba telt mire rendbe jöttem..... ami azt jelenti hogy úgy szoptattam igény szerint a fiamat napjában isten tudja hányszor, hogy csillagokat láttam a fájdalomtól, mert nem tudtam sem ülni, sem feküdni! És nem csak az leső napokban, hanem kb az első 3 hónapban!! Iszonyatos fájdalmaim voltak és erre nincs segítség, csak az idő!! A kórházban még a császárosok is vígan sétáltak folyosón engem jóformán támogatni kellett az erős fájdalmaim miatt! Na, ez hiányzik...????!! Mellesleg én szülés közben, könyörögtem a dokinak hogy császározzon meg, mert olyan fájdalmaim voltak! Mire megszületett a babám, elájultam! Nem hiszem hogy annyival "jobb lenne " mert természetesen szültem....
2010. jún. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%

Na látod?Az utolsó válaszoló milyen rosszul járt?És ő ettől jobb anya szerinted?Nemhiszem!


Mellesleg,hogy tört el a farkcsontod?Láttam itt már nem egyszer,hogy ezt írták de sosem értettem:S

2010. jún. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%

A mai napig nem tudom, hogy törhetett el :( Kérdeztem a dokit, nem tudja. Valószínűleg a babám feje nyomhatta.... vagy a kemény szülőágy és amikor a doki ráugrott a hasamra, hogy "segítsen" a gyereknek.... a természetes szülés örömei.... :)

Megjegyezném, egy ismerősöm épp a hetekben mesélte, hogy ő 36(!) órát vajúdott mire meglett a lánya! És nem császározták meg, kishíjján mindketten ott maradtak! többet hallani sem akar szülésről!! Na ennyit erről :)

2010. jún. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%

Közelítsük meg a dolgot más szempontból.Vegyünk egy nőt, akinek nem lehet babája, csak ha örökbe fogad.A baba születésétől kezdve ő eteti, gondozza ,imádja.Felneveli becsületesen, szeretettel.Szerinted ő nem anya a szó legigazibb értelmében?Mert szerintem igen.

Itt vagy te (meg én is)aki 9 hónapig a szíve alatt hordta a babáját,beszélgetett vele stb.mennyivel jobb a te helyzeted nem igaz?Sztem az igazi nő és anya a lélekben születik, nem pedig a testben...

2010. jún. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!