Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ekkora korkülönbséggel van...

Ekkora korkülönbséggel van valakinek babája/babái?

Figyelt kérdés

Kérek egy év korkülönbségre gondolok.

Van előnye? Hátránya? Vagyis inkább nehézsége?


2019. márc. 11. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Kollégáméknál 11 hónap a különbség.

Most 6 és 5 évesek.


Azt mondja, kb mint az ikrek. Mindenből 2-t kell venni.

2019. márc. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ez nagyon durva lehet, a lányomnak van 1 évvel fiatalabb unokaöccse, hát a hajamat tépném ha testvérek lennének és egész nap figyelhetném őket, hogy milyen őrültséget csinálnak 1 mp alatt, 9 és 21 hónaposak, amúgy nyilván az ikrek szülei is kibírják valahogy.
2019. márc. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

A kettes jól írja. Kibirják valahogy. :D

1 év korkülönbség is nagyon nehéz lehet.


(két 16 hónapos gyerek anyukája)

2019. márc. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

21 hónap van a lányaim között, de szerintem még ez is nagyrészt mintha ikrek lennének.

Szomszédnak meg ikrei vannak.


Èn konkrétan kis korkülömbséggel akartam a gyerekeket, és nekem ez az egész nagyon jól össze jött.

Mikor a kicsi megszületett akkor az elsö 3 hónap nehéz volt, mert a nagy pl igényelte volna az állandó játszóterezést, és sokszor nem jutottunk ki...

De kb amikor a kicsi 2 éves lett szinte mindig mindent együtt játszottak. Most 6-8 évesek, egy iskolaév van csak köztük, de kb ennyi a külömbség. Legtöbb dolgott együtt játszák, és akár órákra is eljátszanak együtt.

2019. márc. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Volt osztálytársaim közt kevesebb mint 11 hónap volt. Olyanok voltak mint az ikrek, egy osztályba is tudtak járni. Vannak előnyei és hátrányai is az ilyesminek, de ez inkább a szülő rugalmasságától függ hogyan éli meg.
2019. márc. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
Párom nem tervezett gyerekként érkezett a bátyja után 1 évvel. Anyós mindig azt meséli, hogy borzalmas nehéz volt az első 2 év.
2019. márc. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
Elég nehéz lehet, még másfél-2 év különbséggel is,de 1 év az kb tényleg ikrek kategória. Előnye? Talán, hogy amikor túl vagy rajta, megkönnyebbülsz :D
2019. márc. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!