Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan zajlik a természetes...

Hogyan zajlik a természetes uton való apás szülés?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 6. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Ő benn van és támogat. Kb ugyanugy zajlik, mint a nem apás szülés.
2019. ápr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Úgy, mint a nem apás, csak az apa az ágy mellett àll.
2019. ápr. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Az én férjem nem csak "állt".

Mindenben segített, támogatott, részt vett a szülésben.

Segített pozíciókat váltani, masszírozott, boxolta a derekam (az esett jól), tartotta a zuhanyt, vizet adott a fájások között.

Kitoláskor tartotta a lábam, fogta a kezem.

2019. ápr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
98%

22:48 Nagyon durván le lett szavazva, pedig én dolgoztam szülőszobán és alapból ha nem egy muja apával állunk szemben, aki csak tátja a száját, akkor az apás szülés során valóban aktívan részt vesz a folyamatokban az édesapa. Etet, itat, masszíroz, támogat, segít pozícióváltásnál, szól a szülésznőnek ha van valami, kitolásnál megtart stb.

Már bocs, de ezt apuka nélkül maximum egy fogadott dúla teszi meg, szóval azért nagyon nem ugyanolyan a dolog, mint apuka nélkül.

2019. ápr. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Az én párom is segített mindenben, nem csak állt.

Szültem apával és apa nélkül is, össze sem lehet hasonlítani.

2019. ápr. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%
Én este 11-kor kerültem szülőszobára (már bent voltam előtte a kórházban) és mondta a szülésznő, hogyha akarom, bejöhet a férjem, de ő még nem hívná, mert még sok idő, had pihenjen. Mivel elég jól elvoltam a fájásokkal, meg netezgettem, felhívtam a férjem, hogy aludjon még ráér :D aztán mikor a vártnál gyorsabban tágultam, szólt a szülésznő, hogy na most gyorsan hívjam (szerencsére főleg éjszaka 10 perc alatt beért). Akkor már jó hogy ott volt, mert erősödtek a fájásaim, így pl. segített felhúzni a zoknim, mikor fázott a lábam, masszírozta a derekam, amíg labdáztam, felsegített az ágyra, hívta a szülésznőt, mikor kicsit pánikoltam stb. Kitolásnál nem sokat tudott tenni, mert 1,5 perc alatt kibújt a kislányom, de nagyon jó érzés volt látni, ahogy ott pityereg, mikor a mellkasomra került a babám. Utána ő ment a csecsemőssel megfürdetni, rendbetenni a picit és ő is hozta vissza. A 2 órás megfigyelésen is végig vele volt szinte.
2019. ápr. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!