Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárosok, ti igazi nőnek...

Császárosok, ti igazi nőnek érzitek magatokat?

Figyelt kérdés
szerdán indították be a szülést mert a sok antibiotikumtól nem indult időben=( 8óra szenvedés után császár lett='( annyira bánt mert mondta a doki h ha még 2 órát várunk akkor lehetett volna rendes szülés is! most olyan rosszul érzem magam, nem voltam rá felkészülve, eszembe sem jutott h nem normálisan jön ki a babóm =( szerencsére gyönyörű egészséges kisfiam lett=) de lelkileg összetörtem, totál selejtnek érzem magam=( tudna vki segíteni hogyan essek át ezen és élvezhessem a babámmal töltött időt?
2010. jún. 21. 15:53
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok.Igenis nőnek érzem magam, igazi nőnek, sőt egy bátor nőnek,mert egy percig sem féltem a műtéttől...Ott és akkor (sürgősségi volt) a babámért bármit bevállaltam volna és persze be is fogok a jövőben is...(Csakhogy konkrétan válaszoljak a kérdésedre)
2010. jún. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nőnek érzem magam. Nem bánom, hogy császárral született meg a fiam, mert gyönyörű, és egészséges. Ha nem császároznak meg, nem élne és lehet, hogy én sem.


Sógornőm utánam 5 hónappal szült, természetes úton, 29 órát vajúdott, repedt minden fele. Annyira, hogy több hétig ülni sem tudott, állva evett, mert máshogy nem ment neki.

Semmilyen érzéstelenítőt nem kapott, a szeme is bevérzett. Az aranyérről már ne is beszéljünk, meg arról, hogy a kisfiú is megszenvedte, mert eltört a kulcscsontja, beakadt a válla.

Inkább 100szor császár, mint azt végig élni úgy, hogy még a baba is megsérül.

2010. jún. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sokan sugallják, hogy ne érezd magad annak. De hidd el, ez teljesen lényegtelen. Én is találkoztam a kismamák között lesajnáló megjegyzésekkel, mert császáros vagyok...- na meg a sok babás újság, és oldal is ilyesmiket nyomott- lehet, hogy téged is ez zavart meg. Nem vettem fel, mert nekem fontosabb a gyerekem és a saját épségem, (nem én kértem, orvosi indoka volt,) nem tudnak rólam semmit. A szoptatással kapcsolatban is találkozhatsz majd hasonló elképzelésekkel, ne törődj vele. Ez mind nem számít, csak az egészségetek. Kihordtad, megszületett, legyetek boldogok!:)
2010. jún. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
100%
Persze,hogy nőnek érzem magam sőt boldog és kiegyensúlyozott édesanyának.
2010. jún. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
50%
A vákuumos vagyok, és az utánam szólótól kérdezném: honnan veszed, hogy én mennyire becsülöm meg azt, amivel az élet megajándékozott, nevezetesen azt, hogy kisbabám születhetett? Ismered talán az egész történetemet? Vagy neked szokásod másokat egy kiírt kérdésre adott válasz alapján azonnal megítélni? Csak annyit írnék röviden, hogy nekem a vákuum miatt azért volt lelkiismeret-furdalásom, mert bizony attól rettegtem, hogy az én gyengeségem miatt a kisbabám esetleg maradandó károsodást szenvedett, mert bizony a vákuumnak lehet egész életre kiható "mellékhatása". Hónapokig ezen aggódtam, hogy akaratlanul is ártottam annak, akit a világon mindennél és mindenkinél jobban szeretek. Hál' Istennek szépen fejlődik, értelmes, okos, úgyhogy lassan kezdek megnyugodni, hogy nincs vele semmi gond, szerencsére ezt az orvosi vizsgálatok is alátámasztják. Azt sem tudhatod, kedves bírálóm, hogy nekünk mennyire jött össze könnyen ez a baba a férjemmel, csak annyit írok, hogy nem volt könnyű menet, és a terhességem sem, de nem akarlak untatni a részletekkel, mert úgyis azt mondanád mindenre, hogy csak önsajnálat, hiszen végülis mégiscsak itt van a babám. Mélységesen együttérzek mindenkivel, aki szintén nehezen esik teherbe, esetleg elveszíti a kisbabáját, de azokat is meg tudom érteni, akik rosszul érzik magukat amiatt, hogy nem úgy sikerült a szülés, ahogyan eltervezték. Csak ennyit szerettem volna írni, és lehet ismét lepontozni...
2010. jún. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
85%
Én pedig az utánad válaszoló vagyok :) Ne haragudj, nem neked szántam a választ! :)nem állt szándékomban megsérteni! csak arra akartam rámutatni, hogy pl ahogy most ez neked rosszul esett, hogy érezheti magát valaki akinek pl. nem lehet babája?! Na, mindenkinek a maga baja. Akkor én érezzek bűntudatot mert csak 4 hónapig tudtam szoptatni? Nem, örülök, hogy legalább addig volt tejem. Minden csak nézőpont kérdése. Nem Te tehetsz róla hogy nem volt elég erőd végigvinni segítség nélküla szülést! Ezért senki nem vádol Téged, ha tudtad volna biztos megteszed.
2010. jún. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ezen vitatkozni:-)Tudjátok hányan járnak lombikra, vagy hányan nem mert egyszerűen nincs rá pénzük???Sajnos a mai világban ha teherbe esel segítség nélkül már az is jónak számít...
2010. jún. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek! Épp ezért kéne megbecsülni, hogy ha valaki egészséges babát hoz a világra, akár segítséggel, akár a nélkül....
2010. jún. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%
Két gyereket szültem császárral és egy fikarcnyit sem érzem magam kevesebbnek mint az a nő aki természetes úton szülte meg a babáját. Ettől még én hordtam őket 9 hónapig, én keltem fel hozzájuk minden éjjel, én etettem, altattam őket és én mentem ha valami bajuk volt. Igen is jó anya vagyok és te is az vagy biztos, hisz nem ezen múlik az anyaság hogy hogyan hoztad világra!
2010. jún. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

A lányom császárral született kicsivel több mint 2 éve!

Bennem fel sem merült, hogy ne érezzem nőnek magam, pedig nem készültem rá. Az utolsó napig a természetes szülésre készültem. Mivel a lányom hatalmas volt az uh-szerint és mint kiderült tényleg az volt, és a 42. héten még jelét sem mutatta, annak hogy világra akarna jönni, a dokim egy másik dokival konzultálva feltették a kérdést, hogy elzárkózom- e a császár elől, mert úgy látják, hogy nagy a baba az én csípőm meg ránézésre nem olyan szélés. Tudod mit válaszoltam? Azt hogy csinálják ami a picinek a legjobb és lehetőleg én is a saját lábamon hagyhassam el a kórházat! Így másnap megcsászároztak!

Most várom a második babánkat és most már úgy gondolom, hogy remélem ez is császár lesz, nekem semmi lelki és testi gondot nem okozott, hamar felépültem, volt tejem is, a lányom egészséges, én egészséges vagyok a férjem imád bennünket? Ugyan mi kell ennél több?

Ezen ne emészd magad!

2010. jún. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!