Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ismertek olyat, aki 15-18...

Ismertek olyat, aki 15-18 évesen, még iskolásként teherbe esett és akár elvetette/akár megtartotta a babát?

Figyelt kérdés

Nem vagyok terhes és nem is az egyik ismerősöm van ebben a helyzetben, csak valami kapcsán felmerült a téma és sosem tudtam elképzelni ennek a “menetét”.

Szülők hogyan fogadták? Az apuka is részt vett a gyerek nevelésében vagy lelépett? Hol laktak? Miből éltek? Az anyuka otthagyta az iskolát? Később mi lett?


2018. dec. 12. 16:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én látásból ismerek egy lányt. Korát nem nagyon tudom, kb a 18-at fogja tölteni hamarosan. A Facebookra feltöltött képek alapján már a második gyerekét várja. Az apuka mindvégig ott volt mellette, segít a nevelésben. Az apuka sofőr, az ő fizetéséből élnek, az anyuka pedig otthagyta az iskolát és a szülők segítenek neki a gyereknevelésben. Amennyire tudom a lány szüleinél élnek.
2018. dec. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#10-es, nagyon sajnálom, ami történt. Részvétem, még akkor is, ha régen volt.

2018. dec. 12. 21:20
 13/16 anonim ***** válasza:

2 ilyet ismerek úgy, hog tudom

Mi lett végül


1

17 volt.. Még épp leérettségizett a szülés előtt

Szakítófben voltak.

Végül apuka maradt ( jobb lett volna ha nem maradnak együtt, de újra összejöttek amikor pár hós volt a gyerek)


Szülők kiakadtak


Végül 1 évet halasztott a lány.... És máshova ment tanulni, mert nem tudta volna megoldani a gyereket.



2.


Ő őrökbeadta

17 volt

2018. dec. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Többet is ismerek :/

Épphogy elkezdtük a középiskolát pár hónap utàn nem jött többé az egyik làny, ekkor volt terhes az első gyerekével - ezt még 3 követte, azóta már a felesége a gyerekek apjànak.

Másik volt oszt.társam 16 vagy 17 èvesen szülte az elsőt, a terhesség alatt férjhez ment (ő így 'menekült' otthonról az anyja miatt), de gyorsan el is vált, a 4. babája nemrég született (a 3. apàtól - no comment)

Másik alig töltötte be a 18-at az elsőnél, itt is viszonylag hamar szakítás lett, neki is lett azóta még 2 gyereke egy 2. apától akihez végül hozzáment.

18 év együttlét utàn most válik a csaj a férjétől akitől 16 évesen született az első-

A 18 évesen kívül mindenki otthagyta az iskolát, később estin érettségiztek/szereztek szakmát


(Jaj és egyik sem roma egyébként!)


Most 30-34 évesek

2018. dec. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Osztalytarsam volt a 80-as években a csaj 7.ben már nagy volt a hasa, ezért kivették. Soha nem tudtuk meg ki volt az apa, de sokáig azt hitték a családjából valaki. 7 gyereke lett, ebböl 5 állami gondozásba. Az osztálytalálkozón hallottam.
2018. dec. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Az egyik általános iskolai volt osztálytársam 17 évesen szülte meg a kislányát.

Beszéltem valamennyit erről vele, azt mondta hogy a szülők meg voltak lepődve eléggé, de nem veszekedtek vagy akadékoskodtak miatta. A barátja azóta eljegyezte és teljes mértékben részt vett/vesz a gyerek nevelésében, mivel 4-5 évvel idősebb, így már a kezdetektől dolgozik. Azt hiszem, hogy a lány szüleinél laktak és laknak is, de lehet hogy azóta már elköltöztek. A lány otthagyta az iskolát, nem érettségizett le és szerintem már nem is fog.

A baba most fél éves lehet, de nem beszélek a lánnyal egyáltalán a mindennapokban, de látszólag minden okés náluk.


Nyilván ez csak egy eset, ettől függetlenül nem tartom egyáltalán okésnak, hogy valaki ilyen fiatalon szül.

2019. jan. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!