Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen és hogyan zajlik, az...

Milyen és hogyan zajlik, az apás szülés mai világba és, hogy zajlott 19990-venes évekbe?

Figyelt kérdés
2018. júl. 8. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Az 1990-es években leginkább sehogy, mivel nem igazán volt még divat, hogy a férj bent legyen, amikor a felesége szül. Konkrétan az 1995-ös egészségügyi törvény teszi ezt lehetővé, pontosabban kötelezi a kórházakat arra, hogy biztosítaniuk kell a lehetőséget az apás szülésre, amennyiben az érintettek ezt szeretnék. Előtte maximum az adott kórház gyakorlatán vagy az adott szülészorvos egyedi döntésén múlt, hogy beengedi-e a férjet. De ilyenre tényleg ritkán került sor, mert akkoriban az volt a természetes mindenki számára, hogy a férfiak kint várják meg, amíg lezajlik a szülés.
2018. júl. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Az unokaöcsém 1995-ös születésű. A bátyám végig bent volt a szülésnél, ő vágta el a köldökzsinórt, ott volt a baba mérésénél is és utána is ott maradhatott 1-2 órát. Előtte jártak szülésfelkészítőre a kórházba (Nyugat-Magyarország, megyeszékhely). Arra nem emlékszem, mit mondott, át kellett-e öltöznie, milyen ruhában volt bent.
2018. júl. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat sorry elírtam. 1990-venes éveket akartam -írni és nem figyeltem,hogy eggyel több számot jelenített meg.
2018. júl. 8. 21:02
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

1989-ben születtem és bent volt apukám végig. Vidéki kórház, ügyeletes orvosnál.

Valószínűleg nem volt olyan elterjedt az apás szülés, mint ma, de létezett ilyen.

2018. júl. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%
1995-ben születtem, apám bent volt végig, de ráparancsolt a szülésznő, hogy üljön le arra székre anyám feje mellett, onnan ne menjen el. Aztán 2015-ben én is ebben a kórházban szültem meg az első babámat. Bent lehetett a férjem, de az orvosnak még ekkor is az volt a véleménye, hogy a férj csak néző egy szülésnél. Tulajdonképpen a férjemet is odaállították az ágy mellé, és azon kívül, hogy sajnált, nem igazán engedték mást csinálni. Ja és apámnak még részt kellett vennie valami felkészítőn, csak úgy mehetett be, a férjemet már enélkül beengedték. Vidéki kórház, még csak nem is megyeszékhely.
2018. aug. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%

Azt nem tudom milyen volt mert most szültem a 2010es években, de azt leirom neked mi az apa szerepe. Bementunk, apa atoltozott. Én mentem az előkészítőbe. (mi nem siettunk, így volt idő bohockodni... első baba és 8percesekkel mentunk be, én kicsit be vtam tojva, apa poenkodott / de tuti ő is be volt tojva)


Kaptunk egy szobát. Szülésznő bejott, bemutatkozott apukanak (nekem már az elokeszitoben) megmutatta mi hol van. Utána jött kb 3ora, amikor nem volt semmi extra, sétáltunk, apuka tovább bohockodott, fajasok jöttek mentek, én próbált nem felnyeriteni minden poénra, mert folyt a vizem...

Utána már kezdett nagyon fájni, feküdtünk, simizett, masszázs, segített kimenni mosdóba. Utána már nagyon nagyon nagyon fájt, hívta a szulesznot, a szülésznő az orvost. Apukat az agyam széléhez ültettek kb a fejemhez, fogta a kezem. Biztatott. Támogatott. Aztán megszultem a babat. (én erre nem emlékszem, de olyan 20p lehetett a kitolas) Elvagta a kzsinórt, a mellkasomra tettek, együtt lehettünk 3an egy ideig majd atmentunk egy családi pihenobe, addig a babát lemosdattak kicsit és megmertek. Ott meg 2oran át pihentünk a fiam cicizett én kaptam enni. Utána elvittek a babát, újra megvizsgálták, én elmentem zuhanyozni és ennyi volt kb. Ő ment haza én a gyermekágyas szintre a picivel.. Támogatott és segített végig. Én nagyon féltem vna ha nincs velem. <3

2018. aug. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!