Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés előtt állok 6 hónapos...

Szülés előtt állok 6 hónapos elmúltam. Melyik a jobb. Császár vagy sima szülés?

Figyelt kérdés

Az egyik csak addig fáj amíg tart könnyebben gyógyul míg a császár egy nagy műtétnek számít. Írjátok le légyszíves kinek milyen élménye volt. Apásat szeretnénk az meg csak a normális szülésnél meg engedett.

A vérzés nagyon vészes?????


2009. febr. 7. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én természetes úton szültem, epidurális érzéstelenítéssel, ennél csodálatosabb élményt el se tudok képzelni. A fájdalmakat egyáltalán nem éreztem, és rögtön a karomban tarthattam a kislányomat. A vérzés nem vészes, olyan igazán bő nekem az első 3 napban volt, utána már nem volt erősebb mint egy átlagos menstruáció.

A gátmetszést sem éreztem, mondjuk az utána következő néhány nap elég kellemetlen volt, a varratszedésig, de simán ki lehet bírni, meg végig velem volt a baba, így nem is volt időm azon gondolkozni, hogy mim fáj.


Én féltem a császártól, mert ahogy írtad az tényleg egy nagy műtét, és az egyik szobatársam császáros volt, és sokkal többet szenvedett, mint mi, akik hüvelyi úton szültek. Persze,amikor egészségügyi okai vannak a császárnak, természetes, hogy az kell, akkor nincs min gondolkozni.


4 hós kislány anyukája

2009. febr. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
hát szerintem ezt nem lehet így összehasonlítani, hogy melyik jobb. Nekem császárom volt, kb 3 hét alatt épültem fel, bár a vágás felett a bőröm még mindig érzéketlen, azt mondják, annak kell egy év is akár, hogy rendbejöjjön. Nekem lelkileg nagyon megterhelő volt a gondolat, hogy nem voltam képes megszülni, ergo nem is vagyok nő, sokáig ezzel kínoztam magam, néha még most is bánt, pedig lassan 6 hónapja már. Aztán ugy apuka nem lehet bent a szülésnél és hát nem nagyon ugrált senki, hogy megnyugtassa, minden oké. A műtét este volt és csak reggel kaptam meg a babát, a rendes szülésnél, jobb helyeken ugye már rögtön a szülés után teszik is cicire hogy a szopi is jól menjen (aranyóra). Mivel nagyon megviselt a műtét, nagyon fájt a hasam, nem vállaltam a babás szobát, nem tudtam volna ellátni a babát, ezt is nagyon sajnálom. Augusztusban szültem, nagyon meleg volt, de a seb miatt nem fürödhettem, csak mosakodtam több, mint egy hétig. A tejem is nehezebben indult be, már azzal riogattak, hogy tápszert adnak neki, egy napig bőgtem, mire akkor éjjel beindult. A seb miatt nehezebben mozogtam, nem tudtam jól fogni, mellrerakni a babát, kisebesedett a mellem, 3 hónap kellett, mire rendbejött. Viszont a hüvelyem nem tágult ki, nem lett aranyerem (persze nem lesz mindenkinek), nem lett gátsebem, azt hiszem azt nehezebben viseltem volna, mint a hasi sebemet. Szóval mindent összevetve egyik sem jobb a másiknál, a lényeg úgyis a végeredmény, a csodaszép baba. Ha császárra kerül a sor az úgyis a baba és a te érdeked, annak oka van.
2009. febr. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!


Jó babázást nektek én meg reménykedem h minden rendben lesz és gyors :)

2009. febr. 7. 21:09
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem sem lehet egyértelműen eldönteni melyik a jobb, mindenkinek más fontos. Nekem mikor felmerült, hogy esetleg császározni fognak nagyon elkeseredtem. Aztán szerencsére engedélyezték a spontán szülést, a párom végig velem volt. Fájásaim nem voltak, infúzióval indították meg, mert már ki voltam tágulva, aztán kéjgázt kértem. Felkészültem, hogy iszonyatos fájdalmas lesz. Összességében kb. 5 óra volt, jól tágultam. Ami gond volt, hogy senki nem számított nagy babára, ő 4020 grammal és 52 centivel született, ráadásul a keze a fején maradt. Ezt nem lehetett látni előre. Ami lehetett minden szakadt. Az éjszaka borzalmas volt, a gátsebem iszonyatosan fájt. Reggelre hematómám lett, így altattak, újra felvágták és újra varrtak. Néhány nap múlva vért kaptam, mert a HGB-m nem állt helyre, csak esett. 1 hétig két lábon járó zombi voltam, de én azt mondom megérte. Bármikor újracsinálnám. A fiam erőt adott. Azt mondta mindenki hogy (doki, nővérek), nagy a fájdalomküszöböm és sokkal jobban viselem, mint ahogy az eredményeim alapján kéne. Azért akartam hüvelyi szülést, mert szerintem az a természetes és azt olvastam, hogy így jut hozzá a baba bizonyos bacikhoz, amikre később szüksége lesz. De ez az én álláspontom, van amikor muszáj császározni. A baba a legfontosabb, hogy ő egészséges legyen.

A vérzés nálam elég brutál volt a körülmények miatt, kb. 5-6 hét alatt múlt el teljesen.


Könnyű és gyors szülést kívánok!

2009. febr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Sima szülés egyértelmű! Nekem 2 óra alatt megszületett a babám! Az a 2 óra nagyon fájt, de megérte. Utána nagyon véreztem 1 hétig, és barnáztam 3 hétig. A gátsebem néha fájdogált, de nem vészesen.

Mikor letelt a 6 hét, újra el tudtam kezdeni tornázni, hasazni. Ezt császárnál nem tudtam volna megtenni.

Császár mégiscsak egy műtét, átvágják teljesen a hasadat.

Könnyű szülést kívánok neked,

üdv, 2 hónapos anyuka.

2009. febr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szió!


Csak úgy, mint az előttem szólónak nekem is a császárra kellett készülnöm még a szülés előtti napon is, de végül megtudtam szülni faros!!! babámat. 10 öltésem volt, így nekem sem ment könnyen a baba ellátása a kezdeti időkben, de biológia szakos kolléganőm meggyőzött a spontán szülés előnyeiről (természetesen, ha elkerülhetetlen a császár, akkor nem kérdéses).


Bizony a babák, míg a szülőcsatornán áthaladnak, találkoznak néhány "jó" bacival és az immunrendszerük máris fejlődésnek indul ezáltal

(ez ugye császárnál teljesen hiányzik). A szüléssel együtt járó trauma pedig nélkülözhetetlen a továbbiakban (az okos emberkék szerint, bár ez már inkább pszichológia). A méh visszahúzódása is gyorsabb a spontánszülésnél, míg a császárosoknak több kórházban is méhösszehúzó injekciót adnak a szülést követően. A tej beindulása is függ a szülés milyenségétől (természetesen vannak császárral szült kismamák, akiknek rengeteg tejük van, de sajnos többüknek nehézségei akadnak ezen a téren).

A vérzés szerintem annyira nem függ attól, hogy hogyan szültél, viszont úgy tapasztaltam, hogy a császáros kismamák könnyebben és hamarabb kapnak erőre, mint hüvelyi úton szült társaik (persze ez nem reprezentatív adat :))) ).


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy amennyiben az orvosod nem látja akadályát a hüvelyi úton történő szülésnek, úgy ne is gondolkodj a császármetszésen. De ha bármi is indokolja a műtétet, egy percig se habozz, mert akár komoly következményei is lehetnek rád és a babára nézve is.


Zita (9,5 hónapos kislány anyukája)

2009. febr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
a második válaszoló vagyok, én bizony már 6 héttel a csaszi után hasizmoztam, semmi bajom nem lett tőle. Császárnál nincs olyan erős vérzés, mert ha már ott vannak kitörlik a méhet. Én kb 3 napig véreztem, de az legyen a legkisebb gond.
2009. febr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
ja, és a mi kórházunkban mindenki kapott méhösszehúzót, csaszis is és simán szült is.
2009. febr. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

ha a szülés utáni időszakot vesszük figyelembe, a természetes szülés egyértelmüen jobb. a szervezet nem egy vágásra van felkészülve a hason, hanem a természetes dolgokra. a császárosok sokkal többet kinlódnak szülés után, mert a hason lévő seb, sokkal nehezebben gyógyul, mint a repedések. én kívánom, hogy természetesen hozd világra a babádat, szerintem sokkal jobb.

üdv: egy 4 éves kislány anyukája, és 28 hetes pocis...:)))

2009. febr. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkét babámat simán szültem,4 illetve 2 óra alatt.A 2.nál gátmetszésem se volt,az elsőt EDA-val,a 2.babát fájdalomcsillapítás nélkül.A császár egy komoly hasi műtét,amit csak nagyon indokolt esetben ajánlott elvégezni.Én kb.2 hétig véreztem,és 3 hétig barnáztam.Könnyű,gyors szülést!
2009. febr. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!