Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az igaz, hogy a szülés 1000x...

Az igaz, hogy a szülés 1000x jobban fáj mint a mensruációs görcs?

Figyelt kérdés
Én olyankor is nagyon görcsölök, csak feküdni bírok, míg el nem múlik fájdalomcsillapítóval.
2018. szept. 2. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
igen
2018. szept. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Nem
2018. szept. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
Nekem nem fájt annyira, simán elviselhető volt a végén a legdurvább egy óra is.
2018. szept. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Nekem egyáltalán nem a menstruációs görcsökre hasonlított. Teljesen más volt a nehéz része.
2018. szept. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A szülés mindenkinek másképp zajlik le. Van aki iszonyú fájdalommal kínlódik 18 órán át. Én pl még fél óra sem telt le, és már meg is szültem a fiamat, még fájdalom is alig volt.
2018. szept. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

Nézd, nekem olyan görcseim voltak, melyeket csak az ügyeleten tudtak elmulasztani, kombinált injekcióval és nem tudtam felkelni az ágyról közben: ez volt minden havo menstruációm.


A vajúdás ehhez képest smafu volt, csak hosszabban tartott.

2018. szept. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Tekintve, hogy maga a menstruációs görcs is mindenkinél más küszöbszintet ér el és mindenkinek más a fakádalom érzete, így nehéz megmondani, mi az az egy egység, ami a menstruációs fájdalmat jelenti. Sőt a fájdalomnak nincs igazán mértékegysége és nem így számszerűsíthető. Ergo nincs alapja az "1000x" kifejezésnek.

Még akkor sem, ha ez a pongyola fogalmazás csak túlzás volt, nincs értelme erről beszélni.


A szülés nagyobb fájdalommal jár általában. Általában igen. Van, akinek a menstruációs görcsei erősebb fájdalmat jelentettek, mint a szülés - ilyen is van. Sokkal több minden változik a szervezetben. Igen. Sokkal több olyan hormon szabadul fel, ami növeli a fájdalom tűrő képességet. Igen. Volt, aki belehalt a szülésbe. Igen. (bár ez igen csak elhanyagolható mennyiség manapság). Alkalmazhatnak fájdalomcsillapítókat szülésnél. Igen.


Ami neked van görcs az nem általános. Sajnálom, hogy ilyen erős görcseid vannak. De ennek a szüléshez való összehasonlításban nincs alapja. Főleg, hogy másnak a görcsei nem ennyire erősek.

2018. szept. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Nekem pl elég fájdalmas volt a mensim mindig is, de meg sem közelíti a szülésem. Visszagondolva szerintem félájultan vergődtem. Azt sem tudnám megmondani ki volt bent, vagy hányan a szülőszobán. Vagy csukott szemmel fetrengtem vagy épp hánytam. Szóval az én esetemben igen 1000* jobban fájt. De teljesen egyén függő.
2018. szept. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
Nekem 1032x fájt jobban...
2018. szept. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
En mensikor is felajultan vergodtem, szoval... igy utolag NEKEM a menzeszem sokkal fajdalmasabb, mint a szules, vajudas. A vesegorcs is rosszabb. De ezha teljesen egyeni. Menstruacios gorcstol is vergodtem mar ugy, hogy a szemem mar akadt felfele, hullamokban jottek a gorcsok, negykezlab masztam, a falat tudtam volna kaparni... hat mondom en leszek az uj szereplo a "nem tudtam hogy terhes vagyok" sorozatban, itt szulok meg mindjart. Meg a hasamon is latszodott, hogy huzza a gorcs... ahhh borzaszto. Sokaig megkeseritette az eletem, de sose talaltak semmi bajt, aztan elkezdtem foggatlot szedni, ez "megoldotta". A szules ehhez kepest setagalopp.
2018. szept. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!