Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek mennyire maradt meg a...

Kinek mennyire maradt meg a fájdalom?

Figyelt kérdés

Igazából csak kíváncsi vagyok. Nyilván mindenkinek más. Meg ugye van az a mondás, hogy amint kibújt már nem is emlékszel az egészre.

Itt most inkább a vajúdás részére gondolok, meg aki hüvelyi úton szült (én úgy szültem mimd 2x, ezért nem is tudom, hogy milyen lehet a császár).


Szóval az elsönél tényleg úgy volt, hogy kb abban a pillanatban el is felejtettem a 8 órányi szenvedést.


De a másodiknál. Igaz, hogy még csak 4 hete szültem. De az a fájdalom tuti megmarad örökre.


Nyilvál itt azért emlékeztem az elsőnél h na mi is vár majd rám ezért talán kissé jobban is féltem az egésztől.

Mind a kettő indítva lett túlhordás és az elsőnél már kevés magzatvíz miatt.

De az elsőnél csak egy órát volt bent az oxy és szép lassan erősödtek a fájások.


De a másodiknál. Végig bent volt, plusz burkot is repesztettek, hogy minél előbb meglegyen a baba. De az a fájdalom, alig kaptam levegőt, az ájulás kerülgetett már. Párom úgy ébresztgetett. Igaz, hogy rövidebb idő alatt meg volt. 4 óra alatt. De az nagyon kemény 4 óra volt. :(

Meg gátvédelem volt, aminek amúgy örülök, de ez miatt annyira feszített végig míg ki nem bújt.

Így ez még mindig nagyon él bennem.

És lehet szeretnék még gyereket. De ez miatt nem is tudom. Abár ki tudja 2-3 év mulva mi lesz.

De úgy tudtam most is h indítva lesz. Nagyon nem akart kibújni. Pedig beszélgettem vele. És azért félek, hogy a 3. Is így lesz, hogy indítva stb. :/



#Szülée
2018. okt. 19. 21:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

7 hónapja szültem, 14 óra vajúdással, elfolyt a magzatvíz otthon.

A vajúdás fájdalmára tisztán emlékszem, mert először enyhe, majd egyre erősödő menstruációs görcsöt éreztem. A kitolási szakasz fájdalma nincs meg, csak hogy azt hittem meghalok, ez a pokol és legyen már vége. Szeretnék kistestvért, de amiatt az utolsó 1 óra miatt már most félek kicsit a következő szüléstől.

2018. okt. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Arra emlékszem, hogy pokoli volt a fájdalom, de hogy milyen, arra nem. Egy éve szültem.

Amúgy erről olvastam valamit, hogy ez a női agy (vagy test) sajátossága, hogy ne akadályozza a következő szülést, következő gyermek vállalását.

De talán jön majd olyan válaszoló, aki jbban tudja ezt, én csak fél szemmel pislogtam bele valahol, és fogalmam sincs igazából, így van-e.

2018. okt. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Engem is indítottak. Burokrepesztéssel és folyamatosan ment az oxy. Azonnal erős, 2 perces fájásaim lettek. A vajúdás fájdalmára én már nem emlékszem, csak arra, hogy nem kaptam levegőt, és nem tudtam nyugton maradni a fájáscsúcsnál, kényszeresen mozognom kellett -persze fekve, mert felkelnem nem lehetett.

5 órán keresztül ment így, de nem tágultam semmit, így császár lett, de nem hatott jól a gerincérzéstelenítésem, így éreztem a fájdalmat annál is. Na, arra emlékszem! Azt hittem ottmaradok...

2018. okt. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

#3

Igen én se birtam nagyon egyhelyben maradni. De a ctg miatt azért muszáj voltam. Szerencsére az elsőnél kb azt csinálhattam amit akartam. Végig sétáltam az egészet.


Na meg az kimaradt, hogy mikor kibújt, és kiszedték a méhlepényt, bent maradt egy nagyobb darab. Az orvos alig tudta kiszedni. Meg mikor varrt össze lent, a sérüléseket. Adott vagy 3 érzéstelenítőt, de egyik se hatott.. úgyh kb anélkül varrt össze. :/ :(

2018. okt. 19. 21:54
 5/20 anonim ***** válasza:
Én az első évben pontosan emlékeztem a fájdalomra, annyira, hogy a hideg rázott, ha felidéztem. Hónapokig rémálmaim is voltak, hogy újra szülnöm kell és nincs vissza, meg kell újra csinálnom...borzasztó volt. Azt hittem, hogy sosem akarok majd tesót a gyerkőcömnek...aztán kezdett elhalványulni az emlèk, hogy pontosan mit éreztem. Így három év elteltével nagyon tervezem a kistesót. És nem tudom felidézni a fájdalomat, csak azt tudom, hogy ha egyszer kibírtam, akkor még egyszer ki fogom bírni :)
2018. okt. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nem nagyon maradt meg. Elsőnél a kitolás fájt nagyon de arra se emlékeztem rosszként. Viszont második szülésnél kisebb pánik kapott el kitolásnál, akkor már előbújtak a kellemetlen emlékek és úgy is éreztem, hogy nem fogom tudni megszülni. De utólag erre se emlékszek olyan nagy fájdalomként, negatív emlék annyi, hogy hallottam a szülésznő mondta hogy hihetetlen, hogy már szült. Mármint én... a vajúdás nekem egyáltalán nem rossz emlék. Szívtam a gázt keményen a végén viszont, az megvan. :D
2018. okt. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Egyszer szultem. Huvelyi úton, oxival, repesztessel, gatmetszessel, varrassal, gyorsan. A vajudas nagyreszere nem igazan emlekszem, vagy fogalmazzunk ugy, annyira nem fajt, hogy mely nyomot hagyjon bennem.


Az utolso fel orara igen es a kitolasra.


Az brutalis volt, de en mar akkor ugy jöttem ki a szuloszobabol, hogy ennyi, ettol feltem? Szerencses vagyok tudom.(legalabbis ebbol a szempontból, masbol meg nagyon nem, pl rettenetes terhessegem volt, na arra, meg a sok vegigzokogott napra, viszont sajnos tisztán emlékszem)


Lassan jon a kisteso. Sokan mondjak, hogy rosszabb, mert mar tudjuk mi var rank. Kivancsi leszek.

2018. okt. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
A gaz az mennyire segit a fajdalom csokkenteseben? Az hogyan mukodik? Azert kerdezem, mert en eda-t nem kaphatok.
2018. okt. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nekem semmit. Elfarasztott maga a szivasa. Es hanyingerem lett tőle.
2018. okt. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
2x szültem, nekem nagyon. Varrás fájt, hetekig nem tudtam ülni. Szeretnék harmadik gyereket de szülni ne kelljen 😔
2018. okt. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!