Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az apa mennyit lehetett bent...

Az apa mennyit lehetett bent nálatok a baba mellett a szülés utáni 3 napban?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 12. 08:37
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
80%
Azért abba is bele kell gondolni, hogy ha többágyas szobában vagy, akkor a többi szobatársad férje is ugyanúgy bent lehetne. Anno én a nap java részében bugyiban, szoptatós melltartóban voltam, mert volt vagy 40 fok és rengeteget mellen volt a baba, nem gondolom, hogy ez olyan komfortos akkor, ha bent van még vagy 3-5 férj/apuka is a szobában reggeltől estig kisszéken kucorogva. Nálunk amikor először szültem, így is busójárás volt a kórteremben, hidd el, inkább lettem volna a babámmal magamban, minthogy állandó nyüzsgésben, nagyon zavaró tud lenni akkor is, ha csadorban feküdne az ember az ágyban. Persze, joga van ott lenni, de ha nincsen privát tér, szoba és mindenki férje élve a jogával folymaat bent rostokol, az nem igaz, hogy nem zavaró a kismamáknak, az ellátó személyzetnek, de még a babáknak is, mert nincsen egy nyugodt pillanat, pedig szoptatni kéne, felülni is fáj(már akinek), ölik alul-felül minden, nem vágyik ilyenkor az ember közönségre. Akinek létszükséglet a férje támasza mindvégig, az igénylejen privát szobát, sokágyasban egyszerűen nem várható el, hogy ezt biztosítsák és hidd el, senkinek sem lenne jó, ha valahol ezt megengednék én tutira nem mennék oda szülni, így sem ugyanott szültem a második babámat mint az elsőt, pont az említett okok miatt, mert a laza szabályozás engem nagyon zavart, akkor inkább mentem oda, ahol nyugtuk volt a fáradt, összeszokni próbálkozó anyukáknak, babáknak egyaránt, akár azon az áron, hogy apát kevesebbet láttuk.
2019. ápr. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 A kérdező kommentje:
A jogszabaly nem tesz kulonbseget apa es anya kozott ebben az esetben. Ugyhogy barmelyikuk bent lehet.
2019. ápr. 12. 09:13
 13/54 A kérdező kommentje:
Persze ez ertheto. Engem viszont zavar mert 1 honap mulva szulok es szeretnem ha a jogszabalyok alapjan talalkozhata a ferjem a kozos gyermekunkkel es nem csak fel orara..m
2019. ápr. 12. 09:15
 14/54 anonim ***** válasza:
72%
A jogszabály EGY szülőre vonatkozik, ezt vágod, ugye ? Tehát vagy az anya vagy az apa.
2019. ápr. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
79%

Egyágyasban voltam, kb bármennyit bent lehetett, nem is tudom, mit csináltam volna, ha nem jöhet be :( Minden pénzt megért a privát fürdő, és hogy jöhettek be látogatók.

Kórházfüggő amúgy, de ha többágyasba kerültem volna, én se örültem volna, ha be lehetne járkálni a látogatóknak. A babákat is védik így, nehogy véletlenül eltűnjön egy picike...

2019. ápr. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
55%

Akkor nyúljatok bele a pénztárcátokba és igényeljetek vip szobát. Ott éjjel nappal veled lehet a férjed.


Nekünk nem volt erre pénzünk, pedig nekem sem ártott volna, ha ott lett volna apa az első pár napban is, és nem csak akkor látta volna a gyereket, miutan kikerültünk a kórházból.

2019. ápr. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező mit nem értesz azon, hogy egyszerre EGY szülő. Vagy anya, vagy apa. Újszülöttek esetében egy az EGY szülő nyílván az anya. Nincs olyan jogszabály, hogy az apát kötelesek engedni éjjel nappal a gyermekágy mellett lenni.Ha zavar, menj VIP szobába.
2019. ápr. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, szerintem kevered a vonatkozó szabályozást. Amit Te említesz, az addig érvényes, amíg meg nem szülsz. Ergo a szülésnél joga van elejétől végéig bent lennie (neki vagy bárki másnak), hiszen plusz egy fő lehet melletted, amíg te magad vagy a "beteg". Onnantól, hogy megszültél a gyerekednek is joga van egy szülőhöz non-stop 24, ez pedig értelemszerűen ilyenkor az anya, azt semmilyen jogszabály semmiféle törvényben nem írja el (sajnos, vagy nem sajnos, azt majd mindenki eldönti maga), hogy a már megszületett baba mellett az édesanyja mellett 0-24-ig az apa is jelen lehet. Ez esetben úgy kellene szólnia a jogszabálynak, hogy a gyermek (ez esetben újszülött) mindkét szülője jelen lehet a kórházi tartózkodás során és ilyen sehol iktatva sincsen. A látogatási rendet pedig bizonyos keretek között szabályozhatják az intézmények maguk, annyi megkötés van, hogy biztosítaniuk kell, arra nem kötelezi törvény őket, hogy miképpen tegyék ezt. Így hát jogszabályra nem fogsz tudni hivatkozni, ezért annyit javasolnék, ha ennyire fontos, próbálj privát szobát foglalni és bízni benne, hogy üres lesz épp. Ezen túlmenően kénytelen leszel alkalmazkodni a fogadó intézményed protokolljához, akár tetszik, akár nem és ez teljesen törvényes.
2019. ápr. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 A kérdező kommentje:
14es es 17es, miert 2 felhasznalonevrol irsz? Egyedul kevesnek erezted a velemenyedet?
2019. ápr. 12. 09:30
 20/54 anonim ***** válasza:
80%

14 es 17 nem ugyanaz , ezen az oldalon másnak is van 65 százaléka nem csak nekem...


Egyébként meg ha nem tetszik a rendszer, akkor fizess a szobájuk, mert magánkórházba, vagy szülj otthon.


Én külföldön lakom, nálunk nincs ilyen gond ugyanis szülés után pár órával lehet menni haza, de azért mertem a kérdésedre válaszolni mert több évig dolgoztam magyar kórházban, tehát tudom mi a rendszer, és mi a szabály.

2019. ápr. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!