Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ügyeleten ingyenes a szülés?

Ügyeleten ingyenes a szülés?

Figyelt kérdés
Ha a körzeti kórházban fogok szülni, fogadott orvos nélkül ügyeleten, akkor ugye nem kell senkinek pluszban fizetni a szülésért és ellátásért? (normál szoba, nem vip vagy térítéses)

2019. máj. 2. 11:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%

Semmiképp sem KELL fizetned. A fogadott orvos is maximum a magánklinikán fogadhatna el pénzt, ez a hálapénz dugdosás paraszolvencia és a törvény bünteti!

Az emberek hozzászoktatták ehhez az orvosokat, így már sajnos kb. mindenhol elvárás lett.

Külföldön az orvos van felháborodva, ha pénzt akar adni és nem is érti, közli veled, hogy neki adnak fizetést, nem a betegnek kell zsebből kifizetnie.

2019. máj. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%

ha pénzt akar adni a beteg*

Ez lemaradt.

2019. máj. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Reméltem, hogy így van, és leginkább azt, hogy az ellátást sem befolyásolja majd.. :)

2019. máj. 2. 11:28
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
3x születem ügyeleten, egy fillért nem adtam senkinek, és aránylag normális volt velem mindenki.
2019. máj. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
38%
Aki lepontozott, nyugodtan tömje az orvosát pénzzel, remélhetőleg pont akkor lesz majd a Bahamákon nyaralni, amikor elfolyik a magzatvized. ;-)
2019. máj. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

Szintén hármat szültem ügyeletesnél, nem kell fizetni. Se a szülésért, se másért. Velem ugyanúgy bánt mindenki, mint a fizetősekkel.

Ebben benne van az is, hogy a szobatársammal bunkóbb volt a fogadott dokija, mint az ügyeletes velem, és az is, hogy a nővérek és a védőnő egyformán emberséges mindenkivel.

2019. máj. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%
Mióta kell fizetni egy egészségügyi intézményben olyan ellátásért,amelyet a társadalombiztosításod fedez???
2019. máj. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

Nem is értem, miért fizetnek egy bunkónak.

Nekem volt dokim, nem volt tarifája, este 7-kor jött be, éjfélkor ment haza, bent volt velem a szülőszobán.

Utólag a varratszedéskor adtam neki pénzt, amennyit gondoltam.



Szóval nagy különbségek vannak magán és magán orvosok között.


A TB- szülés ingyenes, hisz a TB fizeti a költségeket.

Ha elégedett vagy adHATSZ, de nem KELL. Csak ha te úgy gondolod.



Sajnos itthon nincsenek megfizetve az orvosok, elfogadják, és örülnek az extra pénznek. (bár némelyik tényelg elvárja, és nem tesz érte semmit...)

2019. máj. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%

"Mióta kell fizetni egy egészségügyi intézményben olyan ellátásért,amelyet a társadalombiztosításod fedez???"


A tb az ügyeletesnél való szülést fizeti. Azt nem, hogy Szabo Katika kiválasztotta dr. Akármi Frigyest, hozza jártá magán úton terhesgnodzasra és felkérte, hogy a szabadidejében vezesse le a szülését. Ez egy magánjellegű megállapodás, amiért bizony fizetni kell. Ez nem hálapénz, ez a szolgáltatás díja.

Ha ugyanez a Szabó Katika beesik a szülészetre és az ügyeletesnél szül, ah ingyenes, ellenben ha Katika nagyon meg van elégedve valami miatt az orvossal, hálából adhat neki pénzt. Ez nem kötelező, ezt nevezik halapenznek

2019. máj. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
63%
Amugy meg külföldön 99%ban nem is lat az orvos se a terhesség alatt, se szülésnél, mert a szülésznő az, aki ellát. Orvos csak egészségügyi probléma eseten kerül a kepbe
2019. máj. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!