Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kérhetnék szép szülési történe...

Kérhetnék szép szülési történeteket? Csak, hogy legyen mivel bíztatni magam.

Figyelt kérdés
2008. nov. 10. 12:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ismered-e, ezen az oldalon is sok hasonló témát találsz:

[link]

2008. nov. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kösszi szépen! :)
2008. nov. 10. 12:55
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen az én szülési történetem is ott van a Hoxán. De így könnyebben megtalálod.


[link]


A második hozzászólás az enyém.

2008. nov. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én a 38. héten, amikor nst-re mentem, beugrottam a dokihoz, nézzen meg, mert éjjel fájt a hasam. 3 ujjnyira ki voltam tágulva, irány a szülőszoba:) onnan csak pár óra volt, és csak az utolsó óra volt szörnyű.

Mindenkinek ajánlanám a málnalevél teát és homeós bogyót a 36. héttől tágulásra!

Ne izgulj, a végeredmény a lényeg, és hidd el, megéri:)


3 hónapos angyalka anyukája.

2008. nov. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia


ennyire félsz a szüléstől,vagy már nagyon a végén vagy,első baba ugye??Én szívesen leírom a kis történetemet ha érdekel,az ember mindig szívesen meséli el,hogy egy nő mekkora csodára képes!

36.hétbe léptem be Hétfői nap volt kora reggel keltem és mentem vérvételre,tanácsadásra,ultrahangra és NST-re,az ultrahangozáskor mondta az orvos,hogy már annyira bent van a gyereknek a feje a szülőcsatornában,hogy már nem is látja,NST nem mutatót ki semmit ezért hazaengedtek.A férjem délután hazajött és átmentünk a nagynénémhez számítógépet szerelni,este hazajöttünk lezuhanyoztunk és mondta a férjemnek,hogy mielőtt lemennék vacsorázni kicsit bújunk össze az ágyon,amikor rászántam magam,hogy induljuk ahogy felkeltem az ágyról úgy abban a pillanatban elfojt a magzatvizem,(este fél 9-kor)a férjem addig nem hitte el amíg nem mutattam meg neki,hogy tiszta víz a pizsamám:-)aztán nagyon megijedtem és elkezdtem pityeregni,hogy most mi lesz velem egyből hívtam a nővéremet(3 gyerekes anyuka volt már),hogy még van e időm zuhanyozni,mert fájásom meg egyáltalán nem volt,azt mondta,hogy nincs induljak egyből a kórházba,de persze én akkor is lezuhanyoztam rendbe raktam magam és csak úgy indultunk el,útközben hívtunk mindenkit,hogy mi történt,beértünk a kórházba ott szép nyugisan megvizsgáltak kitöltötték a papírokat,átküldtek a szülőszobába ott beöntést adtak aztán semmi mondták,hogy pihenjek mert gyerek majd talán kedd délelőtt lesz,persze ennek a hírnek hallatán nagyon oda voltam sehogy sem volt jó,se ülni,se feküdni,se sétálni semmi,aztán hajnali háromnegyed 5-kor megjöttek a fájásaim is az első 1 órában még elég tűrhetőek voltak aztán olyan 6 óra körül már nagyon rosszul éreztem magam,fáradt voltam úgy éreztem egy percig sem bírom nyitva tartani a szemem,éhes,szomjas voltam nagyon és már rettenetes fájásaim voltak,jött a bába váltás és mondtam neki,hogy nem bírom csináljanak velem valamit csak nevetett és azt mondta dehogyis nem bírja,arra gondoltam,hogy ha anyukám 5 szőr kibírta akkor én is kibírom és egyfolytában azt mondogattam,hogy Istenem segíts.olyan fél 7 körül éreztem,hogy jön a gyerek és nyomási ingereim voltak a bábák mondák,hogy ez még nagyon korai hiszen még csak másfél órája vajúdok,de én mondtam neki,hogy muszáj nyomnom mert érzem,hogy jön a baba na ekkor megvizsgáltak,hívták az orvost felfektetek a szülőágyra és bekötötték az infúziót (háromnegyed 7 körül)attól aztán megjöttek az IGAZI fájások,csak jöttek jöttek egymás után és én azt éreztem,hogy az erőm lassan elhagy én már a kezemet sem bírtam felemelni,mert teljesen elzsibbadtak,jöttek a tolófájások az elsőnél üvöltöttem és mondta a doki,hogy szem becsuk fogakat összeszorítani és úgy nyomni,a számat szétharaptam teljesen ömlött a vér belőle,de én észre sem vettem minden erőmet testileg lelkileg összeszedtem és nyomtam,amikor már tényleg úgy éreztem,hogy itt a vég akkor van az a csodálatos pillanat amikor kicsusszan a gyermek először azt éreztem,hogy mintha meleg víz folyna ki belőlem és az az el nem mondható megkönnyebbülés és abban a pillanatban az ember meghallja,hogy felsír a kicsi,fél 8 előtt 3 percel megszületett a kisfiam!:-)csodálatos érzés ezt csak átélni lehet elgondolni nem,most így visszagondolva nagyon könnyen meglett a kisfiam azt mondták szülés után,hogy az a szerencsém,hogy nagyon gyorsan tágulok és,hogy fél óra alatt tágultam annyit amennyit más 2-3 óra alatt szokót.Most a második gyermekemet várom,most még csak 14 hetes vagyok,de így tudva,hogy milyen most sokkal jobban félek mint az első gyermekemnél,de tudom és érzem,hogy egy újabb csodára is képes leszek!:-)

Sok sikert a csodához és gyönyörű perceket,pillanatokat kívánok a babázáshoz.

2008. nov. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek is!
2008. nov. 10. 14:24
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen, első baba. :) És félek is, vgyis most léptem a 34. hétbe és néha nagyon nagy boldogságot érzek, ha a szülésre gondolok, néha meg elfog a rettegés. De gondolom ez valamennyire természetes. :)
2008. nov. 10. 14:29
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia, az én kisfiam 7 hónapos lombikbaba, sokat küzdöttünk érte. Egy szerdai napon NST-re kellett mennem 38 hetesen, ahol 100 alá ment a babám szívhangja. Nem engedtek már haza, nagyon megijedtem. Mai napig úgy hiszem, hogy akkor baj volt azzal a géppel, mert utána még két hétig minden nap csináltak NST-t, 2 szer egy héten pedig OPT-ét és a babám mindig tökéletesen "viselkedett". Szóval április 4-re voltam kiírva. Féltem, h a dokim császározni akar, a jó eredmények ellenére is. Nagyon nagy volt bennem az elhatározás, hogy megszülöm természetes úton, így abban a 2 hétben amit a kórházban töltöttem minden nap megbeszéltem az összes szervemmel, hogy kinek mi lesz a dolga és babót is kezdtem felkészíteni, hogy nemsokára látni fogjuk egymást, és hogy nagyon ügyesnek kell ám neki is lennie. Szóval április 1-én :) 10 óra körül elindultak a jósló fájások, úgy gondoltam, hogy ezek még akár el is múlhatnak, szóval nem tulajdonítottam nagy jelentőséget nekik. Mivel csak nem akartak elmúlni mérni kezdtem 6 körül, és már 5 percesek voltak, este 8 körül besűrűsödtek 3 percesre. Szóltam az ügyeletes nővérkének, hogy mi van, ő megnyugtatott, hogy csak feküdjek le...hát.. lefeküdtem..már eléggé görcsölt, de tudtam aludni pár órát. Aztán 1 óra 51 perckor egy "kattanást" éreztem és a köv.pillanatban elfojt a magzatvizem. Beöntés, zuhany (a melegvíz) jót tesz, aztán irány a vajúdó. Egy időben az órát néztem, aztán gyorsan lebeszéltem magam, mert olyan végeláthatatlannak tűnt minden, aztán az orvost vártam, mert akkor legalább tudtam, hogy állunk, hol tartunk. Nekem sokat segített a légzés, hogy nem kapkodtam össze-vissza és hogy nagyon tartottam magam, egy percig sem gyengültem el, mert azt gondoltam, hogy akkor a fájdalom maga alá gyűr, nem kiabáltam, csak magunkra figyeltem, befelé. Labdára ültem, bár ez abban a szituban lehetetlennek tűnt, hogy felálljak és ráüljek, de mégis jó volt. Aztán egy idő után, mikor már elegt tágultam felfektettek a szülő ágyra. Szerencsém volt, nem volt nagyüzem, jutott rám egy kedves szülésznő, aki símogatta a hátam, ha kértem hagyott innom és szőlőcukrot is ehettem. Azt mondta, ha azt érzem hogy kakilnom kell, na az már jó. Én csak nem akartam érezni... fel kellett kelnem, hogy gyorsítsunk egy picit. Fogtam az ágyat, aztán mikor éreztem, hogy jön a fájás elkezdtem "bele"guggolni..na azóta is fáj a térdem, de a gravitáció segített. A kitolásról azt gondoltam, hogy öt perc..na nekem 45 perc volt, infúziót kötöttek be, mert a fájások már nem voltak olyan erősek. Végül április 2-án 12 óra 6 perckor megszületett a kisfiam. 10 óra vajúdás után. Leírhatatlan érzés, bár ott, akkor nem éreztem azt a hatalmas eufóriát, mint amiről előtte olvashattam, de ha a szülésemre gondolok könnybe lábad a szemem olyan jó érzéssel tölt el. Biztos azért is, mert rettentően büszke voltam magunkra, hogy sikerült természetes úton ás hogy ilyen jó élmény maradt!!! Könnyű szülést neked és jó babázást!
2008. nov. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, Nektek is sok boldogságot!
2008. nov. 10. 16:21
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
www.anyaleszek.hu Oldalt pedig megtalálod a szüléstörténetek címszót. Én már jó párat végigsírtam.
2008. nov. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!