Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléskor minden esetben...

Szüléskor minden esetben végeznek gátmetszest?

Figyelt kérdés
Ez a legnagyobb félelmem. Természetes úton szeretném, de mindenkitől azt hallottam eddig, hogy neki is gatmetszessel volt, hogy kiferjen a baba. Ettől félek nagyon. Ugye ha minden rendben megy hagyják enélkül is, és nem kell utólag mutetileg osszevarrni stb?

2018. aug. 29. 08:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
55%
En is feltem tole, joggal. Sajnalom, hogy nem utasitottam vissza. Osemas lett, vadhus nott rajta, hetekig nem birtam ulni, de meg menni is alig miatta. 2,5 eve szultem, a mai napig ott egy undorito dudor, amire csak annyit mondtak, hogy plasztikaztassam. Van, aki frontnal erzi a gatmetszes helyet meg evekkel kesobb is (szerencsere en nem).
2018. aug. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
*Odemas
2018. aug. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%
Kétszer szültem sikeres gátvédelemmel, szintén örök hála a szülésznőmnek érte!
2018. aug. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
61%

Ez orvos- és valószínűleg intézményfüggő. Ahol dolgozom, ott pl. első szülésnél mondhatni protokoll a gátmetszés. Persze utólag úgy is az engedi haza a kismamát, akinél szült, tehát más nem fog bekukkantani a lába közé, hogy tényleg volt-e metszés vagy sem...

Viszont elég kevés olyat gátat, és olyan összeszedett szülő nőt láttam eddig, akinek ment első szülésnél a gátvédelem. Nagyon magas, feszes gátnál szinte lehetetlen repedés nélkül megúszni, ráadásul baromi nagy önfegyelem kell hozzá. Mikor a szülő nő azt érzi, hogy nyomnia kell, mint az állat, na akkor nem szabad nyomni, csak sóhajtozni. Nem sok ember van, aki ezt kibírja. Na meg persze a szülésznő ügyességén is múlik a dolog, hogy mennyire jól tudja védeni a gátat.

2018. aug. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Engem is vágtak, de semmit nem éreztem belőle. Gyorsan meg is volt a fiam, én nem bánom, hogy így alakult. A varrás kellemetlen volt kicsit, de adtak érzéstelenítőt. De akkor már a kezemben volt a baba, nem is érdekelt annyira! :) Utána is adtak fájdalomcsillapítót, meg kérni is lehetett bármikor de nem volt rá szükség. Nekem nagyon hamar gyógyult. Nyugi, ez lessz a leg kevesebb. De ha nagyon tartassz tőle, ahogy írták előttem is, le lehet velük előre beszélni. Nem kötelező beleegyezned sem.
2018. aug. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

fájásközben vágnak, meg se fogod érezni!

nekem is ez volt a legnagyobb félelmem...ha nem láttam volna az orvos kezében az ollót, meg se mondtam volna mikor vág

volt annál nagyobb gondom abban a szituban :D

2018. aug. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
62%
Nem értem mi a gond a gátmetszéssel. Én direkt mondtam az orvosnak ha úgy látja h szükséges nyugodtan mehet. Vágtak, szülés után nem volt bajom az üléssel se a sok rémhír ellenére sem. Szex jobb mint volt, mire ez a nagy ellenkezés? Szana széjjel szakadni jobb?
2018. szept. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
52%
Nekem is mondtak, hogy meg se fogom erezni... aha, nagyon fajt, pedig mar elotte iszonyu fajdalmaim voltak hosszu idon keresztul, es tul voltam 26 oranyi vajudason. En sajnalom, hogy hagytam. A szuleselmenyemet is meg negativabba tette, hat meg az utana kovetkezo heteket, amit szenvedtem a seb begyogyulasaval.
2018. szept. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!