Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szüléskor milyen...

Természetes szüléskor milyen fájdalom csilapitót adnak?

Figyelt kérdés
Azt hallatam hogy olyankor is hátba adnak injekciós fájdalom csillapitót ez igy van? Azt nem csak császár szüléskor adnak a hátba?
2019. márc. 18. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Nekem infúzióba adták.


A fájdalmat nekem nem csillapította ugyan, éreztem hogy fáj, csak nem érdekelt.. mintha részeg lenne az ember

2019. márc. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

szia! en kejgazt ( nevetogazt ) kaphattam csak Nyiregyhazan.

nekem sokat segitett mondjuk, ugy fogalmaznek hogy vegig rohogtem a tolofajasig a szulest. Mondjuk hallottam mar olyat is hogy valakinek nem jott be de nekem igen 😊 mellette labdaztam 😊

2019. márc. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon sokféle fájdalomcsillapító van, de nem mindegyik használ, ez elég egyéni.

Van ahol No-Spa injekciót adnak, van ahol gázos bódítás van, de igazából a szabad vajúdási és szülési póz megválasztása is csillapíthat a fájdalmakon.

A hátba adott érzéstelenítés amiről te írsz az az EDA. Nem mindenhol és nem minden helyzetben adható, de természetes szülés esetén is alkalmazzák.

2019. márc. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Huvelyi szuleskor is lehet kapni EDAt, van olyan is, amivel mozogni is lehet, hogy ne kelljen fekudnod.


Termeszetes szuleskor nem adnak fajdalomcsillapitot, max. keresztcsontmasszazst, vagy muskotalyzsalyas forro borogatast, mindketto nagyon szuper.


Az epiduralis erzestelenito noveli a csaszar kockazatat, nem minden esetben hat, hosszu ideig erezheted, ahol az erzestelenitot beszurjak, a szoptatasra rossz hatassal lehet, es nagy aranyban magaval hoz egy csomo egyeb beavatkozast, tobbek kozott a csaszar eselyet is noveli. Ha tajekozott dontest szeretnel hozni a temaban, ahol a pro-kontrakat is ismered, ajanlom a Mindent a termeszetes szulesrol nevu fb csoportot.

2019. márc. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Semmilyet nem kaptam, a szervezet teszi a dolgát.
2019. márc. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Én Edát kaptam, gerincbe adják, vagyis kérned kell, egyébként nem adnak maguktól. Aneszteziológus kell hozzá mindenképp, v ha a dokid képzett akkor ő is beadhatja. Sztem ezt kérdezni sem kéne, a fogadat se úgy húzzák h a la nature, kapsz érzéstelenítést. Nem értem miért nem alap még ez a dolog.
2019. márc. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2x szültem spontán. Mind 2x kaptam EDAT. Azóta is áldom azt az embert aki feltalálta! Gerincbe kaptam, az én dokim szúrta, ő aneszteziológis is. Most 36 hetes vagyok, és lehet most is élni fogok ezzel a lehetősséggel. Előtte emlékszem aneszteziológusi vizsválatra kellett menjek, holnap is megyek. EKG-t csinálnak meg vérnyomást mérnek.
2019. márc. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem semmit nem adtak, mert mire eljutottam odaig h kerjek mert nem birom, mondta a szulesznom h mar nem lehet elsimult a mehszaj jon kifele a baba. Mar nem volt sok onnantol hatra. Ha nem kapsz akkor is ki lehet birni, pedig eleg alacsony nekem is a fajdalomkuszobom.
2019. márc. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó én is így voltam, csak nekem nem árulták el, hogy dehogy kapok. Tudták, hogy max 15 perc és kint van a baba, én meg edat kértem. Mondták ok, ha ennyore szeretném és kiment pár percre (hogy húzza az időt. De mimor visszajött, hát tényleg nem tudtam már visszatérni a kérésemre... így utólag, ha akkor kimondja, hogy nem kapok, kiborulok. :)
2019. márc. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!