Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés! Mi a különbség választ...

Szülés! Mi a különbség választott és nem választott orvos között? Meg úgy egyáltalán, mi a menete?

Figyelt kérdés

14 hetes vagyok és mindenki azzal faggat, hogy van-e választott dokim. Ha magán dokihoz járok, az már annak számít?

Hol szülök? Abban a kórházban, ahová helyileg tartozom, vagy ahová a doki tartozik?

Lehet választani természetes vagy császáros szülés között? Ha nem, akkor mi alapján döntik ezt el?



2018. okt. 24. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem számít annak. Akkor számítana, ha felkérnéd, hogy vezesse le a szülést. Attól, hogy vizsgálatokra jársz hozzá, még nem fogja természetesnek venni, hogy te szülni is nála akarsz. Ha felfogadod, akkor abban a kórházban szülsz, ahol ő vezet le szüléseket. Itthon hivatalosan nem lehet választani a természetes és a császár között. A császárnak komoly indoka kell, hogy legyen.
2018. okt. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
14 hetes vagy és még nem jutott eszedbe, hogy tájékozódj az interneten? Minden le van írva. Választott doki, akihez mindig jársz + megbeszéled vele, hogy ő kísérje a szülésed jó pénzért, nem választott doki az ügyeletes. Alapesetben ott szülsz, amelyik kórházhoz tartozol a lakcímed alapján, de ha a valasztott dokid másik kórházban dolgozik, akkor ott is szülhetsz..Nem lehet választani császárt, eü okok miatt császároznak..meg ha lefizeted a dokit.
2018. okt. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk evidens volt, hogy annál az orvosnál fogok szülni, akihez magánban jártam. Nem kellett erre külön felkérni. Ő is így kezelte a helyzetet.

Császárt szerettem volna eleve, mert nagyon sok nőgyógyászati problémám van. Kérésre nem vállata, de megígérte, hogy ha felmerül a szülés során bármi probléma, akkor visz a műtőbe. Végül császár lett, mert a kislányom magasan maradt, nem ékelődött be a buksija, és nem is tágultam semmit.

2018. okt. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Kedves Kettes! Igen, én ilyen felelőtlen kismama vagyok, hogy csak a 14. hét után nézek, kérdezek utána a dolgoknak :D

Egyébként körbekérdeztem az ismerőseimet, de szinte mindenki mást mondott erről.

2018. okt. 24. 11:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy itt a gyakorin is bárki bármit írhat..ezért nem értem, hogy miért nem a megfelelő forrásokból tájékozódsz, és miért vadidegenektől.
2018. okt. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Hogy őszinte legyek én is kb. mindenkit kérdeztem, de mindenki mást mondott. Nem is tudom ez mennyire szabályos, mármint a fizetős rendszer állami kórházban.
2018. okt. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt fizeted meg, hogy a magán/választott orvosod ha éppen akkor mikor szülsz nincs ügyeletben akkor csak miattad bemegy a kórházba a szabadnapján és levezeti a szülést. Szülhetsz az ügyeletesnél is és akkor nem kell fizetni. De aki orvost választ, az azért választja mert megnyugtatja hogy saját orvosa biztos kezeiben van szüléskor.
2018. okt. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Fogadott orvosod akkor van aki bemegy akàr èjjel is, ha felkèred a szülèsre. Termèszetesen akkor ennek lesz egy nem alacsony traifâja. Ezèrt a pènzèrt nyugodtan elvàrhatod, hogy vàlaszthass csàszàrt is. Egy szolgàltatàst veszel, nem barizol az orvossal. Ha fizetsz ès nem vâlaszthatsz, tiplizel ès keresel màsik orvost. Ha nincs semmi beleszólàsod, azt csinàl veled amit akar, akkor ennyi erővel szülhetsz ingyen az ügyeleten.
2018. okt. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Rony.21 válasza:
Szia!Nekem volt választott dokim, és nem bántam meg!Először is azért, hogy végig 1 és ugyanaz az orvos vizsgálgasson, ne pedig mindig más aki épp jelen van!Nekem "jobb" érzés volt, hogy nem vagy 10 vadidegen kurkászik bennem, hanem csak 1.Ráadásul ő mindennel képben volt, nem ett mindig újra és újra elmondani minden alkalommal, ha más vizsgált volna!A másik - amit ismerősömtől kaptam tippet: ha van 1 választltt dokid, akkor ő foglalkozik veled végig!Viszont a többi nem.De ha nincs válayztott, akkor az összes "teszi a dolgát", csak épp úgy, mintha egy kóbor kutya lennél, és próbálnának minél hamarabb eltakarítani a helyszínről.Szóval nincs meg az az odafigyelés, érthetően magyarázás és megbízhatóság, mintha lenne választott dokid!Nekem ez mind megvolt.És kell is egy ilyen nehéz helyzetben!Arról nem is beszélve, h tőlem egy fillért nem kért a végén a doki, de amíg bent voltunk a kórházban a picimmel, nem csak vizitnél nézett rám, hanem ha arra járt épp!Ez jól esett nagyon!A másik a helyszín.Ha van fogadott doki, akkor ott szülsz, ahol a doki van.Ha nincs fogadott dokid, akkor - ha valami gond van - a mentő a körzethez tartozó legközelebbi kórházba visz be.Nekem ez is jól jött ki, mert Orosháza lenne a körzeti, de ott is választottam dokit.:)És a harmadik...ha észnél vagy és lehetséges, akkor NE A CSÁSZÁR mellett dönts!!!Sokan állítják, hogy az a könnyebb, és lehet, hogy akkor tényleg nem is érzel fájdalmat, de valami kínkeserves utána felépülni, ráadásul súlyos szövődményei is lehetnek, mert ez egy komoly hasi műtét!A picinek is milliószor jobb, ha természetes úton jön a világra!Fáj, az nem kétség, de megéri!(Ezt elhiheted egy olyan nőnek, akinek a fájdalomküszöbe a béka segge alatt van, de simán végigcsinált egy szülést..;))Viszont ha valami gubanc van, akkor muszáj a császár...a te és a babád érdekében!Ilyen gubanc lehet pl ha a CTG-nél lassul a pici szívverése (de még ez sem tuti indok, mert nálam is lassult a szívverése, de csak a CTG tapasz csuszott le rólam mindig!Én speciel totál be voltam tojva akkor, mert előttem 2 héttel így császároztak meg egy ismerősömet)...vagy nem jól fekszik, esetleg elfojt a magzatvized már rég és nem igazán akar beindulni a szülés...stb.De nem ijesztegetlek!Semmi okod az aggodalomra!Jó kezekben leszel!Nekem a legjobb módszerem az volt a pánik ellen, hogy a legrosszabbra készítettem fel magam, első szülés...nehéz lesz..tizen-huszon órás vajúdás...és a végén kellemesen csalódtam!És az teljesen igaz, hogy amint kint a picikéd, minden fájdalom eltűnik!:)(oké...kb 2-3 napig én nem tudtam ülni, de ez a legkevesebb!XD)Sok sikert és jó egészséget!
2018. nov. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!