Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normalis hogy ennyire felek a...

Normalis hogy ennyire felek a szulestol?

Figyelt kérdés

30+3 hetes vagyok es ahogy kozeleg a vege egyre jobban felek. Nagyon gyorsan eltelt ez az ido es felkeszuletlennek erzem magam. 20 hetesen meg mas volt a velemenyem aztmondtam sima ugy es hogy annyi no atesett ezen mindenfele gond nelkul de most meg mar elegge felek.

Tudom sok no valoban atesett problema mentesen es igazabol nem is attol felek hogy valami baj adodna.

Mindig is szegyenlos voltam az egyik ez, aztan a beontessel is ijesztgetnek, raadasul a nagy fajdalom es a tobb oranyi vajudas.

Aztmondjak sodrodom majd az arral de elso baba es tapasztalatlan vagyok nem tudom mire keszuljek, raadasul csak neha kaptam biztatast de negativumokat tobbszor hallok sajnos.. Mas is ennyire raparazott? Van okom?


2019. márc. 11. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyugi semmi gond nem lesz :) Bízz magadban és a kis csöppségedben 😊 Egyébként enis hihetetlenül féltem, de tényleg csak úgy sodródtam az árral. Igaz nekem sürgősségi császárom lett, de mikor azt mondtak hogy most megyünk a műtőbe majdnem össze estem az ijedtségtől. Nagyon rossz volt utána ez tény de túl lettünk rajta :)
2019. márc. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3 gyermekem van a legkisebb januar 5.en szuletett. Ugyanugy feltem az elso szulesnel mint a harmadiknal :) ez teljesen normalis :) en bogve mentem a szuloszobara hogy “ legyen mar vege “ hozzak az oxit, nemerdekel mennyire faj, de legyek rajta tul gyorsan :) kitartast!
2019. márc. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is rettegek és ez egyre erősebb,ahogy közeledik az időpont.Az nyugtat,hogy milliók túlestek már rajta,van aki többször is szóval túlélhető :D
2019. márc. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is rettegek. Nem is nagyon olvasgatok róla, meg nem is nagyon kérdezősködöm mert kiver a víz, mikor az elején még érdeklődtem és olyanokat meséltek,hogy rosszul lettem. Ezért én úgy döntöttem,hogy nekem fájdalommentes szülésem lesz, ezt mantrázom mikor elkap az ideg. Aztán majd ha ott leszek meglátom, ráérek majd akkor stresszelni. Meg aztán ahogy abból a kevés információból leszűrtem mindenki másképp éli meg.

Könnyű szülést neked!

2019. márc. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Böbe1990 ***** válasza:
Szia. Én 30+2 vagyok. Szintén nagyon félek, pedig a harmadik babám várom. Nekem már éjjelente rémálmaim is vannak, 3x-4x felkelek egy éjszaka emiatt. Eddig azzal nyugtattam magam, hogy a harmadik biztos könnyebb lesz, de hála 1-2ismerősömnek hamar "megnyugtattak" hogy az semmit nem jelent.
2019. márc. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszaitokat halas vahyok a biztatasert, mar inkabb en sem olvasok ilyen sztorikat mert van aki ra is kontraz vagy ha nem akkor is nemelyik ijeszto. Remelem gyorsan tul leszek. Mindenkinek gratulalok a meglevo gyerekhez es akik most varjak nekik is konnyu szulest kivanom :)
2019. márc. 12. 06:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Közhelynek hangzik, de ha ott leszel, már nem fog érdekelni.

Fájdalom mentes szülés nincs, viszont az igaz, hogy utána nem fogsz emlékezni a fájdalom mértékére, legalábbis én azt nem tudom felidézni.

Boldog babavárást, gyors szülést :) !

2019. márc. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Olyan hamar telik ott az idő, persze fáj, de túléled, és később az emlékek is megszépülnek. Az első szülésem 12 órát tartott. A második csak 4et össz vissz. Kíváncsi vagyok, hogy most mennyi ideig fog tartani a 3. Babámmal. Most 35 hetes vagyok. Nem félek, egyszerűen át és túl kell élni, nincs mese. Kaphatsz fájdalom csillapítót, mind 2 szülésnél kaptam. Megszűnt a fájdalom. Igaz kis időre (kb. Fél oŕára) de pont elég volt, hogy tudjak pihenni 1 kicsit, vagy felkeszüljek a következő löketre.
2019. márc. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 25 hetes vagyok de napi szinten gondolok rá hogy milyen lesz a szülés, igaz fölösleges már most ezen görcsölni mert bem segít. Sanos mióta tudom hogy hogy zajlik a szülés azóta rettegek hiába természetes és gyönyörű dolog, de az alapvető kishitűségem oda vezet hogy sötéten fogom fel. De valahol bízom benne hogy a szerencsések közé tartozom majd és nem drámaian élem majd meg. Programozom az agyamban a gondolatot hogy jól fogom viselni. Ezt tudom ajánlani neked is . Ahányszor rosz gondolatod jön söpörd félre és helyettesítsd jókkal.

Amúgy utánna olvasok majd a hipnoszülésnek elvileg az segít ellazulni és jól megélni a szülést. Amúgy én is az elsőt várom. Ird majd meg az élményed utánna ha szeretnéd. Remélem könnyű szülésed lesz :)

2019. márc. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!