Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ezt általában hogy oldják meg?

Ezt általában hogy oldják meg?

Figyelt kérdés

Ha van egy 2,5-3 éves gyerek, és terhes az anyuka megint. Ha hetekig, hónapokig a kórházban kell feküdnie, vagy szülés után a picinek kell hónapokig kórház, akkor az anyuka hónapokig nem látja az első gyerekèt? Pláne ha nem egy városában van a kórház és a lakás. Vagy akkor napokat egyedül hagyja a picit és megosztja az időt? Egyáltalán lehet úgy a kórházba,megèrtik hogy Xnapot bent vagyok vele, Xnapot meg haza megyek?

Tervezzük a kistesót de én most jelenleg nem tudnám elképzelni hogy heteket,ne adj Isten hónapokat ne lássam a kislányomat aki most 2 éves.


2019. márc. 18. 06:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
64%
Én is kisvárosban élek, itt sincs kórház, a legközelebbi 25 km, és ott nincs PIC. Budapesthez tartozunk amúgy körzetileg, az 40 km minimum. Én az elsőt a közeliben, a másodikat Pesten szültem, mondjuk nem a körzetesben. Az elsőnél befektettek a végén magasvérnyomás miatt, a másodiknál így már eleve paráztam, hogy ez lesz, mi lesz a naggyal (3,5 éves). Oké, hogy ott van apa, meg a mamák, jó kezekben van, de lelkileg megviseli a hiányom, eleve elég anyás. Persze jött a magasvérnyomás másodjára is, de megbeszéltem a dokimmal, hogy ha nem NAGYON muszáj, ne fektessen be, otthon van a nagy is. Megértette, beállítottuk a vérnyomást úgy, hogy otthon voltam, mértem folyamatosan, szóltam, ha valami nem volt jó. A végén adódtak egyéb gondok, de inkább bejártam akár naponta uh-ra. Én így megúsztam, csak azt a 3 napot voltam bent, amennyit a császár után kellett, de nekem borzasztó stressz volt, hogy ott lebegett a fejem fölött a kórház, úgyhogy abszolút megértem a félelmedet. Ha befektettek volna, hozták volna minden nap be a nagylányomat hozzám, más opció nem nagyon van.
2019. márc. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
71%
En szülés előtt 2 hónapot, utána 6 hetet voltam bent a pixikkel. Nagytesó akkor volt 4 éves. Ga a férjem itthon volt, akkor vele volt, ha nem, akkor a szüleimmel. A lakóhelyünktől 50 km-re volt a kórház (van 20 km-re is, de kevésbé jó, kisebb szintű a koraszülött részlege, kevesebb lélegeztető, neonatológus stb). Szülés előtt minden nap hozták be a fiúnkat es bent volt órákat. Szülés után viszont csak heti kb 2-szer. Nem volt egyszerű ez a több mint 3 hónap, de a kényszer nagy úr, megoldottuk. Az fel sem merült, hogy a piciket bent hagyjam. Az egyikük élet-halál között lebegett hetekig, 1% esélyt sem adtak, hogy túléli, a férjem is minden nap órákat ült az inkubátora mellett, kenguruzott vele. Nagytesó megértette a helyzetet, tudta ő is, hogy nagy a baj. Soha egy perc hiszti nem volt amiatt, hogy én bent vagyok. Megbeszéltük, hogy nagyon szeretem őt is, de a kistesók miatt muszáj, es amint lehet megyünk haza. Egy naptárban számoltuk vissza a napokat, nagyjából kitűztem egy napot, hogy mikor mehetünk haza. Végül előbb szabadultunk, de meglepetés volt a tesónak.
2019. márc. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%

67%-os!

Mit lehet csinálni egy koraszülött baba mellett a kórházban ?

Fejni neki folyamatosan es kenguruzni. A modernebb felfogású pic-eken a napi x óra kenguruzást ugyanúgy felírják már mint a gyógyszereket, mert rájöttek, hogy a legjobban az stabilizálja a keringést, légzést, segíti az adaptációt, az idegrendszer érését. Sot nálunk 1500 grammtól, ha már nem kell semmilyen légzéstámogatás, már a koraszülöttek is rooming-inben vannak az anyukákkal, ők látják el a babákat.

2019. márc. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Összesen 4 hetet voltam bent, két hetet szülés előtt, kettőt utána.

A nagyot hozta be az apja és a nagyi. Anyósom kb. 20 perc (gyalog) távolságra lakik a kórháztól, így nála volt a nagyfiam. Naponta kétszer be tudtak jönni fél órára.

Szerencsére nem volt koraszülött a hugi, tudtam szoptatni. Nem lehetett volna megoldani, hogy 3 óránként etessem, ha elmaászkálok, akár csak anyósig is, egész nap úton lettem volna. De ez szoba se került, mivel engem is kezelni kellett egy fertőzés miatt.


Mindenki úgy tervezi, hogy 3-4 napot lesz bent, és siet haza. De azért jó, ha időben gondolsz arra, hogy ha mégsem úgy alakul, akkor is jó kezekben legyen a tesó is.

2019. márc. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Mikor a masodikat vártam végig attól rettegtem, hogy nehogy hamarabb kórházba kerüljünk, mert azt a nagyon anyás 5 éves fiam nehezen viselné. Szerencsére nem lett ilyen, sőt 2 nappal terminus után szültem, de az a 4 nap is elég volt neki, míg a picivel bent voltunk. Egész nap oviban volt, legalább itt elvolt napközben, ovi után jöttek be hozzánk apával, de este hiányoztam neki, olyankor még beszéltünk telefonon. Míg nem voltam otthon az én ágyamban aludt, meg még utána is, mikor hazajöttünk még hetekig velem akart aludni.

A másik kérdésedre a sógornőm 35 hetesen feküdt be magas vérnyomással, de 3-4 naponta hazaengedték, de végül mindig ott kötött ki, mert nem volt jól otthon. Papíron kórházban volt, így nem mehetett orvoshoz, nem hívhatott mentőt sem.

2019. márc. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Patologian a szobatarsam bekescsabai volt es Pecsen fekudtunk. Itt tudtak kezelni a problemat (iker-iker szindroma)

Szules utan nem sokjal o hazament, de a korababak meg honapokig maradtak, amilyen surun csak tudtak, jottek, de ez a tavolsag miatt hetente v kethetente tortent.

2019. márc. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nekem a 3 évesem megértette, hogy most anya kórházban van pár napot, mert kibújt a kistesó a pocakból.Persze előtte sokat beszélgettünk róla, hogy ez és az lesz, így tudta, hogy mire számíthat. Minden nap jöttek látogatni Apával , pedig helyben nálunk sincs szülészet a kórházban, hiába város. Telefonon is beszéltünk.
2019. márc. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
1,5 éves volt a “nagylányom”. Volt hematómám és lepényléválásom, mindkét alkalommal saját felelősségre nem feküdtem benn, hanem otthon. Mondták, hogy semmi gyógyszert, semmi kezelést nem tudnak adni, csak feküdni kell, ezért mertem bevállalni az otthon maradást. Tényleg egész nap feküdtem, felváltva vett ki szabadságot Apukám, Anyukám, Férjem. Majd a 34.héten megszületett a kisfiúnk. Összesen 10 napot volt kórházban, Én a szülést követő 2.nap hazamentem saját felelősségre, mert nem lehetett velem a fiam. Minden látogatásra bementem, naponta 3-szor. Vele mondjuk semmi baj nem volt, mert nagy súllyal született még így is, csak nem akart enni azért tartották benn eddig. Nekem “könnyű” volt, mert nem volt lehetőségem arra, hogy benn legyek Vele, de őszintén szólva így, hogy semmi baja nem volt az ég világon jobb volt, hogy hazamentem a “nagyhoz”. Alapvetően, ha baj van Apuék tudnak segíteni, de amúgy a hétköznapokban nincsen semmi segítségünk, engem és az Apját szokott meg, aki nem tud sokat otthon maradni.
2019. márc. 22. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!