Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek ez genetika, a...

Szerintetek ez genetika, a második babám sikerülhet hüvelyi úton megszülnöm?

Figyelt kérdés
Az első babánál nem magától indult meg a szülés. Felül kiszakadt a magzatburok és szivárgott a magzatvíz. Emiatt azt mondták meg kell szülnöm. Egyáltalán nem voltak fájásaim burokrepesztés után se. Oxitocint kaptam, de az sem úgy hatott mint kellett volna, így megduplázták, majd meg háromszorozták az adagot, valamint calcimuskot kaptam 2x is, hogy táguljak. Ekkorra már eltelt 8 óra, már pokoli fájásaim voltak, amik 1-2 percenként jöttek, de nem tágultam. 5 órán keresztül szenvedtem így, mikor benyögte a dokim, hogy nem illeszkedett be a baba feje és nem tágulok, úgy, ahogy kéne. Szóval megcsászároztak. A következő babánál ugyanerre számítsak? Vajon nem vagyok képes tágulni?
2019. jan. 1. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Fiam farfekvéses, lábtartásos volt, úgyhogy szóba sem jöhetett természetes szülés. Kiírt napon egyébként beindult magától, kaptam oxit, vártunk, hátha... Már 2 perces fájásaim voltak, az utolsó 1 órában lett lábtartásos, nem tágultam semmit sem. Irány a műtő, nem vártak tovább, reggel 8tól voltam a szülőszobán, este 20:14kor vették ki a fiamat.

A lányommal 7 évvel később azt mondták, hogy ha a 39. hétig beindul, akkor megpróbálhatom természetes úton. Protokoll alapján befektettek a 38. héten, hogy biztos helyen legyek, ha netán beindulna. Naponta Nst, flowmetria, 2 naponta méhszájvizsgálat. Semmi sem történt, nem tágultam, nem indult be, így kereken a 39. héten megcsászároztak.

A lányom és a mostani baba között 2 év 9 hónap lesz, úgyhogy itt már szóba sem került a hüvelyi szülés, de én nem bánom, közben megcsinálják a sterilizációt is.

Érdekesség, hogy én is császárral születtem.

2019. jan. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szinte ugyanígy zajlott nálam is minden, annyi különbséggel, hogy nekem a doki repesztett burkot, mert nekem a sokszor operált méhem miatt nem lehetett végig vinni a terhességet. Ugyanezekkel az indokokkal végül nálam is császár lett.

Szerintem ezért ne tegyél le a következőnél a természetes szülésről, ugyanis, ha még nem érkezett el a szülés ideje, és nem magától indult az be, akkor nagy az esélye a császárnak. Ilyenkor még a baba sem száll le, és elég nagy lutri, hogy pár óra alatt megtörténik-e majd az a folyamat, amit a természet normál esetben napok, hetek alatt alakít ki. Engem a 38. héten indítottak, amikor a baba a legmagasabban van, a gyomorgödörben. Hát nem is jött lejjebb... (Mondjuk nálam az is közrejátszott ebben, hogy a sok, és az egész méhemre kiterjedő műtétek után nem is tudott az olyan hatékonyan összehúzódni.)

És a táguláshoz az is kell, hogy a baba súlya -feje- a méhszájra nehezkedjen, és minden cm tágulással egyre lejjebb haladjon. De ha sehol a baba feje ehhez képest; akkor ez a dolog már csírájában el van folytva...

Szóval egy következő terhességnél, ha az spontán indul majd be, és végig tudsz menni azokon a folyamatokon, amelyeken most nem; akkor nagy eséllyel sikeres lehet majd egy hüvelyi szülés. (Persze, ha nem lesz majd semmi gond.)

Én már letettem a VBAC-ről, mert a császár csak növelte a méhen végzett műtéteim számát. Jó lesz nekem legközelebb is császárral! A lényeg, hogy a babám egészségesen meglegyen, és én ezt ilyen előzményekkel már így tartom biztonságosnak.

2019. jan. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
* Szóval szerintem ez nem genetika, hanem sikertelen indítás...
2019. jan. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem fordítva volt a sorrend. Egy sima hüvelyi szülés után volt indított szülésem, ami császárral végződött mert nem tágultam....

Szóval nincs semmi gond, csak a baba "nem akart" még világra jönni 😊

2019. jan. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!