Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A barátnőm otthon fog szülni....

A barátnőm otthon fog szülni. A beöntést hogyan oldjuk meg? Nem akar balesetet.

Figyelt kérdés

2019. jan. 22. 12:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
52%

Na akkor tisztazzuk, nem veled fog szulni, hanem a dulaval! Te ott csak egy szemlelodo, kivulallo leszel!

A baratnodnek meg nyugi, beszelje at a kerdeseit a dulaval, fontos, h megbizzon abban a szemelyven, aki szulesnel segiteni fog!

2019. jan. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
66%

Az lemaradt, h jo gazdag bartnod van, telhhesen felesleges ketto dula!

(De ebbol ugy gondolom, h egy sincs neki, foleg h kettobol egyik se mondta el meg a reszleteket...)

2019. jan. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
85%

Egyértelműen kamu a kérdés. Dúlával nem lehet szülni, hanem bábával, mégpedig bejegyzett, praxissal rendelkező bábával. Aki nem tudja mi a különbség a dúla (semmilyen szakképesítése nincs, kizárólag lelki támogató szerepét tölti be, szülésnél koknrétan nem segíthet) és a bába között (diplomás szülésznő, aki még további továbbképzésekkel lehet bába).


Az otthon szülést választók nem használnak beöntést, és az egésznek a lényege, hgy az apa is jelen van (tudom, a te barátnőd férje épp külföldön lesz és sehogy sem tud hazajönni).


Na. Kár a szóért. Szóval valaki fél a kórháztól, és kitalálta, hogy majd otthon szül. Azt hiszi, hogy csak a beöntésről nem tudja, hogy kell csinálni. Hát nagyobb baj ne legyen.

2019. jan. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%
13as így van! Én dúla vagyok. Otthonszülésre nem mennék.
2019. jan. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
22%
és szerintetek egy barátnő honnan kell tudja, hogy mi a rendes megnevezése annak, aki ott lesz a szülő nővel? Itt előrébb valaki dúlát írt neki, gondolta az a rendes megnevezés, ő is ezt a szót használta. Szóval ne legyetek már ennyire okosak kiszúrni a "kamut", vagy ha már annak gondolod magad, legalább gondold végig...
2019. jan. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
89%

Végiggondoltam. Legális otthonszüléshez kötelező egy (jó drága) tanfolyam elvégzése. Ott mindenről szó esik, nem olyan szinten, mint egy szülőszobalátogatáson a kórházban. Olyan nincs, hogy valaki otthonszülésre készül, és azon gondolkodik, hogy oldja meg a beöntést. Ez kb. olyan szintű kérdés, mint hogy A Bar Micvómra készülök, véres hurka lesz a menü, mennyi ideig kell majd sütni?"


Aki ilyen kérdést feltesz, annak halvány elképzelése sincs az otthonszülésről, még netes olvasgatás szintjén sem, nemhogy két bábával való megegyezés után.


Tudom, miről beszélek, mert én a másodikkal az utolsó pillanatig otthonszülésre készültem, minden megvolt hozzá, csak a 37. héten úgy kiugrott a vérnyomás, hogy azonnal kórházba kellett menni és ott meg is indították a szülést.

2019. jan. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
64%
16 os ezen a barmicvóson de jót nevettem köszi :D :D
2019. jan. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Kaphat beöntést, lehet hasmenése is szülés előtt, de attól még ahogy a szülőcsatornán halad át a pici kipréselhet székletet..de ezzel fog a legkevésbé akkor foglalkozni, remélem.
2019. jan. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
52%
16, még mindig a barátnővel beszélsz itt, nem az anyukával...
2019. jan. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
70%
Mert az nagyon életszerű, hogy a szülésben teljesen járatlan barátnő csak a beöntésen aggódik, máson nem....
2019. jan. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!