Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nektek milyen élmény volt a...

Nektek milyen élmény volt a szülés? Mennyi ideig tartott? Volt e gátmetszés? Fáj? Apás szülés volt?

Figyelt kérdés

Tegnap lettem 40 hetes

Semmi jele a szülésnek

Így ha ma sem lesz semmi akkor holnap délben beindítják

Nagyon félek,ez az első babánk

Kislányunk lesz, elvileg hatalmas a haja, ez befolyásol valamit?

Köszönöm a válaszokat!😊

28/N


2019. máj. 5. 15:28
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Apás szülésünk lesz
2019. máj. 5. 15:28
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem is látszik az uh-n a haja, de mindegy.


Volt 1 hiperszuperjó szulesem. A tolas nem fajt, orgazmusom is volt,. Apro gatmetszes kb 3 oltes.


Aztan volt egy iszonyatos nehez es fajdalmas szulesem nagy gatmetszessel, majdnem elvereztem, lassan epultem fel, de nem bantam mert vegul hamarabb tultettem magam rajta lelkileg mint az elso szulesemen.

2019. máj. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%

37 hetesen szültem. (Veszélyeztetett terhes voltam) 5 órakor mentünk be a kórházba, 22:05-kor született meg a lányom. Az apjával beszélgettünk, míg nem kerültem a vajúdóba, addig lekísértem kávézni. Aztán átvittek 20:00-kor a vajúdóba. Ott a nővérekkel beszélgettem, vicceket meséltem. A szülés nem fájt, nagyon pozitív élmény volt, alig vártam már, hogy a karjaimban tarthassam a lányom. Volt gátmetszés, meg sem éreztem, a varrás kicsit kellemetlen volt, de összességében imádtam minden percét. Bármikor szívesen újraélném.

6 hetes kontrollra a szülés előtti gatyámban mentem, nagyon nagy szerencsém volt minden tekintetben.

(A kislányom szép nagy hajjal született, olyan volt, mint az apja, csak kicsiben :) )

2019. máj. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
* Délután 5 órakor :)
2019. máj. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Menzesz szerint 40+4-re szuletett, de uhszerint ajdnem egy hettel kisebb volt az elso trimeszteri uh-n. Ameddig nem avatkoztak be, addig szuper volt, aztan nagyon nem olyan lett, amilyennek szerettem volna. Miert kell inditani holnap? Rossz lett a flowmetria eredmenye? Vagy mivel indokoltak? Elmondtak az inditas kockazatait?
2019. máj. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%
Az előzmények szörnyűek voltak. Túlhordtam, veszélyeztett terhes voltam. Már kórhazban voltam a szülést megelőző 3 napban. Nem tudtam enni, még a vizet is kihánytam. Annyira gyenge voltam, hogy az hihetetlen. A beígért infuzió előtt beindult a szülés és képes voltam megszülni természetes úton a 4 kg feletti kisbabám. A szülés maga és a közvetlen vajúdás (ami kb. 8 óra hossza volt) maga volt a megváltás. A vége pedig csodálatos élmény volt. Akkor azt mondtam soha többet, most pedig bizakodunk, hogy ismét átélhetjük. Apás szülés volt, kicsi szoba volt, a férjem mindent látott. A kapcsolatunkon nem változtatott ez semmit. Van amire én nem emlékszem meg nem tudom milyen volt, azt mondta nem is mond el mindent, jobb ha nem tudom. Jó volt olyan szempontból, hogy biztonságban éreztem magam olyan kiszolgáltatott helyzetben. De idegesített, hogy folyton kérdezte miben segítsen meg nyugodjak meg és mutatta, hogy vegyem a levegőt. Tudom jót akart, de akkor is ez a"Nyugodj meg!"...
2019. máj. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
24%
Ja és az enyémnek is nagy haja volt, nem hiszem, hogy ez kihatott volna bármire is.
2019. máj. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

40+2re született a lányom.

Magzatviz szivárgással indult, burokrepesztés után sem akartak jönni a normális fájások, úgyhogy elkezdték adagolni az oxytocint.. 6 órán keresztül borzalmasan erős 2 perces fájásaim voltak. Nagyon nehezen tágultam, de szerencsére sikerült hüvelyi úton megszülni a lányomat. Gátmetszés is volt, nagyon féltem a gondolatától is szülés előtt, de nem fájt maga a vágás sem és utána sem igazán. Másnap már simán üldögéltem törökülésben.

Maga a szülés viszont nem jó élményként maradt meg. Hónapokig rémálmaim voltak a fájdalom miatt, pedig mindenki kedves volt velem és komplikációk nélkül megúsztam.

7 hónapos a lányom talán mostanra sikerült nagyjából kihevernem a dolgot, de nem vagyok biztos benne, hogy bevállalok még egyet.

Könnyű szülést neked! 🙂

2019. máj. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
De miért indítanak? 42. hétig semmi baja nem lesz ha bent marad!
2019. máj. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%
Ezt en sem ertem, 9. Ahol en fogok szulni, ott a 42. hetig varnak. Ahany inditott szulest hallottam, nagy resze borzalmas fajdalmakat csinalt az anyanak, az oxitocinos gyorsitastol leesett a baba szivhangja, es csaszar, vagy ki sem vartak a tagulast, jott mindenfele beavatkozas. 40+2-re inditani anelkul, hogy gond lenne a babaval, vagy az anyaval, hat en menekulnek az ilyen orvostol.
2019. máj. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!