Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » VBAC-et erőltetheti az orvos,...

VBAC-et erőltetheti az orvos, ha én nem akarom?

Figyelt kérdés

Első szülésem császárral végződött.

Azt tudom, hogy kérésre nem végezhet Mo.-on császárt az orvos, de egy előzetes császár után is mindenképp természetes szülésnek kell nekiindulni, aztán lesz, ami lesz?

Ilyen előzmény után sem lehet ebbe beleszólásom, hogy én bevállalok-e egy VBAC-et vagy sem?


2018. nov. 19. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Sokkal nagyobb az esélye, h egy újabb műtétnél szövődmények lépnek fel, mint hogy a VBAC során baj lesz. Viszont sajnos alig találni dokit, aki támogatja a természetes szülést, szóval jó eséllyel műteni fognak.
2018. nov. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Nem eröltetheti. Felejtsük màr ezt el, hogy nincs semmi beleszólàsod, mi lesz a testeddel, veletek. Vàlts orvost. Amúgy van csàszàr kérésre, fogadotr dokinàl. Nagyon helyes is, mert külföldön ebből nem csinàlnak ügyet, csak itt vagyunk begyepesedve 1950-nél leakadva. Még jó, hogy van pàr doki, aki halad a korral.
2018. nov. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Nem nagyon fogja erőltetni egy doki se. Azért nekik is jóval kényelmesebb egy ütemezett műtét, mint hajnali 2-kor szüléshez rohangálni. És az előző császár már egy ok, ahhoz nem nehéz még egy indokot találni.
2018. nov. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Én pont VBAC-ra hajtok, az orvosom támogatja, azt mondta egyetért, hogy ha nincs gond, akkor így jobb lesz. De ha azt mondtam volna, hogy nekem megfelel a császár másodjára is, gond nélkül adott volna egy időpontot rá. Inkább azokat a dokikat nehéz megtalálni, akik nem felvágni akarnak automatikusan, szóval ettől nem tartanék a helyedben.
2018. nov. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Az én orvosom azt mondta,nekem kell eldöntenem,hogy vállalom-e a szülés közbeni hegszétválás kockázatát az előző császár után.Jogszabály teszi lehetővé,hogy ilyen esetben a kismama újra császármetszést kérhessen!Nem erőltetheti az orvos a természetes szülést!
2018. nov. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell megint nekiindulni a természetes szülésnek,és lesz ami lesz:))) Nyugodtan beszéld meg a dokival, mondd el neki mit akarsz. Ha az előreprogizott császárt jobban szeretnéd, megteszik.
2018. nov. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!