Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért akar valaki otthon szülni?

Miért akar valaki otthon szülni?

Figyelt kérdés
2014. jún. 28. 18:42
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
71%

Gondolom a "nyugodt körülmény", "csalédias hangulat"... blabala.

oké szép és jó persze de én biztos nem szülnék otthon mi van ha komplikáció lép fel? Meg szülés után nekiállok takarítani? ááá. kizárt.

De nem ítélem el akik otthon szülnek az az ő dolguk.

2014. jún. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
65%
Ezt én sem tudom megérteni… ráadásul ha belegondolok, mi történhetett volna, ha otthon szülök és nem kórházban… Brrrrr!! Én személy szerint felelőtlenségnek tartom az otthon szülést.
2014. jún. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom.... Én magasról tennék a nyugodt körülményekre, ha a gyerekem élete is lehet a tét....
2014. jún. 28. 18:52
 4/48 anonim ***** válasza:
100%
Ennek nagyon sok oka lehet. A legtöbb otthonszülőnek van már egy rémesen sikerült kórházi szülése, így valamilyen szinten megérthető a félelme, hogy magabiztosabbnak érzi magát a megszokott környezetében. Egy bába/szülésznő, aki otthonszülést kísér teljesen más szemléletben dolgozik, mint egy orvos, nincs alárendeltség, nincs olyan beavatkozás, amit a szülőnő nem akar (csak mert a protokoll előírná, pl. automatikus gátmetszés minden elsőszülőnek, nem lehet olyan pózban szülni, amilyenben jól esik), kiszolgáltatottság. Ez sokakat megnyugtat, ami pozitívan hat a szülésre. Még a legalternatívabb kórház is kórház, a saját megkötött szabályaikkal. Ezeket úgy írom, hogy én nem szülnék/szülhetnék otthon, mert túl szűk a medencém, így kétséges, hogy egyáltalán szülhetek-e hüvelyi úton, de van pár otthonszült barátnőm.
2014. jún. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%
És egy saját észrevétel: sokkal kevesebben gondolkoznának otthonszülésben, ha a kórházaknak nem olyan lenne a szemléletük, amilyen... Egy barátságosabb környezetben, ahol a szülőnő akarata is érvényesül (pl. szülhet négykézláb, ha neki úgy kényelmes, nem pedig kötelezően ágyon, ahol sokkal nehezebb, mert nem segít a gravitáció, nagyobb a gátrepedés esélye, csak a dokinak kényelmes), sokkal kevesebben akarnának otthon szülni....
2014. jún. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
De az ilyen nem fél, hogy mi van, ha baj van a babával?
2014. jún. 28. 19:00
 7/48 anonim ***** válasza:
74%
Megint csak nem saját tapasztalatból beszélek :) Nem féltek, mert végig ellenőrizve volt a terhességük, tudták, hogy nem nagy/faros/rosszul beilleszkedett stb a baba, szülés közben a bába végig ellenőrizte a szívhangot (még akkor is, amikor az anya éppen a kádban volt), és ha a legkisebb problémát találta volna, mentek volna be a kórházba (hiszen arra van). A problémák általában nem egyik pillanatról a másikra szoktak kialakulni, és mivel nincs felesleges beavatkozás (pl. egy kis oxi, mert a doki már menne, ami viszont túl erős kontrakciókat csinál, és elnyomja a köldökzsinórt), nem szokott probléma lenni. A legtöbb azt mondta, hogy nagyobb biztonságban érezte így a babáját, mint a kórházban, ahol csak egy eset a sok közül. Ezzel nem feltétlenül értek egyet, de megértem, ha így érez valaki.
2014. jún. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
75%

Kórházban szültem, olyan testhelyzetben, ahogy akartam. Gátmetszést is mondta a doki, hogy a kitolási szakaszban meglátjuk, ha nem muszáj, nem lesz. (Amúgy nem viccből csinálják, ha indokolt esetben nem történik meg, méhsüllyedést is okozhat)


Tankönyvi terhesség és problémamentes kezdetű szülés közben, a kitolási szakasznál derült ki, hogy forgási rendellenesség miatt elakadt a baba a szülőcsatornában. Hirtelen 5-6 ember jött be, látszott a pánik a dokin is. Vákuum, hasba könyöklés.

Utána kiderült, hogy nem vált a le a méhlepény. Műtő foglalt, a doki tépkedte le (zárul a méhszáj, gyorsan kell csinálni), pedig elvileg csak altatásban lehetne. Amikor felszabadult, toltak is a műtőbe.

8 deci vért vesztettem.


Ha otthon történik mindez, valószínűleg se én, se a baba nem éli túl. Ő elakad és megfullad a szülőcsatornában, én meg rá egy órára, vérveszteségben halok meg.

Én köszönöm, de jobb volt kórházban. Így mindketten jól vagyunk, én is szövődmény nélkül gyógyultam (repedtem is, varrni is kellett a hüvelyfalat).

2014. jún. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
73%
2-es vagyok és nyugdtan pontozgassatok le. Sürgősségi császármetszésem volt, ha otthon szülök, lehetett volna egy halott, vagy sérült gyerekem. Szóval engem nem érdekel, hogy van-e kád, meg gyertyafény, csak a kórházban érzem magam és a gyerekem biztonságban. Bármikor adódhat olyan komplikáció, ami orvosi beavatkozást igényel és én tuti nem tudnék elszámolni a lelkiismeretemmel, ha a "szülésélményem" miatt veszélyeztetném a babám életét, vagy életminőségét.
2014. jún. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
Félreértések elkerülése végett: én minden választ hasznosnak értékelek.
2014. jún. 28. 19:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!