Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sote I, Vbac, szülésznő vagy...

Sote I, Vbac, szülésznő vagy orvos?

Figyelt kérdés

Tervezgetjük a második babát aki sajnos hosszú vajúdás után császárral született. A második babát viszont természetes úton szeretném megszülni, az elsőnél nem volt fogadott otvos se szülésznő és mint végül kiderült ha előbb repesztenek burkot meglett volna természetes úton a lányom. A sot I-hez tartozunk körzetileg és ezzel kapcsolatban merült fel pár kérdés, remélem tudtok segíteni.

1.Sokan mondják hogy szülésznő érdemesebb fogadni, aki másodjára volt bent velem szülésznő én rá gondoltam de sajnos csak annyira emlékszem hogy Orsi a kereszt neve. Esetleg a vezeték nevét tudja valaki vagy hogy hol találhatnam meg? Illetve vele tapasztalata van valakinek?

2. Egyáltalán ott támogatják a vbac-et?

3. ha nem ott fogadok orvost/szülésznőt és befektetnek (ez a veszély femt állt a lányommal is és fent fog állni a 2. babával is) akkor abba a korházba fektetnek be ahol a fogadott orvos/szülésznő dolgozik vagy o sote I-be és csak szülni mehetek át a masikba vagy az orvost/szülésznőt hívják oda?

4. ha a sote I-ben nem támogatják a vbac-et és ezt a szülésznőt sem találom meg kit ajánlotok?

(sot I = Semmelweis egyetem bp:baros utca)



2019. márc. 11. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Nem ismerem az Orsi nevű szülésznőt, én Jánosi Ritát ajánlom, tündéri nő, szülés után is minden nap megy hozzád, segít, mindent megmutat, ami egyébként a csecsemősök dolga lenne.., orvosom Kecskeméti András volt, nagyon természetes szülés párti, és rendkívül jó orvos. A G1 intézetben van magánrendelése


Ha beindul a szülés, oda szállítanak ahol a fogadott orvosod van, legalábbis engem oda vittek, ez a sote volt



Facebook oldalon van a Sote 1nek csoportja, ott érdeklődj szerintem ha Orsit szeretnéd és ott többen tudnak segíteni:)

2019. márc. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha beindul a szülés a legközelebbi kórházba viszik, nem oda, ahol a fogadott orvos van. A mentő nem taxi. Más kórházba, mint ahol dolgozik egy orvos vagy szülésznő mehet be mint orvos vagy szülésznő
2019. márc. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1.válaszolónak köszönöm.

2.válaszoló,a kérdés az volt hogy ha befektetnek akkor oda fektet be a doki ahol ő dolgozik vagy oda ahova tartozok és ha ott indul meg a szülés öt hívják oda vagy engem visznek/küldenek át?

2019. márc. 11. 15:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Facebook, vbac csoport
2019. márc. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
36%
Megegyszer: ha beindul a szules, a legközelebbi kórházba visz a mento, az orvosod/szülésznőd pedig nem mehet oda a szülést levezetni ha nem ott dolgozik. Befektetni az orvosod befektethet a "sajat" kórházába, akkor nyilván ő is vezeti le a szülést.m
2019. márc. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó: ha beindul a szülés, onnantól még simán eltelhet 12-16 (vagy több) óra is, mire megérkezik a baba. Nagyon ritka az, hogy az ember lánya egybefüggő fájásokkal kezd vajúdni, és negyed órán belül kint van. 3-4 perces fájásokkal semmi szükség mentőre, ha más gond nincs, és a kérdező abba a kórházba mehet, ahová az orvosa tartozik. Ha magától nem tud eljutni oda, az orvos kórháza küldhet betegszállítót. Életveszély esetén nyilván mentőt kell hívni, és a legközelebbi kórházban azonnal ellátják, de ha nincs gond, akkor a választott kórházba kerül, és ők értesítik a fogadott orvost, ha már ott tart a szülés.


Mivel vizsgálatokra a fogadott orvoshoz jársz, úgy gondolom (tapasztalatom nincs), hogy a befektetést is ő rendeli el, a saját kórházában. Más a helyzet, ha sürgős probléma miatt kerülsz be, és a szülésig bent kell feküdnöd. Nem tudom, hogy ilyenkor átszállítanak-e máshova kérésre.

2019. márc. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!