Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárosok, ti igazi nőnek...

Császárosok, ti igazi nőnek érzitek magatokat?

Figyelt kérdés
szerdán indították be a szülést mert a sok antibiotikumtól nem indult időben=( 8óra szenvedés után császár lett='( annyira bánt mert mondta a doki h ha még 2 órát várunk akkor lehetett volna rendes szülés is! most olyan rosszul érzem magam, nem voltam rá felkészülve, eszembe sem jutott h nem normálisan jön ki a babóm =( szerencsére gyönyörű egészséges kisfiam lett=) de lelkileg összetörtem, totál selejtnek érzem magam=( tudna vki segíteni hogyan essek át ezen és élvezhessem a babámmal töltött időt?
2010. jún. 21. 15:53
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%
Vákuumos vagyok, az utánam szólónak ismét: el van boronálva.:) Igazad van, minden csak nézőpont kérdése. :)
2010. jún. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
0%

Én tutti hasonlóan éreznék, ha így alakult volna. Megértem a dolgot. Bár átélhettem a szülés csodáját egyszer, és bevallom az utolsó 2 órában megváltás lett volna, ha felvágják a hasam és csak úgy kiveszik, mégis azt kell mondjam, nagyon félek, hogy a következő szülésem császár lesz. Már többször eszembe jut, hogy nem akarom, és biztos nehezen fogadnám el, ha nem én hozom világra, akármennyire fáj is ott és utána is. Remélem nem kell majd ezen marcangolni magam, mert én is nehezen dolgoznám fel.


Persze ez az én önismeretem válasza. És tudom, hogy mások vagyunk, nem egyformák, ezért is írok erre a választ, mert bár sokan lehurrogtak, vagy semmibe nézték az érzésed, vagy egyszerűen csak nem értették a problémád, de hidd el, nem vagy egyedül ezzel a "megfosztott érzéssel", sokan éreznek így császár után, max. nem ők válaszoltak többségben.


De tény és való, most minden energiádat a pici ellátására kell fordíts, és nem a nőiességed, anyai mivoltod megkérdőjelezésére! :)


Ha kistesót terveztek, akkor még előtted a szülés/születés élménye! :)

2010. jún. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek aki írt! főleg annak aki megérti a helyzetemet! am onnan indult az egész h a kórházban jött velem szemben egy természetesen szülő nő és hangosan kijelentette h minek annak gyerek aki nem tudja rendesen megszülni! na ettől fogtam padlót! meg h 3napja nem aludtam mikor bementem szülni(annyira görcsöltem) és úgy éreztem/érzem h ha nem olyan kimerülten megyek be akkor végigtudtam/tudtuk volna csinálni! ha ránézek a kisfiamra hálát adok a dokinak h így döntött és nem veszélyeztette az épségét!!! csak a felkészületlenségemnek hála h most itt tartok............de idővel és h vannak akik megértenek biztosan fel tudom dolgozni=) majd a következő babámnál már számításba veszem ezt is!
2010. jún. 22. 19:47
 34/42 anonim ***** válasza:
87%

A születés nem az anya szülésélményéről szól, hanem a gyerek világrajöttéről.

Elég "hülye" vagy ezen pörögsz, miközben több százezer párnak nem lehet gyereke se így, se úgy. Önző dolog a saját "élményeidet" hiányolni, ez nem rólad, hanem egy új élet indulásáról szól.

Amúgy nem nagy "kaland", szültem császárral és hüvelyi úton is. a gyerek a lényeg.

Kicsit szállj le a földre végre és élvezd a gyerekedet, ahelyett hogy butaságokon rágódnál!!!!

2010. jún. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
58%
13.55nél a pont...teljes mértékben egyetértek
2010. jún. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
azért azt az anyukát is megnézném aki ilyet mond, hogy "minek annak gyerek aki nem tudja megszülni" vagy valami hasonló..... na neki minek?!
2010. jún. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

Aludj, amikor a baba alszik, amint teheted, mozdulj ki a lakasbol, setalj, minden reggel zuhanyozz le, minden nap oltozz fel rendesen, es ha tudsz, kerj segitseget (szuleszno vagy pszichologus) vagy csak oszd meg a rossz erzeseidet egy barattal. Nekem a korhazban azt mondta az egyik szuleszno, hogy ha most nagyon faj, nagyon nehez, sirjak egyutt a babaval. Igy is lett, es naprol napra konnyebb volt a lelkem.

En 6 hete szultem csaszarral, es igazi nonek, anyanak erzem magam! Ha a szulesre gondolok, nem a 'mutet' jelleg jut eszembe, hanem azok a pillanatok, amikor az orvos kommentalta az esemenyeket: 'latom a labat, a popsijat, mindjart megvan a feje, figyeljen kismama, huzni fogjuk... es kint van a pici lany!!!' es akkor felsirt, es ugy potyogtak a konnyeim, mint meg soha eletemben!! Aztan a szuleszno kis rozsaszin pledbe csavarta ot, es az arcomhoz tette az arcat, igy ismerkedtunk baba es en, csak puszilgattam, es azt hajtogattam, mennyire szeretem... Ezek az emlekek szeppe tesznek mindent, de az elso par nap/het nekem is nehez volt. Akkor kezdett mulni a rosszkedv, amikor ki tudtam mar menni babakocsit tologatni, es mindenki nezegette a pici lanyomat, olyan buszke voltam ra! :-) Gondolj arra, hogy minden nappal egyre jobb lesz!

Nagyon sok erot, turelmet es kitartast kivanok!! A negativ megjegyzesekkel pedig ne foglalkozz! :-)

2010. jún. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ha téged foglalkoztat, akkor olyan emberekkel beszéld meg, akik megértik a csalódottságodat, és hidd el túl leszel rajta. Nem hülyeség ilyesmivel foglalkozni, bárki is ír ilyet. Meg hogy örülj a babádnak, hát persze ezzel biztosan nincs gond. Gonosz aki ilyeneket ír. Nekem az elsőnél a gátmetszést volt nehéz elfogadnom, úgy éreztem meggyaláztak. Nehezen gyógyult, rosszul varrták össze. A szűzhártyamaradvány alá öltöttek, ami egy kis kinövésként elindult, nőni kezdett. A második gyerekem születésekor gyakorlatilag leszakadt ahogy a feje áthaladt a szülőcsatornán. Csak mert az elsőnél Vágni Kell! 1. 3220g, 2. 3860g 3. 3970g A két utolsó gátvédelemmel.
2010. jún. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
0%
13:55-ös Szerintem rosszul látod, nemcsak egy kisbaba, hanem egy édesanya is születik ekkor, és bizony nem mindegy, hogyan...
2010. jún. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%

Már bocsi 12:40-es de mire is gondolsz?Hogyan?Hüvelyi vagy császáros?Két anya között ez lenne az alapja a különbözőségnek?

Nem hinném hogy gonosz lennék azért,mert azt írtam a kérdezőnek, hogy örüljön a babának,és hogy az anyaság lélekben dől el....és igenis ezért hetekig rágni magad hülyeség...akinek nem lehet gyereke,hát az teljes joggal rágódhat!

2010. jún. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!