Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt olyan, akinek az masodik...

Volt olyan, akinek az masodik csaszarja jobb volt, mint az elso?

Figyelt kérdés
Iszonyatos csaszarom volt, hazaengedes utan visszakerultem a korhazba is folyadekkilepes miatt... iszonyatos volt. Szeretnek meg babat de ez a mutet annyira szornyu volt, hogy most kb ugy vagyok hogy soha tobbe. Termeszetes szulesem sose lehet, csak csaszar bizonyos okok miatt. Mas is volt igy vele? Esetleg van olyan, aki mashogy elte meg a ket szulest?

2019. ápr. 19. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljesen más volt a 2. Az elsőt indították, brutál falkaparós vajúdás 23 óráig, de nem tágultam, csak görcsöltem. A műtét nem volt rossz, a felépülés ellenben lassú és szörnyen fájdalmas volt. A második beindult magától, 31 óra elviselhető vajúdás után sem tágultam, magzatvíz már 2 napja nem volt, így sajnos műtöttek. Az a félóra borzasztó volt, sokkal erősebb volt a ráncigálás, hánytam és pánikrohamom volt. A felépülés ellenben gyors és fájdalommentes volt, az első felkelés sem fájt, egyedül zuhanyoztam, el se vitték a babát éjszakára sem, nem engedtem. 😊
2019. ápr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Emiatt ne mondj le a babarol, minden szules mas. :)
2019. ápr. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az első császárom sürgősségi császár volt, indított szülésként kezdődött mert kevés volt a magzatvíz, vasárnap kaptam az első tablettát, kedd hajnalban úgy nézett ki hogy jól halad a dolog, de a fiam kb alig mozdult lefelé, vákummal is próbálkoztak 2x, aztán a doki délelőtt 11 körül megnyomott egy vészcsengőt, hirtelen 10 lettek körülöttem, betoltak a műtőbe és gyorsan elaltattak, nagyon rossz élmény volt, de persze örültem hogy minden jól alakult és túl voltunk rajta. Nem teljesen szimmetrikusra sikeredett a vágás és sok vért vesztettem, de ettől függetlenül szerettünk volna második babát. Mikor újra terhes lettem akkor a 30. hét környékén a korházban megbeszéltük, hogy ezúttal tervezett császárt szeretnék. Azon kívül hogy fáztam és hányingerem volt műtét közben (nem altattak), minden jól alakult, a férjem is bent lehetett, kiigazították az előző heget, nem vesztettem annyi vért és persze fájt ugyanúgy a heg, de sokkal hamarabb felépültem.
2019. ápr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan még nem volt 2. császárom; de az első szörnyű volt, de ezért mégsem teszünk le a tesóról.

Nálam az érzéstelenítés nem sikerült jól. Csak a bőröm zsibbadt el, így a vágásnál nem éreztem semmit még az elején. De ahogy mélyebbre mentek... iszonyatos volt a fájdalom, élve boncolásnak éltem meg. Igaz, ez kb. 5-10 percig tartott, mert nagyon gyorsan kikapták ezek után a babám, de az egy örökkévalóságnak tűnt akkor, és azt hittem, ott is maradok...

Aztán ahogy kikerült a babám, röngtön adtak morfint, és így már elviselhető volt a műtét hátralévő része.

Mindennek ellenére szeretnénk még babát -nem is egyet-; remélem, hogy legközelebb majd jobban fog sikerülni; de ha előre tudnám, hogy ugyanolyan lenne, akkor is vállalnám, mert végülis itt vagyunk mind a ketten; éppen, egészségesen. Az a rettentő 5-10 perc csak egy villanás az életemből ahhoz képest, hogy itt a kislányom, és bearanyozza a mindennapjainkat; és ez már egy életre szól... A természetes szülés nálam teljes képtelenség, anatómiai okok miatt.

Próbálj ezen túllépni. Ha nem megy egyedül, akkor vannak perinatális tanácsadók, akik majd segítenek ezt feldolgozni.

2019. ápr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem ketto volt

Mindketto elott durvan 24 ora vajudas

Ezt imadtam :-D

A mutet (1. A gyerek feje rosszul volt 2. Mire kitagultam leallt a folyamat) gyors preciz volt mindkett esetben

A masodik jobban megviselt mert ugye ott mar volt egy heg ...azert kisse rosszabb volt a gyogyulas ..

De ennyi

2019. ápr. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A második ezerszer rosszabb volt, mint az első! A műtét is, a felépülésről ne is beszéljünk. De minden perce megérte :)
2019. ápr. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem az első sem volt rossz, de a második még könnyebb volt. A harmadik volt a legrosszabb, mert látogatási tilalom is volt és a baba is másik szinten volt elhelyezve, mert telt ház volt, így keveset mozogtam, nehezebben gyógyultam. A másodiknál az elejétől kezdve velem volt a baba, már az intenzíven is, szerintem ezért volt olyan gyors a gyógyulás. Maga a műtét mindegyiknél elviselhető volt. Az utolsónál volt egy kis pánik, de nem volt vészes.
2019. ápr. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!