Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van akkor ha a szülést...

Mi van akkor ha a szülést követő második napon távozni akar az anyuka a babájával a kórházból?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy vannak országok, ahol második napon már kirakják az anyukát és a babáját a kórházból ha nincs különösebb ok arra, hogy ott tartsák. Tudom hogy Magyarországon 3 nap a kötelező, de mi van ha valaki szülés után fogja a babáját és másnap elmegy haza?
2018. szept. 23. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ambulans szulesnek hivjak, eleg szigoru feltetelei vannak Magyarorszagon (pl. csak min. 2. gyerektol lehet). Meg kell tudni oldani, hogy neonatologus lassa. Sajat felelossegre barki hazamehet a korhazbol, de a gyereket elvileg nem viheti el orvosi beleegyezes nelkul, mert veszelyeztetesnek szamit. En igy tudom. Ajanlom a Mindent a termeszetes szulesrol fb csoportot, ott jobban informaltak. Erdemes ezen kivul olyan korhazat valasztani, ahol van mar tobb tapasztalat ambulans szulessel.
2018. szept. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Hollandiaban 3 órával a szülés után kitesznek.

Magyarorszagon nem fogják engedni, hogy magaddal vgidd a babát. Elvileg nem tarthatjak bent, gyakorlatilag megoldják, hogy ne tudd elvinni. Van ahol ha tudod igazolni, hogy a gyerekorvos a szülés után azonnal vállalja az újszülött ellátását, akkor saját felelősségre elengednek.

2018. szept. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Mehetsz, aláírod hogy saját felelősségre mentek el és ennyi. Viszont ha bármi baj van, akkor nem várhatod el hogy kedvesen bánjanak veletek. (a legtöbb rendellenesség, sárgaság a 2-3. nap körül jelentkezik).
2018. szept. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Nincs értelme hazamenni. A legtöbb nő nyafog mint egy ötéves mert 72 órát nem bír ki a kórházban, holott a baba érdeke, hogy megfigyelés alatt áll.


Más kérdésben írják mindig hogy a nyomi Magyarországon tartják csak bent az anyákat, a feeejlett nyugaton kirakják. Na ehhez annyit hogy a fejlett nyugaton minden "anyadolog" fel van pörgetve: 8 hét meg 3 hónap stb. (országa válogatja) hajtanak vissza dolgozni, a baba megy nursery-be. A magyar anyák húzzák az otthonlétet 3 évig aztán szülik a következőt hogy ne kelljen visszamenni dolgozni még ennyi év után sem. Ebben is a nagy fejlett nyugati országhoz akarunk hasonlítani?

2018. szept. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom,hogy ha az anya alá is írja a saját felelősségre távozik papírt,az a gyermekre nem vonatkozik. A babát csak akkor engedik haza,ha van gyerekorvos aki vállalja,hogy naponta ránéz,beadja az első oltást. De akkor sem megy könnyen.Azt a 72 órát valóban ki lehet bírni.
2018. szept. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Másnap azért nem hiszem, hogy elengednek, de pl én 2 éve 48 óra múlva simán hazamehettem a babával (az orvos kérdezte, hogy akarok-e menni), csak másnap vissza kellett mennem varratszedésre
2018. szept. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

4

A fejlett nyugaton sehol nem kell "kibírni 72 órát kórházban" ... értelmetlen protokoll.


Sőt, az életben "kibírni " semmit nem kell, aminek semmi oka nincsen.

2018. szept. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

4 évvel ezelőtt, amikor a 3. gyereket vártam, utánajártam itt Zalaegerszegen. Még soha nem ment haza senki babástul, azaz amióta a szülésznő, akit kérdeztem ott dolgozik (kb 20 éve), nem volt rá példa.

A kórház betegjogi képviselőjét is kérdeztem.

Az van, hogy ELVILEG hazaadhatnák a babát 24 óra után, ha nincs semmi orvosi indok a bent-tartásra. Gyakorlatilag azonban mindig találnak valami alibi okot, hogy bent tartsák, és ezzel általában az anyát is - hogy meglegyen a 72 óra, ami után megkapja a kórház a fejpénzt.

Az anya egyedül hazamehet bármikor. Ha a babát is hazaviszi annak ellenére hogy nem adják ki, akkor hivatalból feljelentik kiskorú veszélyeztetésért, és kimegy a gyámügy meg a rendőrség.


Úgyhogy ezek után be sem mentünk, hanem a 3. és 4. gyerkőc már itthon született, nyugiban...

2018. szept. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én is utálok a kórházban lenni.. de azt gondolom a baba érdeke is hogy kibirjuk azt a pár napot. az enyém pl. a 3 napon sárgult be. ha hazamehettem volt szülés utani 2.napon ,-akkor mehettünk volna vissza másnap. Meg ezenkívül bármi lehet ami miatt jobb ha benttarják egy kicsit a babákat /anyákat
2020. jan. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!