Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek mennyire maradt meg a...

Kinek mennyire maradt meg a fájdalom?

Figyelt kérdés

Igazából csak kíváncsi vagyok. Nyilván mindenkinek más. Meg ugye van az a mondás, hogy amint kibújt már nem is emlékszel az egészre.

Itt most inkább a vajúdás részére gondolok, meg aki hüvelyi úton szült (én úgy szültem mimd 2x, ezért nem is tudom, hogy milyen lehet a császár).


Szóval az elsönél tényleg úgy volt, hogy kb abban a pillanatban el is felejtettem a 8 órányi szenvedést.


De a másodiknál. Igaz, hogy még csak 4 hete szültem. De az a fájdalom tuti megmarad örökre.


Nyilvál itt azért emlékeztem az elsőnél h na mi is vár majd rám ezért talán kissé jobban is féltem az egésztől.

Mind a kettő indítva lett túlhordás és az elsőnél már kevés magzatvíz miatt.

De az elsőnél csak egy órát volt bent az oxy és szép lassan erősödtek a fájások.


De a másodiknál. Végig bent volt, plusz burkot is repesztettek, hogy minél előbb meglegyen a baba. De az a fájdalom, alig kaptam levegőt, az ájulás kerülgetett már. Párom úgy ébresztgetett. Igaz, hogy rövidebb idő alatt meg volt. 4 óra alatt. De az nagyon kemény 4 óra volt. :(

Meg gátvédelem volt, aminek amúgy örülök, de ez miatt annyira feszített végig míg ki nem bújt.

Így ez még mindig nagyon él bennem.

És lehet szeretnék még gyereket. De ez miatt nem is tudom. Abár ki tudja 2-3 év mulva mi lesz.

De úgy tudtam most is h indítva lesz. Nagyon nem akart kibújni. Pedig beszélgettem vele. És azért félek, hogy a 3. Is így lesz, hogy indítva stb. :/



#Szülée
2018. okt. 19. 21:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, nekem külön mondták, hogy csak a fájás legelejétől van értelme, és a végéig. Nekem segített. Első szülésemnél viszont nem bírtam mert hányingerem volt.
2018. okt. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

16 hós a fiam.Már nem emlékszem az érzésre, csak tudom, hogy iszonyatosan fájt.

De több mint egy évig a gyomrom is görcsbe rándulr ha a szülésre gondoltam.

Háromszor szültem, az elsőt 26 óra vajúdással, második harmadik 8-8 óra volt, de rettenet kemény.

2018. okt. 20. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
29%

De spec elore nem is tudod h fajni fog e

Nekem bar hosszu volt a vajudas (a-z 24ora) megsem fajt, a legvegen talan, de merem azt allitani, h inkabb a faradsag miatt ereztem jobban, erzekenyebb lettem. Maga a kitolasi szakasz alatt tobb orgazmus is ateltem. :-) igy igen kellemes am a szules !


Ebben az esetben nem volt mire emlekeznem :-D sot...!


A masodik szulesem ugyan igy indult de csaszar lett. Hat maga a mutet nem faj leven erzestelenitenek. De az utana kovetkezo 1 het marha szar. Az elejen faj, majd huzodik, nehezen mozogsz a seb miatt. Kell 1-2 honap mire azt mondod h mar kb minden okes - de ugye ez egyenfuggo - nekem gyorsan gyogyult minden megis rossz volt.


Na itt is inkabb a gyogyulasi szakasz amire emlekszem es arra h elfelejtettem kerni fajdalomcsillapitot meg a korhazban es ritka szar volt ugy felkelni de ez az en hulyesegem volt :-D


Visszaemlekezve nem maradt meg az erzet csak a tudat h fajt. De ez nem akadalyoz

2018. okt. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Mikor az elsőt szültem nagyon fájt a vajúdás, folyamatos fájásaim voltak a végére. Miután megszületett az első gondolatom az volt, hogy ezt soha többet nem akarom átélni, másnap már úgy nyilatkoztam, hogy talán majd egyszer, idővel, mikor hazajöttünk 10 naposan már nem is emlékeztem a fájdalomra.

Rá 6 évre szültem a kistesót, próbáltam felidézni a fájdalmat, hogy mire számítsak, de nem tudtam. Mikor vele vajúdtam ismét a soha többet jutott eszembe, másnap már nem emlékeztem a fájdalomra, csak arra, hogy nagyon fájt, de hogy milyen volt, azt már nem tudtam felidézni.

2018. okt. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Inditott volt szinten tulhordassal, a viz elfolyt magatol, majd oxi vegig. Egybol 2, majd masfel, 1 perces fajasok. 6 oran keresztul. A vegere nem nagyon emlekszem, mert beajultam a fajdalomtol es attol, hogy mar 12 oraja nem ettem-nem ittam. Erotlen voltam. Ha legalabb ehetettem volna elotte vmit... lett volna kis erom. A vegen nem akart jonni, mert homloktartasban volt az arca, vacuummal jott. Az mar nem fajt kicsit se.

De a vajudas! Vegig azt mondtam a ferjemnek h nem lesz tobb gyerek! :) brutalis!!!!

2018. okt. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A vajudas brutalis volt, de amire igazqn tisztan emlekszem az a gatmetszes fajdalma, a mai napig barmikor fel tudom idezni, pedig mar tobb, mint 2,5 eve tortent. Nem beszelve az utana levo gatsebbel szenvedos hetekrol.
2018. okt. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nekem császárom volt, a legnagyobb dolog amitől előre félek a másodiknál is (pedig még 2-3 évet várunk) az a drain cső volt,amig bent volt nagyon nagyon kivoltam.. Fájt.. A kivételt hagyjuk is... Brutal.

Amúgy nekem a kiszolgáltatottság volt a legrosszabb. Minden más kezd elmosodni.. Pedig 7honapja szültem csk

2018. okt. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ég vmit lehagytam. Mai napig remegés fog el ha rá gondolok.. Próbálom melyre eltemetni.. Nem tagultam és kézzel tagitottak 2x. Hiába tudták h császárom lesz valamennyire kellett..
2018. okt. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nekem az első szülésem mesébeillő volt, ha ilyet lehet mondani egy szülésre. Persze borzalmasan fájt, de fél óra alatt kitágultam és 15 perc volt a kitolás, gátvédelemmel szültem. Nagyon féltem a másodiktól (22 hónap a korkülönbség) a fájdalom miatt. Akkor 4 órát vajúdtam, majd megcsászároztak, szóval most kimaradt a fájdalomrésze és nagyon érdekes, mert valahogy hiányzik. Hiába volt muszáj a császás olyan befejezetlen éreztem a szülést. Szeretnénk harmadikat és bár a császár nem fáj bízom benne, hogy sikerül megszülnöm majd természetes útonz
2018. okt. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Coffelia ***** válasza:

Két éve szültem, 12 óra alatt lett meg a fiam burokrepesztéssel, 10 órán át belém folyatott oxival, hasnyomkorászással. Még akkor is a nyakamban volt a hasam, amikor 3 centire ki voltam tágulva, és a ctg miatt sajnos nem tudtam függőlegesben vajúdni meg sétálni. Azt hiszem, nem tartott volna ilyen sokáig, ha a gravitációra is bízhatok egy keveset.

Az összehúzódások érzését aznap éjjel visszaálmodtam, kb. semmit nem aludtam, borzasztó volt, olyan volt, mint valami poszttraumás stressz. Másnap muszáj volt valami nagydolgot produkálni, szerencsére magától sikerült, viszont az is előhozta a kontrakcióélményt. Négy nap múlva már csak magyon halványan tudtam felidézni.

2018. okt. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!