Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fáj az epidurális...

Mennyire fáj az epidurális érzéstelenítés? Van itt olyan aki nélküle szült?

Figyelt kérdés
Nem sokára szülök, nagyon félek tőle de az injekciótól sokkal jobban. Most azt mondom hogy nem akarok szurit. Akkor máshogy fogom látni? Mennyit segít? Valaki szült nélküle?
2018. dec. 5. 23:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Én sem éreztem belőle semmit. Nagyon profi volt az orvosom, pillanatok alatt elintézte. Nekem jól jött hogy be lehetett iktatni vele egy rövid pihenőt, így nem fáradtam ki annyira.
2018. dec. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk mindenki enélkül szül, mert a kórházban nincs epire lehetőség. Szóval elég sokan kibírják, túlélik ;)
2018. dec. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Aki azt mondja nem fáj, az hazudik. Nekem első gyereknél azt mondták oh nem nehéz, kicsit fáj... Ja brutális volt mire epit kaptam már élni nem volt erőm. A második gyerekekkel már rutinos voltam, előre kértem, hogy ne szenvedjek. A sors másképp akarta. Nem tudta beadni az anesztes, de fájt ahogy döfkodott, es végül a gatmetszes is fájt. De így utólag mindenképpen érzéstelenítés nélkül szülnék mint vele.
2018. dec. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
35%
En anelkul szultem, ugy is mentem be a korhazba, hogy nem kerek semmit, semmit ne adjanak (se oxitocint, se homeos kupot, se epit). Gyorsan ment a vajudas, szuperul kitagultam, aztan jottek, hogy menjunk at a vajudobol a szuloszobara, fekudjek az agyra, mert jon a kitolas, na ott ereztem, hogy teljesen megzavartak a folyamatot. Addig is kemeny volt, de birhato, inkabb nehez fizikai munkahoz tudnam hasonlitani. Na onnantol pokol volt. Mire a szuloszobara ertunk, megvizsgalt a szuleszno, es vakarta a fejet, hogy nem erti, hogy ment VISSZA a tagulas csak 6 centire (igen, van ilyen, azota szakirdoalmat is talaltam rola), innentol mehszajelmasszirozas, oxitocin, hasbakonyokles... ketszer megfordult a fejemben az epi, ra is kerdeztem, de mondtak, hogy az ido, mire hatni fog, biztosan szeretnem-e. Mivel azt hittem, 30 perc mar csak nincs hatra a szulesbol, inkabb nem kertem. Hat itt tevedtem. De vegul sikerult nelkule megszulni. Baratnomnek csak feloldalasan hatott, az egyik oldalon nem erzett semmit, a masikon mindent. Kb. 75%-os esellyel hat amugy, meg tobbszori szurkalasra is fel kell lelekben keszulni, illetve csak bizonyos tagulas utan es elott adjak (6-8 centi kozottinel azt hiszem). Magyarorszagi szulesnel nem feltetlenul kaphatsz automaikusan, ahhoz sok helyen fogadott doki kell, van, ahol egyaltalan nem adnak. En, ha ujra csinalhatnam, sokkal kesobb mennek be, es mar csak kitolasra, hogy ne tudjanak igy megzavarni.
2018. dec. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, amugy en azert nem kertem, mert noveli a csaszar eselyet, illetve bezavarhat a szoptatasba, es durva fejfajast csinalhat a szules utani 1-2 hetben.
2018. dec. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Én nem kaptam semmi fájdalomcsillapítást, anélkül szültem. Eredetileg úgy voltam vele, hogy majd meglátom mennyire fáj, és hát eléggé fájt úgyhogy kértem, azt mondták jó, majd amikor annyira kitágulok akkor kapok. Aztán mikor legközelebb vizsgáltak, akkor már túl késő volt és nem kaphattam - hát így jártam :) Túl lehet élni, a gátmetszést pl. nem is éreztem közben. Illetve a kitolási szakasz nekem megváltás volt a vajúdáshoz képest. Az egész szülés lement kevesebb, mint öt óra alatt, pedig első szülésem volt.
2018. dec. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
41%
Tegyük tisztàba. Baromsàg, hogy növeli a csàszàr esélyét. Hozzà nem értök, gyöpös orvosok nyomatjàk ezt. Csak akkor ha olyan adagolja, aki nem ért hozzà. A fàjdalomtól befeszül a test, a vajúdó nő olyan hormonokat kezd termelni a fàjdalom hatàsàra, ami hàtràltatja a tàgulàst. Kifàrasztja a fàjdalom elviselése, majd elfogy az erő a kitolàsra. Kimerül a test. Az eda lelazît, pihenni hagy ezàltal erőt ad. Baromsàg, hogy fàjàsgyengeséget csinàl. Ez ugyanolyan belemagyaràzàs, minthogy a csàszàros gyerekek ilyenek-olyanok, közben nincs 1 db kutatàs sem, ami névvel ellàtva rendelkezésre àllna, csak talàlgatàsok, elképzelések. Fejfàjàst okozhat. Magyarorszàgon 2-4 centi között adjàk, mert csak. Angliàban bàrmikor, akàr a kitolàsi szakasz alatt is kérhetö. Hasznàlatàt ott külön 1 éves képzéssel sajàtitjàk el (adagolàs mennyisége, időköze stb)
2018. dec. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Két gyermeket szültem fájdalomcsillapítás nélkül. Vagyis az elsőnél próbáltam gázt szívni,mert nálunk csak azt adnak,de olyan rosszul lettem tőle,hogy hánytam. A másodiknál meg sem próbáltam.
2018. dec. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Ahol én szültem nem adtak. Én négy gyereket szültem nélküle,kettőnél még gázt sem szívtam. De ha lehetett volna akkor sem kérek...Nem,nem vagyok szuperanya! A szülésznő azt mondta,hogy jobb ha érzem a fájásokat és nem akkor fogok nyomni amikor ők mondják hanem amikor én érzem,hogy kell. A barátnőmet császározták,epidurális érzéstelenítést kapott. Elvileg utánna órákig mozdulatlanul kellett volna feküdnie,ami persze nem lehetséges. Három napig olyan migrénes fejfájása volt,hogy hányt tőle,infúzióban kapta a gyógyszereket. Nem mindenkire van ilyen hatással,de a mellékhatásokra is gondolni kell.
2018. dec. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló gondolataim vannak, gondoltam majd ott helyben meglátom. Ott helyben is jobban féltem az edá-tól mint amennyire szenvedtem a vajúdástól. Pontosabban a hátam közepére sem kívántam hogy még böködjenek is, utána esetleg fejfájás, és azt sem éreztem volna utána hogy mi törtènik, gondoltam inkább gyorsan szüljük meg:) nem bàntam meg.
2018. dec. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!