Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rossz tapasztalatok szülés,...

Rossz tapasztalatok szülés, terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Őszintén, mindenhol csak a jó dolgokat olvasom, de azért érdekelne mi van emögött. Nyilván tisztában vagyok vele, hogy a baba kárpótól minden rossz élményért, de attól még kiváncsi vagyok a rossz tapasztalatokra is.
2018. nov. 9. 21:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Nem szeretem ezt a szöveget, hogy kárpótol. Nem kárpótol. Egy másik pályán mozog. A testem, egészségem, régi önmagam teljesen odavan, és ezért nem kárpótol a két gyerekem. Van két szép, egészséges gyerekem, egy gerinc és hasi sérvem, ami műtétre vár, és nincs ép, nem repedt felület a bőrömön. Nem kárpótolják a visszaszorult szexuális életem, önbizalmam és fájdalmaim,amikor mozogni kell.


Örülök, hogy vannak, de ettől még szr, amiben élek, és sosem lesz már semmi a régi.

2018. nov. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt csak azert irtam bele, mert valoszinuleg (az itteni tapasztalatok szerint) belekotottek volna, es csak olyan valaszokat kaptam volna amik nem igazan valaszoljak meg a kerdesem. De koszonom az oszinte valaszod, az ilyenekre vagyok kivancsi amit te is irtal.
2018. nov. 9. 22:13
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Rossz tapasztalat nálam annyi volt, hogy csak féloldalra ható gerincérzéstelenítéssel császároztak meg...
2018. nov. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Nekem még van egy honapom szulesig, de hiába tervezett baba az egész terhességet utalom azt hogy nem dolgozhatok nem tudok úgy mozogni mint eddig, valahol lehet hogy megbantam mert nem érzem hogy tamogatna a párom szeret persze meg ő is akarta de pl soha nem kérdezi meg hogy hogy vagyok ő el egy dolgozni neki nem változott semmiben az élete kicsit olyan érzés mintha csak neki szülnek mintha az ő életét egeszitenem ki hogy az tökéletes legyen az enyém meg dől össze, nincsenek emberi kapcsolataim állandó egyedül lét és mindenki elvarja hogy boldog legyek. Remélem hogy ez megvaltozik szülés után, de egyenlőre se szülni se babazni nem akarok... Én azt hittem hogy boldog babavaras lesz de mégsem ez van sajnos
2018. nov. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol jó dolgokat?

Akkor nem olvastál valami sokat. Itt ugyancsak leírják a rossz oldalát is. Máshol se csak a rózsaszín maszlag van.

2018. nov. 10. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

-terhességi hányinger hányás félidőig.

-hason alvást hónapokig nélkülözni

-7 órás szülés (a tervezett 1-2 órás helyett)4. gyerekkel, mert rossz pozicióban feküdt.

-óriási fájdalmas aranyér szülés után 3 hétig, ülni nem tudni

-szülés után hason megnyúlt baromi szakadt bőr (lánykori sima feszes has soha vissza nem térte)

-császár utáni gerincérzéstelenítés óta (13 éve) egy tenyérnyi részen nem érzni a bőrt

-szétszakadt méhszáj (ritka dolog)

-a gátnál egy borsónyi bőrcsomó a sokadik szülés-vágás-varrás miatt.

-a mell kisebb lett szoptatás után mint volt.

-derékfájás ( hajolós munka után nagyon nehéz kiegyenesedni)

-szülés után se tudni hason aludni a derékfájás miatt.

-ízületi problémák (térd, ujjak, derék, nyak)

-szexuális téren kellemetlen és folyton fennálló hüvelyszárasság,kidörzsölődés-hüvelyfolyás

-állandó féltés érzése, aggódás...a -felelősség érzése elég nehéz érzés (főleg első gyerek után)

-kimerültség érzése az első hónapokban

-barátokkal való kapcsolat megcsappan


Még biztos lenne pár dolog, de ez ezzel jár. Én nem bánom a terhességet és a gyereket se. Kárpótol mindenért a mosolyuk, az ölelésük, amikor anyának szólítanak.Az a sok szeretet ami belőlük felém árad. Mindegyik gyermekem tervezett és minden fájdalom megérte értük. A világon a legjobb dolog gyermeket kihordani és szülni és babázni és gondoskodni róluk, szeretni, látni felnőni őket.

Kétféle nő létezik: az anyatípus és a nem anyatípus.


Az anyatìpus olyan mint én, a nem anyatìpus, az akit nem kárpótol a gyermeke a sok rosszért.


38

2018. nov. 10. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%

2 hónapos még csak a babám, de a szexhiányon kívül nekem semmi bajom. Nagyon sokmindenben pozitívan változtatta meg az életem. Előtte volt, hogy napokig ki sem mozdultam itthonról (itthonról is dolgoztam), most megyek minden nap 2x sétálni, közösségbe járunk stb.


A terhességem alatt semmi bajom nem volt, talán csak annyi, hogy anyu az elején nem fogadta túl jól (hosszú...), de azóta ő is imádja az unokáját. Illetve még az volt kicsit kellemetlen, hogy 40+3 hetesen befektettek a kórházba, mert nem jött időre, de legalább itt is megismerkedtem 3 aranyos csajszival. Aztán kerek 41-en 4 óra és 2 kitolás alatt teljes gátvédelemmel 0 varrattal megszületett a kislányom.


Nekem ez egy kész csoda ❤️

2018. nov. 10. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Negatív élmény volt az első szülésemkor egy nagyon bunkó ügyeletes doki, aki folyton beszólogatott, flegma volt. Pl. A varrás nagyon fájt, és sziszegtem minden tűszúrásnál, erre azt mondja, ne jajjgasson már, most szült meg egy gyereket. Szerencsére nem vagyok olyan tipus aki lelkére veszi az ilyeneket, ha nem vagyok olyan kiszolgáltatott helyzetben vissza is szóltam volna. Csecsemősök sem voltak valami segítőkészek, hiába első baba. Oké, hogy meg kell tanulni, de azt sem tudtam először hogy kell fogni, erre csak lerakja mellém az ágyra. Fel sem tudtam keli a katéter meg infúzió miatt.

Második szülésemkor nem tapasztaltam ilyeneket pedig ugyan az a kórház volt.

2018. nov. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A mi babánk most 6 és fél hetes, egy igazi csoda és teljesen odavagyok érte. De azt azért kár lenne tagadni, hogy az alváshiány nagyon megvisel, totál kómás tudok lenni egy hajnali szoptatásnál. Szinte állandóan fáj emiatt a fejem, a tükröt igyekszem messzire elkerülni. Táskás a szemem, a hasam nem nagyon akar lapulni, még mindig tart a szülés utáni vérzés és nagyon hiányzik egy kis kettesben töltött idő a férjemmel. Szerintem ezekkel a dolgokkal majdnem minden kismama szembesül és hangsúlyozom, ezerszer szívesebben csinálom ezt most végig, mint hogy be tudjam meg milyen anyának lenni. Ez tényleg szerelem ❤️
2018. nov. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Biztos vagy benne, hogy ez meg nem fog elrettenteni? Ha akarnám, estig sorolhatnám a sérelmeim, rossz tapasztalataim. Pedig úgy összességében igazán nincs okom panaszra. De mindennek vannak árnyoldalai is. Ha konkrétan kíváncsi vagy valamire, akkor szívesen válaszolok őszintén. De most előre megrémíteni nem szeretnék senkit.
2018. nov. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!