Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Termeszetes szules vagy csaszar?

Termeszetes szules vagy csaszar?

Figyelt kérdés

30 hetes terhes vagyok, -10 dioptrias szemuveget hordok, valamint terhessegi cukorbeteg vagyok. Ilyen elozmenyekkel, ti mernetek vallalni a termeszetes szulest? Valoszinu nem kis sulyu baba lesz. Vedono minden alkalommal elmondja, hogy legyen csaszar, illetve a 2 szemorvos, akinel voltam, elegge hezitalt. Jo allapotban van a szemem, megis mindketto megkerdezte, hogy irja-e le, hogy a csaszart javasolja. Viszont en tanacstalan vagyok. A nogyogyaszom szerint megprobalhatjuk a huvelyi szulest, de nyilvan addig meg barmi lehet. Mit gondoltok?

Koszonom a valaszokat.


2019. jan. 9. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Jobb félni mint megijedni. Fő a biztonság. Ha mindenki a császárt javasolja én nem kockáztatnék.
2019. jan. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

Inkább császár mint hogy megvakulj, nem?

Én eleve császárt választottam (mindenféle ok nélkül- külföldön lakom) én azt preferálom.

2019. jan. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Tudom nem szabad kérdésben kérdés, de miért baj a diopria?

Nekem egy ismerősöm 8 dioptriás volt. Megműtötték a szemét és így 4 dioptriás lett. Végül sima szülése volt, fel se merült a császár.

2019. jan. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Mindkettőtöknek jobb a természetes szülés.
2019. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hat ezaz, hogy jobb a termeszetes szules mindkettonknek,de azt sem szeretnem, hogy megvakuljak. Es vegul egyik szemorvos sem tiltott el a szulestol, inkabb olyan erzesem volt, hogy tolem varjak, hogy mit irjanak a papirra. Ha kerem, siman rairjak a csaszart, pedig elvileg jo allapotban van a szemem.
2019. jan. 9. 21:23
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Én a császárt választanám az esetedben. Egyszer szültem, 8 órát vajúdtam, majd császár lett a vége. Nekem utóbbival egyértelműen pozitív tapasztalatom van. Nagyon féltem a császártól, utólag nem kellett volna.
2019. jan. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem "csak" -6-os a bal szemüvegem, de mindenképpen el kellett mennem szemészetre, hogy megtudjam, szülhetek-e természetes úton. Megvizsgáltak és kiderült, hogy igen. Én ennek megörültem, mert nem szerettem volna császárral szülni. Persze, ha nem lett volna más választásom, nem tehetettem volna mást. Nem féltétlen a dioptria erősségétől függ, ezért érdemes egy teljeskörű vizsgálat.
2019. jan. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha ennyire javasolják a császárt akkor menj bele, nyilván jobb a természetes szülés( bár kivételek itt is akadnak) de ha megszülsz úgy, és megvakulsz mi lesz? Annyit nem ér.
2019. jan. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak a szemedre, nekem is -9 És Süveges drnőnél voltam, aki a szemészet tankönyvet írta az orvosin, idézem: nem kell a cirkusz. Nem is volt gond a szememmel (sem).
2019. jan. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tehát szülhettem termeszetesen, úgy értettem. Utsó voltam.
2019. jan. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!