Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Meddig lehet túlhordani?

Meddig lehet túlhordani?

Figyelt kérdés
A kiírt dátum után meddig várnak az orvosok, hogy meginduljon a szülés, mikor mondják azt, hogy nem lehet tovább várni, most indítják?

#Túlhord
2019. máj. 10. 10:20
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Kórházi protokollfüggő egyrészt, másrészt a baba állapota is nagyban befolyásolja. A legtöbb helyet a 41. hét betöltése a végső határ.
2019. máj. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, túlhordás egyébként 42. héttől van, előtte még csak terminustúllépésről beszélünk orvosi értelemben. Szóval a "valódi" túlhordást kb. sehol nem várják meg.
2019. máj. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kórház függő. Az első lányommal 41 hetesen indítottak, de lehet csak mert rákérdeztem (akkor már bent feküdtem 39+6 óta) megkérdezték mikor kellett volna szülnöm? Hát mondom múlthét kedden,mondtam ezt hétfőn, na akkor holnap indítjuk, ennyi volt a válasz. Az egy dolog hogy nem akart mégse beindulni. Végül még 2 sikertelen szülésinditás után 42 hetesen császároztak meg.

A második lányommal másik kórházban nem indítottak. 1x tágítottak kézzel, hogy legalább a magzatvizet megtudják nézni.

De magától indult 41+4 naposan du 2-kor magzatvíz szivárgással. Csomó oxitocin után 41+5 napra született meg.

2019. máj. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
Ahol en fogok szulni, ott a 42. hetig varnak, ha minden oke, de terminust szoktak ilyenkor ujraszamolni a normalisabb dokik. En eleve egy hettel kesobbi datumot adtam meg menzesznek, igy bar uh alapjan irnak elso korben ki, a 43. hetig tudjuk huzni, ha minden oke, mert figyelembe veszik a vegen a menzeszt. De amugy az inditasi javaslatot nem kotelezo elfogadni, ha a baba teljesen jol van, lehet bezetni flowmetriat, szivhabgot, mozgast.
2019. máj. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Kórházfüggő, nálunk a 41. hétig várnak, engem 40+4 hetesen indítottak este, másnap este sürgősségi császár lett bradycardia miatt. Ha visszamehetnék az időben, nemet mondanék az indításra, mert semmi nem indokolta, kár hogy akkor olyan töketlen voltam és hagytam magam.
2019. máj. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2019. máj. 10. 11:04
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kórház függő, nálunk volt egy ilyen eset nem tudom hogy hogy (barátnőm) kiirt dátum után 2 héttel szült, egészséges kislányt
2019. máj. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindkét gyermekemet terminus után szültem. 41. hétig vártak volna. Az elsőnél 40+6 hetesen elfolyt a magzatvíz, a második 40+2 hetesen született, fájásokkal kezdődött, így egyiknél sem kellett indítani.
2019. máj. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valahol 5 napután inditanak,valahol 41.hét után inditanak.tulhordáskor magátol is beindulhat a szülés
2019. máj. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
SOTE 1-en betöltött 42.héten indították mivel minden rendben volt.
2019. máj. 12. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!