Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az apa mennyit lehetett bent...

Az apa mennyit lehetett bent nálatok a baba mellett a szülés utáni 3 napban?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 12. 08:37
1 2 3 4 5 6
 1/54 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy amíg a kórházban voltatok.
2019. ápr. 12. 08:37
 2/54 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk a szobákba nem jöhetnek be látogatók. Csak az ajtóig jöhetnek, és a babát sem lehet kivinni. Szóval csak befutott egy negyed órára naponta. Nem is lett volna értelme, hogy órákat bent legyen.
2019. ápr. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
55%

Attól függ milyen szobában vagy. Én alapítványiban voltam, ott reggel 7-től este 7-ig bárki ott lehetett. Igaz ennyit nem volt ott a férjem, mert dolgozott is, de mindig volt látogató, a senki nem kérdezte ki, miért, mennyit van ott. A babám is 0-24-ben ottvolt velem.

Az első szülésemnél "nem fizetős" kétágyasban voltam, ugyan abban a kórházban. 4-7-ig volt látogatási idő azt hiszem, senki nem mehet be a szobákba, folyosón, közös ebédlőben lehetett fogadni a látogatókat, a babát csak egy üvegfalon keresztül nézhették meg. Úgy tudom, hogy a sokágyas szobákban ez még most is így van ebben a kórházban, de szerintem minden intézménynek más a látogatási protokollja.

2019. ápr. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk is úgy volt, mint a másodiknál. Apás szülés volt, de nem is látta a gyereket szülés után, míg haza nem hoztuk.
2019. ápr. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:
Annyira durva, hogy az apa "látogatónak" számít egyes helyeken... A jogszabály szerint a gyereke mellett lehet mindkét szülő ilyen esetben akár 0-24-ben, annyi csak, hogy a kórház nem köteles ingyenes elszállásolási lehetőséget biztosítani nekik, de egy széken bent ülhetnek végig. Szomorú, hogy ahelyett, hogy a kórházak betartanák a törvényeket félretájékoztatják a kiszolgáltatott helyzetű és amúgy is az orvostól, mint tekintélytől rettegő friss szülőket.
2019. ápr. 12. 08:59
 6/54 anonim ***** válasza:
41%
Vip-ben voltunk mindkétszer, elsőnél csak aludni ment haza, másodiknál ott is aludhatott volna, mert volt bent plussz àgy, de ő volt a nagyobbal otthon úgyhogy...
2019. ápr. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
54%
Ha megmondod melyik kórházban fogsz szülni, akkor könnyebb lesz megírni az ott érvényes protokollt, hiszen intézményenként eltérő. Ami nagyjából mindenütt általános, hogy fizetett privát, alapítványi szobákban általában korlátlanul bent lehet, ha úgy tartja kedve reggeltől estig.
2019. ápr. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
86%
Nem igaz. A jogszabály egy szülőre vonatkozik. A gyerekosztályon is egy szülő lehet 0-24-ben a gyermek mellett. De amúgy én nem bántam, hogy nem lehetnek bent, mert nem szerettem volna, nyilvánosan szoptatni ki tudja hány idegen férfi előtt.
2019. ápr. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
27%
Elsőnél volt látogatószoba, ahol meg lehetett mutatni a családnak a babát, napi kb fél órát jött be apa (másnak is kell a szoba ugye). Másodiknál a 3,5 éves nagytesó miatt fizetős egyágyas szobát kértem, így több órát ott lehettek. Mivel nem 2 percre lakunk, szempont volt, hogy lehetőleg ne 5 percünk legyen a folyosón együtt, de a baba nélkül (másik kórház, itt nem volt látogatószoba).
2019. ápr. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
79%

Én Pécsett szültem, és 4 ágyas szobában voltam. Itt van egy ebédlő/társalgó rész, ott lehet fogadni a látogatókat látogatási időben, nálunk a babát is ki lehet ide tolni, bárki jöhet, de elvileg egyszerre csak egy látogatót lehet fogadni.

Az első gyerekn születésénél minden nap jött a férjem, de nem volt benn órák hosszat. A második gyerek születésénél látogatási tilalom volt az influenza-járvány miatt, szóval senki sem jöhetett be.


A VIP szobáknál más a szabály, de nem tudom pontosan.


Őszintén megmondva, én egy négy ágyas szobában nem örültem volna, ha ott van még a saját férjemen kívül 3 vadidegen férfi is éjjel-nappal, pedig nem vagyok egy szégyenlős típus, de akkor is zavartak volna. Pécsen pl. ezért nem mehet be a látogató a kórterembe: nem azért, hogy az anyukával kiszúrjanak, hanem a többi anyuka érdekében.

2019. ápr. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!