Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van, akinek 3 év után is...

Van, akinek 3 év után is érzéketlen még a császáros hege?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Több, mint 2,5 éve szültem és a hegem bár alig látszik, egy vékony kis fehér vonalka, mégis többnyire érzéketlen. Ha csak simítom a bőröm, azt érzem, de ha vakargatom, vagy mondjuk picit belemélyesztem a körmöm, akkor azt már nem érzem, vagyis, érzem valamennyire, de olyan kellemetlen, félig érzéketlen.

Mikor császároztak, akkor a simogatást sem éreztem ott, tehát a helyzet javult, viszont sikerült olyan anyákkal együtt "szülnöm", akik azt mondják, nekik már teljesen rendbejött, így el vagyok szomorodva, hogy így maradok.

Volt közületek, akinek 3-4 év után teljesen rendeződött azért a dolog, vagy most már így maradok? :(



2019. febr. 27. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nagyjából így marad, mert átvágták az idegeket. Vigasztalajon, hogy normális, az én tudtommal mindenkinek ilyen persze több-kevesebb mértékben. Ne szomorkodj ezen, ne gondolj rá, nem befolyásol semmit.
2019. febr. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
4 és fél évvel a császár után még nagyjából érzéketlen volt, azóta fél éve volt a második császárom, nem hiszem, hogy jobb lesz a helyzet. Szerintem ilyen marad.
2019. febr. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az igazat megvallva fogalmam sincs, hogy érzéketlen-e, a szeméremdombomon van, nem nagyon szoktam simogatni. A lentebbi részek fontosabbak és azok gondolom működnek nálad. Ennél nagyobb gondod sose legyen!
2019. febr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem bal oldalt a fél hasfalam érzéketlen köldökig a császár után, nem csak a hegem és környékén. 7 hónapja volt, és semmi javulást nem mutat, úgyhogy szerintem így is marad már. Megsérülhetett egy érzőideg.
2019. febr. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azt nem állítanám, h a szeméremdombomon van. :) Ahol a szőr kezdődik, illetve a bugyivonal kezdeténél van a vágás, bár ez is személyfüggő, ki milyen magas bugyit hord és kinek meddig ér fel a szőre. :D

Nyilván, a szexnél nem zavar, de nem is volt ez most szempont. :)

Azonban engem igenis zavar. Szerintem visszaállíthatóak az idegi ingerek és ehhez keresem a megoldást és gondoltam, hátha tud valaki valamit. Én nem akarok beletörődni, hogy ez van, ilyen marad. Ez csak a mai magyar orvosi, nőgyógyi hozzáállás eredménye, ők hitetik el velünk, hogy ezt kell szeretni. Nyilván, nekik könnyű, mert általában fasziból vannak, sosem élték át ezt az érzést, nekik nem érzéketlen a hasuk, meg hát naponta vagdossák fel a nőket, és nekik csak egy darab hús vagyunk az asztalon, akinek ha olyan marad a bőre, hát így járt. Jöhet a következő.

Ez nekem nem válasz. :)

Találtam már hegmasszázst, illetve megyek most egy dúlához és egy természetgyógyászhoz is segítségért.

Azért várom még itt is a válaszokat, leginkább olyanokét, akik akarnak tenni és nem törődnek bele a sorsukba.

Érzékelésre fel! :D

2019. márc. 1. 09:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Muszáj volt belevinni ezt a magyar orvosi, nőgyógyi dumát? A világon mindenhol így csinálják a császárt és a világon bárhol előfordulhat, hogy az a terület érzékelése egy kicsit kiesik. Ha szeretnél kezdeni vele valamit, akkor ahogy írtad, próbálj utánajárni. De ne várd már el hogy az összes bőrideget megkímélve vegyék ki a babákat, mert a fél órás műtét tartana egy egész napig, a császározás meg sürgős is lehet a magzat védelmében.
2019. márc. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igazad van, a magyart nem kellett volna hozzátennem, elég lett volna a sima nőgyógyi, mert valóban mindenhol így történik ez a procedúra.

Nem zavar, ha ideget vágnak, inkább csak az zavar, hogy nem irányítanak utána olyan szakemberhez, aki segít az idegvégződések rendezésében. Aztán ha valaki cseszik rá és jó így, az az ő dolga, de aki szeretne tenni ellene, annak ajánlják fel a lehetőséget. Viszont, mióta szeretnék vele kezdeni valamit, mindenhol azt hallom (még a nőgyógyászoktól is), hogy ez van, ezt kell szeretni, törődjek bele. És erre írtam, hogy nekem ez nem válasz. Igenis, segíteni kéne azt, aki tenni akar ellene.

Egyébként a kérdésem sem arra irányult, hogy elvárom az orvostól, hogy idegvégződéseket ne vágjon, hanem arra, hogy volt-e, akinek rendeződött és hogy érte azt el, vagy pedig mindenki hagyja magát abban a - szerintem igenis bemagyarázott - tudatban, hogy ezt kell szeretni. Ennyi!

Off! Tudom, hogy a császár akár életet is menthet, bár úgy vélem, manapság több a nem életmentő, inkább csak orvosmentő császár, de ez már az én magánvéleményem és nem is akartam erről beszélni és nem is beszéltem. Off!

2019. márc. 2. 18:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Többedik császárnál meg kivágják tudtommal az előző hegét, logikusan akkor már nem is lehetne összeillesztgetni.
2019. márc. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Értelek, de az a baj, hogy nem is igazán létezik erre helyreállító/rehabilitaló/hasonló kezelés vagy eljárás. Azért nem irányítanak tovább, mert nem tudnak hová. Alternatív gyógymódok jönnek szóba, de az is lehet, hogy csak mese habbal. Vagy még esetleg plasztika, de azért nyilván fizetni kell, nem keveset.
2019. márc. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jajj. Valahogy ki kellett hogy jöjjön az a gyerek, vagy így vagy úgy, ha már simán nem ment. Na nem mintha az jobb lenne. Mi lesz veled, ha még egy gyereked lesz, és azt is császárral kell kiszedni? Ott aztán elveszik minden reményed. A sérült idegeket, átvágott idegeket semmi nem tudja helyrehozni. Ez kicsit olyan, mint a mozgássérültek, tolószékesek. Pl. Steven Howking Sose tudott lábra állni szegény.

Szerintem jobb, ha elkezdesz beletörödni hogy ilyen marad

2019. márc. 14. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!