Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy zajlik egy szülés?

Hogy zajlik egy szülés?

Figyelt kérdés
Milyen? Mennyi idő általában? Tudom hogy változó, de na :D Orvos mennyit van bent, illetve mennyit kell bent lennie? Tényleg csak a kitolási szakaszra jön be? Fogadott dokim lesz, azt monda nagy valószínüséggel be tud jönni mert nem megy sehova és más kismamája nincs kiírva, lehet még ügyeletben is lesz.
2018. okt. 10. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Minden szülés más- Nincs két egyforma. Van aki több mint 15-20 órákat vajúdik, van akinek gyors. Van akinek iszonyatosan fáj, van akinek elmegy. Van akinek van fogadott dokija, van akinek nincs.

Az én élményem a szülésről.

Fogadott dokim volt, aki éppen nyaralt, de amikor felhívták, azonnal indult a kórházba. Én nem szülni indultam, csak behívtak egy vizsgálatra, hogy megnézzék, miért hordtam túl 3 héttel a kiírt időponttól. Amikor bementem, és megvizsgáltak, akkor közölték, hogy voltaképpen én már "éppen " szülők, mert majdnem 4.5 ujjnyira kivagyok már tágulva. Nem voltak fájdalmaim, se görcseim. Kaptam beöntést, majd felfeküdtem a szülőágyra, és közölték, hogy a dokim úton van, addig pihenjek. A legnagyobb gondom az volt, hogy baromi szomjas voltam (augusztusban elég meleg volt) de nem adtak inni. Én elaludtam, és arra keltem, hogy a dokim üdvözöl, hogy ideje szülni, mert eléggé kitágultam már, más már ilyenkor megszüli a babáját. Mivel nem voltak tolófájdalmaim, csak egy pici menzetgörcs így kaptam egy gyorsító infúziót ami beindítja magát a szülést. Ezt pontosan 11 óra 20 perckor adták be. 11 óra 41 perckor a karomba rakta a fiamat. Gyorsan szültem, kevés fájdalommal. A fogadott doki aranyos volt, de aki tényleg odatette magát az a szülésznő aki végig ott volt a doki mellett.

Ennek ellenére, hogy ilyen könnyen, gyorsan szültem, sosem mertem bevállalni második gyereket. Valamiért úgy éreztem mindig, hogy a második szülésem kész pokol lenne.

2018. okt. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon változó, de leírom dióhéjban a sztorinkat, és más is leírja majd biztosan.


Hajnalban mentünk be, elfolyt a magzatvíz, fájás nem volt. Zárt voltam, ott lefekhettünk aludni, reggel repesztettek burkot még, mert úgy találták, kell, és kaptam oxitocint. Nagy nehezen lettek fájások. A nap eseménytelen volt, lassan tágultam, orvos csak ritkán jött megvizsgálni.

Aztán délután ötkor elkezdett leesni a szívhangja, és villámgyorsan megcsászároztak. Húzta a köldökzsinórt, ami ráakadt a vállára. Na, meg rendesen be sem volt fordulva.

A császár rettentő gyors volt, az első szurin kívül semmit sem éreztem. Igazából az egész napos vajúdás után megváltás volt.

Reggel kaptam meg, én még két napig kaptam infúziót. Gyorsan rendbejöttem, baba is jól volt.

2018. okt. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tubarózsa ***** válasza:

Igen mindenkinek más.

Èn is csak a saját tapasztalatom tudom leirni.


Reggel 7fele jöttek a fájások, erre keltem fel meghogy nagy wc znem kell. Egyre erösebb ès sürübb lett, elmentem zuhanyozni, nem e josló fájás, de nem. Párom hivta anyumat, utána a mentőt. Diszpècser kèrt a telohoz, de alig birtam beszèlni itt már kb 1,5-3perces fájásaim voltak, ez ugy 8.30táján. Kijött a mentő, vittek kórházba a kocsiban már 1-1,5perces fájással. A kórházba èrve a hordágyon vittek fel a szülèszetre. Szülèsznő megvizsgált 4ujjnyira voltam nyitva, irány a szülőágy közbe jött az orvos is. Kaptam oxit. Kb 9.40-9.50volt ekkor. Nèhány nyomás ès 10.15re meglett a fiam. Kicsit repedtem varni kellett, de nem volt vèszes. Utána aranyóra 3asban apával, nagy nehezen zuhi ès vittek át a gyermekágyas osztályra. Fájt nagyon fájt ott akor meg akartam halni kb....de bármikor ujra csinálnám :) feltève ha a következő szülèsem is hasonlo lesz. Gyors ès intenzív.

Fogadott orvosom/szülèsznőm nem volt, ügyeletesnèl szültem, de maximálisan meg voltam elègedve, nagyon kedvesek, rendesek voltak. Oly annyira, hogy ha lesz kistesó akor a dokit felfogadom (persze ha ott lesz mèg ès vállalja). Ennyi az èn storym. De pl barátnőmet 17ora vajudas utan császározták(nem tágult) rá 2evre a kistesot program császárral szülte.

Èn 2017szept szültem Vácott. (Barátnőm 2013 Sote, 2015Vác)

28N

2018. okt. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez tényleg sok mindentől függ. Egyéntől, kórháztól, szülési módtól.

Nekem pont ügyeletes volt az orvosom, így párszor ott kellett hagynia. Egyszer egy műtét miatt egyszer meg egy másik szülés miatt, egyébként végig ott volt velünk. Beszélgettünk, aztán én egy idő után már nem beszélgettem :D utána is minden nap bejött hozzánk.

Elsőhöz képest gyors szülésem volt. 6,5 óra alatt lett meg a kisfiam, magzatvíz elfolyástól.

2018. okt. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem este 11 körül kezdődött a buli, de akkor még olyan gyenge fájásaim voltak, hogy elgondolkoztam rajta, hogy ez most tényleg az lenne? Mit rinyálnak ezen ennyit a nők. Engedtem egy kád vizet kb fél órát ültem benne, de még mindig csak kicsit fájt. Olyan éjfél körül kezdtem nézni az időt 5 perces fájások voltak, akkor már sétálgattam a lakásban fel-alá,akkor esett le hogy basszus szülni fogok. Kb fél 2 kor szóltam a férjemnek hogy szerintem induljunk mert nagyon magas volt a vérnyomásom(toxémia gyanús voltam végig). A kórház másik városban van, 2re értünk be, de menetközben már szorítottam a kapaszkodót rendesen. Hívtam közben a szülésznőmet, kb egyszerre értünk be. Ügyeletes doki megvizsgált, mondta hogy kezdődik a buli. Vajúdószobában ctgre kötöttek, addigra már rendesen fájt, elveszett az időérzékem, csak néztem ki az ablakon, és azon gondolkodtam hogy miért nincs már világos, hány óra lehet? Majd a férjem közölte hogy kb csak 1 órája mentünk be. Fél 4 kor megérkezett a fogadott orvosom, megvizsgált, meg is repesztette a burkot. Azt mondta délre baba lesz, de ha jól mennek a dolgok lehet 10re is meglesz. (Délre??? Az még nagyon soká van) Sétálgattam egy kicsit, a dokim elment aludni, a szülésznő mire legközelebb megvizsgált(hajnali fél 5 kor) ment is a telefonhoz, hogy hívja a dokim ez már nagyon a finish. 5re megszületett a kislányom,de a vége már annyira fájt, semmire sem emlékszem csak a megkönnyebbülésre. A férjem még viccelődött is, hogy azért volt ilyen gyors mert 10re misére megyünk(vasárnap volt). A varrást viszont nagyon megéreztem, az nagyon fájt. De minden fájdalmat feledtet a kis Tündérkém ❤️
2018. okt. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!