Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan, aki fogadott...

Van itt olyan, aki fogadott orvos és fogadott szülésznő nélkül szült (Magyarországon)? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Kérem, hogy csak olyanok írjanak, akik SAJÁT tapasztalattal rendelkeznek. Az ismerős/rokon/barátnő/szomszédasszony stb. sztorijai nem érdekelnek, csak és kizárólag a saját tapasztalatok.



Köszönöm!


2018. szept. 12. 19:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%

Egy éve szültem, budapesten a Szent Imre kórházban, gátvédelemmel.

Minden rendben volt, kedves, segítőkész és figyelmes volt mindegyik szülésznő aki foglalkozott velem (volt egy műszakváltás közben). Az orvos is pont annyit volt jelen amennyit kellett és nagyon jó hangulatban telt az egész idő, még nevettünk is. Szóval nekem szerencsére csak pozitív tapasztalatom van.

2018. szept. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%
Én a 2. babámat. Szülésznőm viszont 1. gyerekkel se volt. Jó nagy mázlim volt és kifogtam 2 nagyon kedves és lelkiismeretes szülésznőt. Orvos.. rezidens orvosnál szültem, nem sokat láttam. Csak a gátmetszést csinálta és a varrást. 1. babámnál dokim volt, de utólag úgy gondoltam, nem ért 80 ezret, hogy orvos vezesse le a szülést. Vajúdásnál felesleges ott lennie (nem is volt bent), kitolásnál meg komplikációmentes esetben a szülésznő van veled. Viszont megnyugtatott a jelenléte, ezt hiányoltam a 2. szülésnél. Szülésznőt fogadtam volna, csak nálunk nem lehet csak szülésznőt, csak ha van fogadott doki is. Utólag azt mondom jól volt ez így, de ugye mázlim volt a szülésznővel mindkétszer.
2018. szept. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%

A szülésznők akikhez szerencsém volt nagyon aranyos "nénik" voltak, viszont orvost nem sokat láttam a 19 óra hossza alatt. Csak azért jött be 18 óra vajúdás után, hogy bekösse az oxit hogy történjen is végre valami. Nyilván ha van fogadott dokim nem tojják le a fejem, és lehet hogy pár órával korábban meggyorsítják a folyamatot, mivel erőm se volt akkorra, magamnál se voltam a fájások között.

Most úton a tesó, az a terv hogy lesz dokim és szülésznőm is, nem szeretném azt mégegyszer átélni.

2018. szept. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
57%
Nem volt egyik gyereknél se, hármat szültem ügyeletesnél. A szülésznő és a doki is ugyanúgy bánt velem, mint a fizetőssel. Előbbi kedvesen, utóbbi nem annyira. :) De itt a főorvos is bunkó mindenkivel, nem kivételez. ;) Ezért meg felesleges lenne fizetni is. Összesen 5 percet láttam, nem sok vizet zavart.
2018. szept. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
57%

Persze, hogy vagyunk így sokan 😊

Terhesgondozásra magánba jártam, viszont szülésre nem fogadtam fel. Ügyeletben szültem, semmi gond nem volt. Mindenki tette a dolgát, kedvesek voltak, segítettek. Ugyan az orvost nem sokat láttam, de ezt már fogadottról is hallottam. Amikor kellett jött. A 4 órás szülés alatt volt egy 20perc nst, egy néhányszor megnézte, hogy áll a tágulàs, majd szóltam, hogy márpedig én itt és most nekiállok nyomni, ekkor jöttek, ez volt még fél óra és ennyi. Egyszer bejött hozzánk, megkérdezte hogy vagyunk és kb azóta se láttam.

Legközelebb sem fogadok orvost.

2018. szept. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
57%
Háromszor szültem, egyiknél se fogadtam se orvost, se szülésznőt. Semmi hátrányt nem tapasztaltam, csak pozitív élményeim vannak.
2018. szept. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
57%
Mindkétszer így szültem..sem orvosom sem szülésznőm nem volt. Semmi hátrány nem ért én úgy gondolom. A.gyereket úgyis nekem kellett megszülnöm mindkétszer. Két különböző orvosnál szültem. Amíg a kórházban voltam minden nap jöttek érdeklődni szülés után a hogylétem felől. A szülésznők is aranyosak voltak mindkétszer. Mondjuk a második szülésnél résztvevő szülésznő sokkal szimptakisubb volt és sokkal jobban is figyelt rám. De egy rossz szavam nem lehet. Szerintem felesleges pénzkidobás orvost fogadni. Ha nagyon szetetnél inkább szülésznőt fogadj,bár azt meg előre úgyse tudod ki milyen. Csak mások elmomdása alapján
2018. szept. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
58%
Mindkét gyermekem ügyeletesnél szültem. Az elsőnél nagyon jó szülésznőt fogtam ki, a doki bunkó volt, de mindegy is mert csak a végére jött be. A másodiknál is rendes volt a szülésznő, már több nst-n is találkoztam vele, addigra összeismerkedtünk. Pont lejárt a műszakja, ami mellesleg nem is a saját beosztása volt, pont helyettesítette egy beteg kolleganőjét, de mégsem ment haza míg meg nem szültem (8.20) pedig már megjött a váltás. A dokival is ugyan ez volt, ott maradt az éjszakás is, aki felvett mikor bementünk, de már jött a nappalos is, így nálam duplán voltak szülésznők és orvosok is.
2018. szept. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%

Uzsokiban szültem, annyi "előnyöm" volt, (és erre most először gondoltam előnyként) hogy bent töltöttem az utolsó 3 hetet, így volt lehetőségem mindenkit legalább làtàsból ismerni. Végül csàszàr lett,a rezidens csinálta, aki szinte pont egy évvel azelőtt a missed.ab. miatt is operàlt. Nagyon kedves volt, minden nap ràmnézett míg bent voltunk. A szülésznők talàn egy kivétellel nagyon kedvesek és aranyosak voltak végig mindenkivel.


Egy dolog volt amit hàtrànyként éltem megy, hogy sok esetben fogalmam sem volt, hogy mivan, mi lesz, mikor, me

2018. szept. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
58%

9# véletlenül elküldtem...

Szóval sokszor a nővéreket kérdezgetve tudtam meg dolgokat, a dokik hajlamosak voltak maguk közt eldönteni mi legyen, nekem még csak úgy félvàllról odavetették, hogy akkor holnap reggel császàr, de hogy mire készüljek, ki fog pl műteni,mi fog történni, azt pl a főnővértől kellett este szívhang hallgatàsnàl kifaggatnom.

2018. szept. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!