Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés napján és a szülés...

A szülés napján és a szülés előtt pár nappal milyen előjeleitek voltak, hogy nem sokára megérkezik a pici?

Figyelt kérdés

Sok mindent tudni persze arról, hogy elfolyik a magzatvíz, vagy csak szivárog és akkor már az már a kezdete a vájúdásnak. Mégis érdekelne az hogy milyen érzés is volt, mennyire erősödött, milyen folyamatok kísérték. Persze nem kell percről percre leírni, csak röviden összefoglalni.


Illetve az érdekelne még hogy a szülés előtt pár nappal mit éreztetek? Mozgolódott a gyerek nagyon, vagy nagyon nyugtalanok voltatok, hasfájás stb.?


36. hétben járok és egy csomóan mondják hogy előbb lett meg a babájuk mint amire ki voltak írva. Én december 4-re, de legutóbb a nőgyógyászom megkérdezte hogy maga még nem szült meg? Mondjuk szerintem poénkodhatott is, mindenesetre azért kicsit pánikoltam.



2018. nov. 9. 09:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Semmi jel.
2018. nov. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy ha mondjuk itthon leszek amikor rámtör a méhösszehúzódás akkor nem tudom kit érdemes hívnom előbb a mentőket, vagy a páromat aki 20-25 percnyire(nem csúcsidőben) dolgozik itthonról.
2018. nov. 9. 09:50
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi



Párodat, ha sűrűbbek, akkor mentőt, de ő oda visz ahová tartozol

( én nem abban a kórházban szûltem)



Nekem hajnali 4 kor indult, de akkor még azt hittem nem az, aludtam fél órát, megint jött, elmentem tusolni.. Onnan 10 percesek voltak..

7

2018. nov. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ritka, hogy valakire rátör a méh osszehuzodas és fél óra múlva kint van a gyerek. :) Nekem az első fájastol 13 óra telt, mire megszuletett a fiam. És ez teljesen átlagos. Nálam semmi jele nem volt, nem volt nyugtalanabb, a hangulatom is ugyanolyan volt. Egyszer csak éreztem egy fájast, majd 20 perc múlva a következőt és így tovább. Vajúdás közben pedig sokat kellett WC-re menni, tisztult a szervezetem. Nyugodtan hívd először a párodat, mentőt 2-3 perces fajasoknal is elég hívni, ha mindenképp mentővel akarsz bemenni a kórházba. Ha a párod visz be, akkor az 1-2 órája tartó 5 perces fajasokkal elég bemenni.
2018. nov. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

7 kor voltunk benn a kórházban..

Akkor már otthon nem lettem volna el..

10-re tágultam ki

2018. nov. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy azt hidd, hogy úgy megy mint a filmekben. Nem fog a szoba padlóján megszületni, ha nem hívsz 5 percen belül mentőt. Az olyan ritka, főleg első gyereknél. Nekem előtte nap rettenetesn fájt a hátam, de nem gondoltam rá, hogy azért. Aztán éjjel jelentkeztek rövidebb görcsök, kb.fél óránként. Ez úgy éjfél és hajnali 3 között volt. A férjem éjszakázott, fél 5-kor hívtam fel, hogy nem kell haza rohannia, nyugodtan vigye végig a műszakot, de szerintem lesz valami. Fél órn belül itthon volt. Egész nap 10-12 percenként voltak összehúzódásaim. Még simán tettem-vettem, pakolgattam. Következő éjjel 1-kor mentünk be, mert akkor már 7 perceseim voltak. A kórházban visszaállt 15 percesekre, így osztályra tettek, és vártunk. Következő éjjel folyt a vizem, és utána 3 óra múlva sírt fel a lányom.

Amúgy november 28.-ra várom a második babánkat, semmi előjel még. Éjjel egy-egy jósló esetleg. A lányom amúgy 2 nappal a kiírt előtt született.

2018. nov. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem masfel hettel elotte ment el a nyakcsap, a vedono azonnal bekuldott, hogy ez mar a vajudas kezdete. Bar nekem 26hetesen mar tolcserkepzodesem volt. Aztsem mondanam, hogy ez az arcpuffadas kozvetlen elojel... nekem masfel honappal elotte mar a szemeim ugy bedagadtak, hogy alig tudtam kinyitni..😁 a nagy nap reggelen vettem eszre, hogy folyik valami. 9re ertunk a korhazba bent tartottak, hogy lassak ez szivargas e. Deltol jottek a fajasok naaaagyon lassan.
2018. nov. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%

A mento nem erre valo.

A vajudas 12-36 ora is lehet, boven lesz idod.

2018. nov. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Sok-sok keményedés, és alig tudtam már megindítani a vizeletemet, mert pont úgy nyomott a babám.
2018. nov. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A égvilágon semmi.

Még aznap is CTG-n voltam reggel, dokim meg is vizsgált.

Aztán délben folyni kezdett a vizem. De se keményedés, se fájás. Még én sem hittem, hogy szülni fogok.

Este 10-re lett meg a fiam.

2018. nov. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!