Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mentőt hívni szülèskor ennyire...

Mentőt hívni szülèskor ennyire ritka? Többi lennt!

Figyelt kérdés

Azt olvasgattam itt is, de főleg sokak elmondása alapján, hogy kocsival mentek be, mert az apa vitte őket.

Na most nekünk nincs kocsink. De úgy tudom, ha csak magzatvíz folyt el, ill csak fájások vannak, nem szívesen visznek be (ez bennem egy gát is, hogy nem èletveszèlyes állapot és kínos lenne úgy kihívni). A taxis meg ha elutasít?

Természetesen, ha vérzés van vagy olyan a magzatviz, ha az folyik el a fajas előtt akkor mentő.


De mi van ha csak fájás van, vagy ha csak tiszta magzatviz elfolyás? Taxi elutasítás esetén.



2019. jan. 25. 19:32
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
68%

Csak fajasra miért utasítanak el a taxi?


Magzatvizszivargasnal megértem az indokot, de elfogadni nem tudom. Ebben az esetben mentőt hivnek,


Esetleg nincs olyan rokon, ismerős aki be tud vinni a kórházba?

2019. jan. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Kèrem, ha van itt mentős dolgozó, írja le, legyen szíves, ilyenkor mennyire lehet mentőt hívni, kocsi híján!! Köszönöm előre is!!!
2019. jan. 25. 19:40
 3/45 A kérdező kommentje:

Ismerős mondta, hogy elutasithat, mert ha nem folyt el a víz akkor ugye az landolhat a taxis kocsijában... Hiaba készülne fel az ember...


Sajnos nincs!! Bárcsak volna!!

2019. jan. 25. 19:42
 4/45 anonim ***** válasza:
83%

A szülő nő szállítása benne van a mentők kötelezettségei között.

Nekem terminus előtt folyt el a víz, mint a Niagara, fel se merült, hogy ne mentőt hívjak.

Egyébként ha taxi: nem kell azt közölni, hogy szülni mész. Többször mentünk nagypocakkal szülőszobára az orvos utasítására éjjnek évadján (problémával), nem csak szüléskor mehetsz oda.

2019. jan. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%
Én mentővel mentem be elfolyt magzatvízzel, és mire kiértek már fájásokkal, mivel apa a másik gyerekkel maradt és megvárta a nagyszülőket. A mentősök nagyon rendesek, kedvesek voltak. Taxival nem hiszem, hogy a lábam között egy folyton átázó csomaggal és a kisbőröndömet magam után húzva elindultam volna... de egy rokonom ikrekkel simán másik városba levezetett egyedül, bár neki pont vezetés közben folyt el a vize :)
2019. jan. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
14%
Nem vagyok mentos, de mentot koraszules eseten, toxemiagyanunal, nem fejvegu baba eseten kizudulo magzatviznel hivnek, a tobbi esetben taxi, baratnomek is ugy mentek be, mar boven aktiv vajudo szakaszban volt.
2019. jan. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
26%

Ninvs egy szomszéd akivel meg tudod beszélni? Esetleg egy közelben lakó barát vahy rokom, akimek van autója?

Taxisnak amúgy nem kell az orrára kötni, hogy elfolyt/ csorog a magzatvíz. V

Bármilyen autóról van szó, vastag törölközöt kell félbe hajtani, és bedobni az ülésre magad alá, vagy eldobható pelenkázó alátétet, utóbbi vékonyabb és műanyag aljú, így nem enhed át semmit.

2019. jan. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
83%
Munkatársamnak elfolyt a magzatvize, taxit hivott, vitt magával egy jó nagy törölközőt,arra ült rá.
2019. jan. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan hívhatsz mrntőt.
2019. jan. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Hát sok vélemény van, a helyzet az, hogy főleg attol tartok, ha még nem folyt el... Es gázos lenne, ha pont a taxiban. Az meg hogy jön ki, hogy nem szólok, de egysuer csak ott megy el... :( Koszonom a valaszokat!!!
2019. jan. 25. 19:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!