Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire kell félni a szüléstő...

Mennyire kell félni a szüléstől és a vele járó fájdalomtól?

Figyelt kérdés

Nem tudom menyire bírom a fájdalmat.

38.héten járunk, (37+4) és tegnap egy nyomást éreztem és nagyon megfájdult a hasam majd abbamaradt.

Remélem tudni fogom, mikor kell menni



2018. okt. 22. 08:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
63%
Semennyire.Ha félsz könnyebben kerülsz a műtőbe mert a stressztől esetleg nem bírsz annyira tágulni stb..Nekem ezt a szülésznőm fújta.Próbáltam nem gondolni arra mennyire parázok.:)
2018. okt. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
56%
Én egyáltalán nem paráztam a szüléstől, mondták is nekem a szülésznők, hogy tuti gyorsan meglesz a baba. Ja meg ugye sokan írták, hogy mensigörcsszerű a fájdalom, ráadásul én nagyon jól bírom a fájdalmat. Aha álmaimban... Kilyukadt felül a magzatburok a 38+6. napon. Nem voltak fájásaim, de a fertőzésveszély miatt nem engedték el. Volt burokrepesztés és nyomtatták belém az oxitocint többszörös mennyiségben+ calcimuskot kaptam vénásan. 6 órán keresztül 2 perces őrületes fájdalmaim voltak, ami tetézte, hogy óránként többen turkáltak a méhszájamban. Ekkor már az járt a fejemben, hogy soha többet nem akarok szülni. A császár maga volt a megváltás 13 óra vajúdás után mivel nem tágultam kellőképpen, hiába voltak 2 és 1 perces fájásaim( gondolom az oxitocinra amit kaptam, nem úgy reagált a testem, mint kellett volna). Szerintem energiám se maradt volna kinyomni, úgy legyengültem.
2018. okt. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
28%
Amúgy megint terhes vagyok és reménykedem, hogy az előző szülésnél csak jobb lehet.
2018. okt. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
37%
9-es, nem butaság, barátnőm 30 órát vajúdott Angliában... Erre is fel kell készülni.
2018. okt. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
60%

Nem kell..


Faj persze, de kibírható..


Engem is az nyugtatott, hogy " igy vagyunk kitalálva"

Ez a szaporodásunk...

Ha nem menne, kihalnánk


Úgyhogy fel sem merült bennem, hogy nem vagyok képes rá.


A szülést fel fogod ismerni előbb, vagy utóbb...


Nekem spec azonnal 10p -es fájasaim voltak...

Mivel jóslóm sosem volt, meg elmentem tusolni, hátha múlik..

Azt mondták jajj de fájni fog... Így én sokkal nagyobb fájdalomra számítottam...emiatt bizonytalankodtam..

Persze fájt.. De az alacsony fájdalomküszöböm miatt, azt hittem ez a kibírhatatlan lesz..


Nem volt, pedig 5 őra alatt tágultam ki..

Ugyh voltak fájások jó gyakran ( 2-3 percesek 3 órán át..)

2 óra kitolást nyertem( komplikációk miatt)

De azalatt sem ereztem sosem, hogy nem bírom


Csak nagyon aggódtam, féltettem a lányom....(okkal)

2018. okt. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
56%

14 és

Na de azt a 30orat ne úgy képzeljük el mint amikor orditanak a filmekben..baratnom 26 órát vajudott abból az utolsó 4 volt szr

2018. okt. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
34%

#14: Azért butaság, mert - bár nincs két egyforma szülés - sokszor alkati adottság, hogy milyen gyors lefolyású a szülés. Nálunk pl. az egész család ilyen volt, anyám, nagynéném és én is az összes gyerekünket gyorsan szültük. Nyilván nem fájdalom nélkül (ezt nem is írtam), de nem vajúdtunk napokig. Csak azért nem vállalni több gyereket, mert talán a következő nem megy annyira könnyen, szerintem butaság.

Kérdezőt meg inkább nyugtatni kéne, és nem 30 órás vajúdásokkal rémisztgetni (ami azért nem annyira gyakori, valljuk be).

2018. okt. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokar 😊❗️

Sajnos Anyukám már nincs aki nagyon tapasztalt volt szüléseket illetőleg.

Lehet, hogy túl sokat olvastam, mert ma bocsánat hogy így leírom de hasmenésem volt, hányingerem, egyszer fájdogált a hasam és egy nyomás szerüt éreztem.


Igazság szerint van már egy 3 éves kisfiam, de sem a víz nem folyt el, semmi fájás, semmi sem volt és császár lett.

Tehát nem tudom mire számíthatok.

2018. okt. 22. 21:23
 19/22 anonim ***** válasza:
18-as mert a 15 perces szülés a gyakori? Gratulálok a genetikádhoz, de azért nem ez az átlag, és ezek szerint el sem tudsz képzelni egy nehezebb szülést. Az én családomban pl. senki sem szült gyorsan. Az a jó, ha valaki fel van készülve lelkileg mindenre, a császárra is, ha szükséges. Én most így indulok neki. Nyílván kibírható, hisz itt vagyunk, és a fájdalmak ellenére akarom ezt a babát is, de azért ne mondjuk már, hogy ő is 15 perc alatt szül majd meg, mint te mert nem tudhatod.
2018. okt. 23. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Egyrészt 17-es vagyok, másrészt hol írtam, hogy 15 perc alatt szültem? Hupsz! Rosszfelé címezted a puffogást.

Nyilván nem 15 perc az átlag, de nem is 30 óra.

Senki nem írta, hogy nem kell felkészülni. A második nekem is lehetett volna császár, mégsem lett mert előbb kidugta a gyerek a lábát, mint bármit is tehettek volna.

Az masszív hülyeség, hogy ijesztgetni kell szerenszétlen kismamát.


Igen kérdező, készülj fel bármire, de egy biztos: a gyerek nem marad bent, és túl fogod élni, mint ahogy több milliárdan túlélték már. És észre fogod venni, ha itt az idő, ezen ne parázz, azzal többet ártasz. A szüléstől SEMENNYIRE nem kell félni.

2018. okt. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!