Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy megy a szülés, ha megkére...

Hogy megy a szülés, ha megkérem egy számomra szimpatikus női szülészorvost (magán), hogy vezesse le?

Figyelt kérdés

Rossz tapasztalatom van a férfi nőgyógyászokkal, így félek, hogy szülésnél férfi orvost választok, akkor is durva lesz, empátiát meg ne is várjak tőle. A neten van jó pár pesti női nőgyógyász, viszont mind magán.


Még nem vagyok terhes, de tervezzük, ezért előre szeretnék tájékozódni. A terhesgondozást még meg is oldanám sztk-ban, de férfi szülészorvostól tartok. A női nőgyógyász mégis csak ismeri a szüléssel járó fájdalmat, empatikusabb.

Magánorvost hogy kell fogadni szüléshez? Többek honlapján feltüntetik, hogy vállalnak szülés-levezetést, de mi ennek az útja? (Megkérdezni nyilván nem akarom még egyiket se erről, mert még nem aktuális.) A magánorvosnak lehet egy kapcsolata az egyik állami kórházzal? Azt olvastam, hogy nem muszáj a lakóhelyem szerinti kórházba mennem. Budapesten élek, Budapesten belül bármelyik kórház köteles befogadni? Ha császármetszés lenne a vége vagy eleve programozott császár lesz, akkor is biztosítják a magánorvosnak a műtőt? Vagy ott van pl. a Róbert Kórház,a köztük is vannak női orvosok.

Ne haragudjatok a tudatlanságomért, csak foglalkoztat a téma, mióta tervezgetünk.


2018. dec. 30. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Nekem azért nem volt állandó orvosom, mert akihez szoktam járni, már nem vállal szülést, így a terhesgondozásra/szülésre új doki kellett. Általában ez a menete, én legalábbis így csináltam (bár esetemben férfi az orvos, de ez lényegtelen): terhes lettem a szokásos nőgyógyászomhoz elmentem, hogy megállapítsa, élő-e a terhesség. Mikor bebizonyosodott, hogy igen ( 7 hetesen), kértem egy időpontot a kiszemelt új dokihoz 3 héttel későbbre a magánrendelésére. Elmentem hozzá, előadtam, hogy 10 hetes vagyok, és azért mentem hozzá, mert szeretném, ha végigkísérné a terhességemet, és nála is szülnék. Rábólintott, onnantól hozzá jártam a rendelőbe terhesgondozásra, a szülésre is természetesen ő fog jönni (még nem volt meg, 37 hetes vagyok).

Előző gyerekem másnál született, ott az volt, hogy az orvos, aki nem vállal már szülést, ajánlott mást maga helyett, így kerestem fel, ugyanígy megbeszéltem vele mindent, és együtt vittük végig a terhességet.

Szerintem úgy érdemes, hogy a terhességet is az adott doki vigye veled végig, a legtöbb elvállalni is így szeret.

2018. dec. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Igazad van, jobb olyan orvosnál szülni, aki a terhességet is végigkísérte. A szülés helyszíne hogy alakul, ha magánorvost fogadunk?

Működik a magánorvos + állami kórház? Ha igen, az orvosnak van kapcsolata egy állami kórházzal, vagy a kismamának kell utána járni, hova mehet majd szülni a magánorvosával?

Árakat összehasonlítva, még ha a választott magánorvoshoz is járok majd a terhesség alatt és magánorvos vezeti le a szülést állami kórházban (persze hálapénzt adunk érte), az is olcsóbb, mint pl a Róbert Kórház, ahol a szülés 400ezertől kezdődik, és a fájdalomcsillapítás +85ezer.

2018. dec. 30. 19:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Első kettőnél nem volt fogadott dokim, császár volt mindkettő. Az első férfi volt, férfi asszisztált, csak a hazaengedéskor volt bunkó, mikor rájött, hogy nem kap semmit.

A második nő volt, de férfi asszisztált (ráadásul véletlenül ugyanaz, aki az elsőnél is, pedig 2 különböző kórházról volt szó, de 7 év különbséggel). A doktornő végtelenül kedves volt, utána is, így én azt gondoltam, hogy utána ő lesz a magándokim.

Terhes lettem megint, elmentem az sztk-ba, hogy megállapítsák a terhességet, utána megyek magánba, de sajnos nem fejlődött. Ugyanaz a doktornő volt, ő adta a beutalókat. A műtét utáni kontrollra hozzá mentem, ő mondta, hogy 3 hónap múlva próbálkozhatunk megint. Idén március közepén volt a missed ab műtéti befejezéssel, május elején voltam a doktornőnél magánban, augusztusban lettem megint terhes. De már nem vállalt senkit, mert ő is babát várt, az elsőt.

Az nem feltétlenül igaz, hogy tudja milyen érzés, milyen a szüléssel járó fájdalom, ha még nem szült, az sem biztos, hogy empatikusabb. A fiammal 9 éve belefutottam egy olyan 50es doktornőbe, aki szerintem bunkóságban lepipálta az összes megyei kórházban dolgozó nőgyógyászt.

Most azt a dokit fogadtam meg, aki mindkét császáromnál asszisztált, hozzá járok magánba, de egy tündér. Végtelenül kedves, mindent elmagyaráz, elmond az uh-on is mindent, hogy mit látunk, alapos nagyon.

2018. dec. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Azok a magánorvosok, akik nem magánklinikán dolgoznak, mellette főpraxisban valamelyik kórházban dolgoznak. Ahol dolgozik az adott doki, oda fogsz járni a kórházi vizsgálatokra, és ott is szülsz, ha nincs extrém eset.


Én pl. a Nyugatihoz járok magánrendelésre egy dokihoz, de amúgy a Szent Lászlóban főorvos, szülni ott szülnék (még nem aktuális). Amúgy zuglói vagyok.

A húgom most terhes, ő random válaszott egy nődokit asszem a 13-ban, ami közel volt hozzájuk. De az orvosa amúgy a Bajcsyban dolgozik a X. Kerületben, így ő oda jár a kórházi vizsgálatokra és szülni is ott fog. Amúgy csepelen laknak.

(Persze, ha akarod, az extra vizsgálatokra is mehetsz magánba ettől függetlenül, a húgomék pl többek között a Czeizelbe is járnak uh-ra meg genetikaira.)


Ez más magándokinál is így van amúgy, nem csak nőgyógyászaton, endokrinológushoz is járok, ő főállásban a Honvédban dolgozik, vérvételre és egyebekre mindig oda rendel.

2018. dec. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, melyik kretén pontozott nullára, csak mert leírtam, hogy fogadtam orvost, de nagyobb örömöd ne legyen.

Kérdező, igen, azt kihagytam, hogy ezek a dokik dolgoznak állami kórházban is, úgy szokott működni, hogy ott szülsz, ahol a magándokid dolgozik.

2018. dec. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jaj de jó, köszönöm a válaszokat! Komolyan ezen pörögtem napok óta, nem értettem. A férfi orvosokkal való rossz tapasztalatomat nem merném pont az első szülésnél megcáfolni. Sajnos eddig csak gorombákkal és durvákkal hozott össze a sors, ezért is választanák mindenképp nő nemű orvost. Tehát aki vállal magánorvosként szülés-levezetést, az valamelyik állami kórházban is dolgozik.
2018. dec. 30. 20:58
 7/8 anonim ***** válasza:

I-es női klinikán szültem, férfi fogadott orvosnál, de két fiatal nőt is volt szerencsém megismerni, mindkettő nagyon szimpatikus volt, az egyiknek az elérhetőségét is meg tudom adni, de azt nem tudom, szülést vezet-e.

Viszont női orvosok is tudnak állati durvák lenni, sajna erről is van tapasztalatom, úgyhogy mindenképp tájékozódj, mielőtt bárkire is rábízod magad.

2018. dec. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért az logikus, hogy ha valaki vállal szülésvezetést, annak van intézményi háttere:) A lakásában vagy a garázsban csak nem vezetheti le..:P

Meg kell nézni vagy kérdezni, hogy hol dolgozik, ott vezeti a szülést is. A terhesgondozást meg jellemzően a magánrendelésen végzik.

2018. dec. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!