Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kit kell hívni ha el folyt a...

Kit kell hívni ha el folyt a magzatviz?

Figyelt kérdés

Ha épp nem mentő visz a kórházba hanem remélhetőleg párommal megyünk be, a kórházat kell hívni vagy az orvost akihez jártam?


Illetve magán orvoshoz járunk, nincs fogadott szülésznőnk, de ilyenkor a szülész-nőgyógyász vezeti le a szülést tehát az orvosom ott lesz vagy mindenféleképpen akkor az ügyeletes szülésznő?


2018. aug. 28. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Oké fogadott orvoshoz jártál de a szulesre is felkérted vagy csak a gondozásra? Az enyémet gondozásra kertem de o eleve nem vállal szulest. Szulesznot fogadtam és elfolyassal öt kell hívni. Ha a dokiddal le van beszélve a szülés is akkor természetesen először öt, és Sztem mar várni fog bent. Bnomnel így ment.
2018. aug. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az elején mikor megkértem legyen az orvosom és szóba került a pénz azt mondta hogy az utolsó részletben benne van már a szülés is.


Pénteken megyek hozzá vizsgálatra, akkor mindenképpen megkérdezem.

2018. aug. 28. 22:20
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk az orvost a kórházból hívják, miután az ügyeletes megvizsgálta a kismamát és úgy látja, hogy valóban beindult a szülés. A sok vaklárma miatt vezették be. Szülés közben a szülésznő lesz bent többet, függetlenül attól, hogy a doki fogadott vagy sem.
2018. aug. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
13%

Ha a baba feje a helyen van es be van illeszkedve akkor senkit

A szulesek 5% indul burok repedesel a tobbi fajassal

Elso baba lassan jon 16-34 ora is eltelhet az elso fajastol mire jon a baba.

Elmegy a viz es ez zold azonnal korhaz

Viz tiszta vagy rozsaszin boven van ido bemenni.

Lezuhanyzol eszel iszol taskat pakolsz.

A burok megrepedesetol akar 48 is lehet mire jo fajasok jonnek addig belso vizsgalat karos fertozest okozhat

Korhaz koszos hely tele korokokzokkal igy otthon varni okosabb dolog.

Burokrepedes utan hivod a korhazat es szolsz

Napi 3x homerozol es varsz a fajaskra

2018. aug. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

A kórházat nem kell hívni, hogy indulsz szülni. Hogy te, vagy adatfelvételkor egy ügyeletes dolgozó hívja a dokidat, azt vele kell megbeszélni.

Egy szülésznő mindenképp jelen van, sőt, általában több dolga van, mint a szülészorvosnak.

2018. aug. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
Senkit nem kell hívni. Bemész a kórházba, az ügyeletes orvos megvizsgál, ha valóban szülés (azaz tényleg folyik a magzatvíz), akkor felhívja az orvosod.
2018. aug. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy 6-os írja! Mi is amikor éjjel fokyt a magzatvizem (arra ébredtem), bementünk a kórházba, ott megvizsgált az ügyeletes, és mondta hogy hívják az orvosomat ha már esedékes.

Rámtették a fájásmérőt, és tudták jól hogy mi az a pont amikorra be kell hívniuk az orvosomat. Ez így teljesen jó volt!


Mindkét babámnál így volt egyébként.

2018. aug. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Apósom mentős, szigorúan meghagyta, hogy ha elfolyik, azonnal hívjunk mentőt, és addig se ugráljak.

Megfogadtam a tanácsát. Fájásom egy csöpp se volt. Éjjel bementünk, ott lefekhettünk aludni. Burokrepesztés, mert volt még magzatvíz. Fájás semmi. Két egész oxitocin lement, attól lett végre fájás. Késő délután lett meg császárral. Az orvos szerint még 2-3 óráig nem lett volna semmi.

Tehát az első baba valószínűleg nem siet ki.

2018. aug. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is úgy volt ahogy a hatos írja. Beindult a szülés, bementunk a kórházba, ügyeletes megvizsgált, fogadott orvosom át hívta, szépen bejott és...
2018. aug. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!