Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek az ismeretlentől,...

Nagyon félek az ismeretlentől, szeretnék felkészült lenni, valaki segitene a pár kérdésemre a szülésről és hogy mi is történik utána?

Figyelt kérdés
Nagyon faj a szülés? Ha kibujt a baba elmúlik a fájdalom vagy csak a öröm elnyomja a fájdalom érzését? Mit csinálnak a orvosok miután kint a baba? Összevarnak azt tudom de azon kivül? Az fáj mikor ott összevarnak? Meg az utolso kerdésem szüléskor a lábat kell fognia valakinek vagy ki van szijazva?
2019. jan. 28. 22:02
1 2 3
 11/22 Zoequeen ***** válasza:
8%
Szia 39+2 hetes terhes vagyok .. en is retteg de meg hogy... viszont az nyugtato ha nem birod akkor tudsz erzestelenitött kerni amit a gerincedbe szurnak es nem fogsz semmit erezni!!
2019. jan. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
11 azért ez nem pont így van, ennek járj utána.
2019. jan. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Én nem féltem a szüléstől, pedig fogalmam sem volt mi vár rám. Fájt nagyon, de kibírtam. A méhlepény "megszülése" már egyáltalán nem fájt. A lábamat én tartottam magamnak kitoláskor, abba kapaszkodtam, nem voltam kiszíjazva. Fájásszünetben leraktam. A varrás nagyon fájt, még 2 érzéstelenítő injekció ellenére is, majd sokáig érzékeny volt a gátmetszés helye.

Miután kibújt a baba, a hasamra tették, a köldökzsinórt csak akkor vágták el mikor már a méhlepény is kint volt, éreztem a köldökzsinór lüktetését, furcsa de kellemes érzés volt.

2019. jan. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Muszáj lenne kicsit megnyugodnod, mert a stressztől nehezebb lesz a szülés. Nekem nem volt beöntés, kúpot kaptam, ami után szépen le zuhanyoztam és felvettem a kórházi hálóinget. Nálunk elöször raknak be kanült, ha esetleg kell valami infúzió illetve a végén adnak bele oxit, hogy gyorsabban menjen össze a méh. Nekem már a kitolásnál elmúlt a fájdalom, csak kis feszítést éreztem, mint mikor húzzák a bőröd. De a baba megszületése után abszolút tényleg minden elmúlik. A méhlepény én észre se vettem, egy nyomásból kint volt. Felszabadul egy nagy adag adrenalin és attól úgy remegsz majd, hogy le se tudsz vele állni. Nekem nem volt varratom szóval azt nem tudom. A lábamat nem kötöztém le, nem is fogták, csak mondták, hogy kitolásnál kapaszkodjak abba a rúdba, amin a lábam van. Utána nálunk 2 órás megfigyelés következett, ahol velem volt a baba, a férjem és anyukám is. Utána a babát elvitték vizsgálatokra, engem pedig rendbe tett a szülésznő: rakott alám egy kacsát, hogy pisiljek illetve nagyjából megtisztított a vértől és feladta rám a bugyit és a betétet. Ezután kitolt a szobába. Azt mondták még 4 órán át ne keljek fel, de én baromi jól éreztem magam, aludni meg az adrenalintól nem tudtam, szóval 2 órával később már mentem zuhanyozni.
2019. jan. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
36%

24 éves vagy, és még nem hallottál a méhlepényről? Azt hittem,kb 10 éves vagy...Biológia órán nem beszéltek róla, hogyan is táplálkozik a magzat?


Sürgősen tájékozódj, mert ha csak úgy történni fognka veled a dolgok, úgy, hogy nem is tudod igazán, mi van, az nagyon meg fog viselni!!

Tapasztalat rokonságból..


JÓTANÁCSKÉNT ÍROM!

2019. jan. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ne aggódj előre, mindenkinek nagyon fáj. Ez ilyen. Nekem nagyon nehéz szülésem volt, mégis azt mondom, hogy ki lehet bírni, nem kaptam fájdalomcsillapítót sem. Utána már nem fáj. Nem fáj mikor varrnak, oda adnak helyi érzéstelenítést. Nem fogta senki a lábam, csak feltettem a kengyelbe, vagy mi az. Elég magasan is volt, kicsit ki is feszült (szóval érted), azon nem is tudtam volna rugdalni, ha erre vagy kíváncsi.
2019. jan. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Az elso szulesem vartam, tudtam h fajni fog, azt hittem eros vagyok 😂 5 perces fajasoktol 22ora volt, nagyon halas vagyok, h nem csaszaroztak meg (utolag)!

Most varom a masodik babank, egyenesen rettegek, mar majdnem atkozom magam, h hogy vallalhattam be ujra?! Nem tudom, hogy fogom vegigcsinalni 🙃

2019. jan. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Fáj, de bármikor újra csinálnám, a gyerek mindent megér. A méhlepény nekem egyik gyereknél sem fájt, bár én túlhordtam, olyankor már állítólag könnyebb.

Epidurális érzéstelenítés nem mindenhol van, kórháza válogatja. És ha már 3 ujjnyira ki vagy tágulva, nem is adnak. Apás szülés lesz?

2019. jan. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Zoequeen ***** válasza:
Hat 12. itt ausztriaba igy megy☺️ Növerem is most szült egy hete es kerte azt az erzestelenitot a gerincebe es azonnal beadtak neki 😊 ugyhogy en hala isten tudom kb hogy van itt :)
2019. jan. 30. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ha kersz kapsz erzestelenitot, de az a kitolasi szakaszban losz@rt se er es ez Asztriaban is igy van ;)
2019. jan. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!