Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért fáj a szülés? (kérdésed...

Miért fáj a szülés? (kérdésed túl rövid pfff)

Figyelt kérdés
Ha olyan nagyon természetes meg minden, akkor miért úgy működik, hogy egy csomóan sikítoznak, meg durva érzéstelenítők kellenek meg, meg fú de fáj meg ilyenek? Miért nem oldotta meg úgy a természet, mint mondjuk (hülye példa) de a kakálást vagy ilyesmit? Vagy, ha hagynák teljesen természetesen lezajlani, semmivel sem gyorsítanák, semmi infúzió meg ilyenek, akkor jobb lenne?
2010. júl. 7. 20:20
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
33%

na hát én ezért sosem fogok szülni :'D

18l

2010. júl. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
28%
Régen az asszonyok teljesen egyedül szültek, elhagyatva, távol mindentől. Nem kaptak epidurált, nem kaptak érzéstelenítést, senki nem nyomkodta a mellüket, hogy megmutassa hogyan is kell szoptatni, teljesen természetes volt nekik ez az egész. Túl van spirázva az egész terhesség, szülés és gyermeknevelés. Csak azt tudnám, hogy miért.
2010. júl. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
37%
16 évesen szültem.A fiam 4200g-jött, mint a villám.Sem epit, sem oxit nem kaptam, de nem is kértem volna.Úgy is megkaptam a magamét, hogy fiatal voltam.Ennek 16 éve.Mellettem egy nő annyira üvöltött, hogy rossz volt hallgatni.A babája 2400g-os volt.Kérdeztem a dokit, miért fáj neki annyira, hisz az enyém sokkal nagyobb, és fele annyira nem fáj.Azt mondta, próbáljunk meg egy érett, és egy éretlen barackot leszakítani a fáról, melyik jön le hamarabb?Szóval a természet tudja a dolgokat elrendezni, én a természetesség híve vagyok, nyilván vannak más esetek is.
2010. júl. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
82%

Én is azt mondtam 18 évesen mint az első, aztán már 2 szülésen is túl vagyok és még egyet tervezünk.

Érzéstelenítés nélkül szültem mindkétszer. A vajúdás alatt kitágulsz annyira, hogy kiférjen a baba, erre mondjuk rásegítenek egy kis gátmetszéssel, hogy ne legyen bibi, de ennyi. Ezt át kell élni, hogy tud miről beszélek. A világ legfantasztikusabb élménye volt lányaim születése, pedig rengeteg jó dolog történt azelőtt is velem. Férjem is ugyan ezt mondja (mindkettőt végig asszisztálta).

2010. júl. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
80%

A miértre nem tudom a választ.

De szerintem is könnyebb lenne,ha nem gyorsítanák fel indokolatlanul a szülést. A baj,hogy a mai nők gyengébbek,mint az előző generációk voltak. Vannak nők,akik nem tűrik a fájdalmat,és indokolatlanul sikoltoznak,hisztiznek. Amikor szükség lenne az erejükre,akkor már kimerültek a hisztitől. Nekik ezért nehezebb a szülés,mint a nem sikítozó nőknek.

Nőgyógyász rokoönom szerint,azok sikítoznak legjobban,akiknek valójában semmi okuk rá. A legtöbb nehéz szülésnél az anya inkább rájuk hallgat,és nem sikítozik.

2010. júl. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
26%
Olvasd el a bibliát, azért fáj a szülés.
2010. júl. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy annyira egy kényelmes világban élünk, hogy van idő azzal foglalkozni, hogy miért van ez meg az!

A szülés a legnagyobb csoda amit mi nők kaphattunk! Gondolj bele, hogy milyen csodálatos a női test, hogy életet tud adni! A fájdalom csak fizikális...! Ez csak biológia! Én annyira csodáltam mindig ezt a dolgot, hogy szülésznőnek készültem!

Amikor szültem (márpedig én aztán nagyon megszenvedtem) arra gondoltam, hogy ez egyszeri és megismételhetetlen!

És ma már nagyon jó rá visszagondolni!

2010. júl. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
65%

Hogy miért fáj, azt nem tudom, úgy képzelem azért, hogy a baba és a mama is dolgozzon a mielőbbi szabadulásért.

De hogy orvosi körülmények között miért kell fájnia azt már nem látom be. Nincs rá szükség, felesleges trauma és ráadásul minden eszköz megvan rá egy kórházban, hogy fájdalommentes csöndes meghitt szép élmény lehessen. És többnyire mégsem az.

Azt meg végképp felháborítónak tartom, hogy egy kívülálló lefitymálja az én fájdalmamat és hisztinek minősítse. Különösen ne egy férfi orvos mondja meg, hogy nem fájhat annyira. Mégis ő honnan tudná?

Lányok, a szülés többnyire iszonyúan fáj, jobban mint bármi más, és jó hogy nem tart örökké, meg ott a baba a végén, de kell ez a fájdalommizéria köré feltétlen? Minek hősködünk, amikor nem muszáj?

2010. júl. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Én fájdalomcsillapítás nélkül szültem, és könnyű szülés volt. Akkor minek kértem volna bármilyen mesterséges szert? Annyira nem volt vészes, hogy ne bírtam volna ki. Biztosan vannak akiknek annyira fájt az első, hogy kérik, hát tegyék. Ki ahogy érzi. Ha van rá lehetőség az teljesen jó. Nekem nem kellett, de nem gondolnám, hogy hősködtem, szerencsém volt:)
2010. júl. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy itt találtam rá választ. bocs, csak angolul:

[link]

2010. júl. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!