Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajudás alatt végig felkell...

Vajudás alatt végig felkell tenni a lábakat? Az megengedik hogy amikor nyomni kell akkor rakjam fel? Szerintem sokkal jobb lenne:- (

Figyelt kérdés
2018. dec. 12. 11:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A vajúdás alatt a legtöbb helyen akár sétálhatsz is a folyosón vagy a szülöszobában.
2018. dec. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Vajúdás alatt azt csinálsz ami jól esik: sétálhatsz, ülhetsz labdán, bordásfalba kapaszkodhatsz. A legtöbb kórházban már van ilyenekre lehetőség. Az, hogy felteheted-e a végén a lábad az orvosfüggő de szerintem a legtöbb szülőágynak van ilyen felhajtható lábtámasza.
2018. dec. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
A vajúdás sok-sok óra is lehet, szerintem nincs olyan hely, ahol ezt feltett lábakkal kell abszolválni. Ma már azért gumilabda, bordásfal, kád ia sok helyen rendelkezésre áll, de ha nem, akkor sem kell az ágyon feküdni végig. Az, hogy mennyire lehet sétálni, azért attól is függ, h mennyire ragaszkodnak hozzá, h végif rajtad legyen a ctg, mert azzal messzire nem jutsz :) Ez meg az állapototoktól, a terhességi elôzményektôl és a kórházi protokolltól is függ.
2018. dec. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%
Vajúdás alatt nem kell feltenni a lábat, viszont ha elfolyt a magzatvíz, csak feküdni lehet, akkor már nincs labda meg bordásfal. Kitolásnál nekem pl. az elsővel végig fent volt a lábam, a másodiknál csak mikor nyomtam. Mikor fájásszünet volt monták is, hogy tegyem le addig míg nem jön a következö, és pihentessem.
2018. dec. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer is úgy szültem hogy nem kellett feltennem a lábam, hanem meg kellett fognom a térdeimet és úgy nyomni.

Sokkal jobb volt mintha abban az izében lett volna fenn. Abba csak akkor kellett raknom mikor gátsebet varrtak.

2018. dec. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem magzatvíz elfolyással indult a szülés, simán sétálgattam utána pár órát. a legvégén kellett csak feküdnöm.
2018. dec. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell feküdni, ha elfolyik a magzatvíz, biztos a válaszoló egy speciális eset volt. Nekem otthon folyt el, és még utána több mint egy teljes napig "kószáltam" a kórházban. :) A legvégén kellett csak feltenni a lábakat, egyébként számomra bármelyik más testhelyzet ezerszer jobb volt.
2018. dec. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy feküdni kell, mert a gravitációtól akár előre is eshet a köldökzsinór, de mindegy, bocs ha rossz infót adtam. Én is ismerek olyat, aki így megjárta a 4. emeletet, meg ha nem a kórházban folyik el, nyilván nem fekszik le azonnal.

Amúgy tényleg úgy volt, az elsőnél méhszájérlelő zselét kaptam, valószínű ezért kellett feküdnöm, a másodiknál meg már a szülőcsatornában volt a baba feje mire elfolyt a víz.

2018. dec. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
17 órát vajúdtam, csúnya is lett volna, ha mindezt felrakott lábakkal kell tennem, mondjuk nem is mentem be a kórházba, lévén közel laktam és nem folyt el a magzatvízem. Az Istvánban szültem mindkétszer, mehettem ahova akartam, mondjuk már az első terhességemnél is csak 5 perces fájásoknál mentünk be, mert tudtam,hogy nem akarok ott kínlódni, ha nem muszáj, jól elvoltam otthon és egy köpésre volt akkor a kórház. Szülés alatt sem kellett felraknom a lábaimat sehova, pedig sima szülőágyon szültem, de nem kötöztek ki már anno 2000-ben, az első szülésem alatt sem. Normálisan, komplikációmentesen zajló szülés esetében teljesen fölösleges és értelmetlen feküdni, a garavitáció pedig nem okoz problémát, sokkal inkább segíti a szülést, én guggoltam rengeteget például. Kórházanként eltérő a szülés alatti protokoll, de indikáció nélkül nem kényszerítenek felrakott lábakkal vajúdni egyetlen nőt sem, kivitelezhetetlen is volna teljesen.
2018. dec. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is az Istvànban szültem, 18 óràt vajúdtam, de bent kellett lennünk, mivel mi 100 km-ről laktunk/lakunk.

Sétàlhattam, guggolhattam, ülhettem labdàn, befekhettem a kàdba (hamar meguntam), a szülésnél kérte az orvosom, hogy tàmasszam neki az egyik làbam, a màsikat a pàromnak, és úgy nyomjak.2009-ben volt.

Mivel varrni nem kellett, így a làbam sem volt fent.

Aki ég tudja meddig vajúdik, lehetetlen is lenne végig feküdni.

De írta valaki, ha gépen vagy, messzire nem jutsz.

2018. dec. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!