Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után hüvelyi szülés:...

Császár után hüvelyi szülés: mennyi ideig tartott? Nehéz volt a tágulás? Így utólag melyik volt "jobb"?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 26. 13:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Én csak anyukám esetét tudom leírni, én még nem szültem :)

Én császáros voltam harántfekvés miatt. Rá 2 évre szülte öcsémet hüvelyi úton, nagyon hamar megvolt, bement a kórházba, szombat volt, az orvos Vácon lakott, anyu pedig a Dél-Pesti kórházban szült. Felhívták az orvost, de anyut felfektették és mondták neki, hogy az orvos kb. fél óra és ittvan, de ha érez egy nagyobb fájdalmat akkor nyomjon. Erre anyu mondta a szülésznőnek, hogy azt hiszem már érzem is, 2x nyomott és öcsém úgy kicsusszant, hogy úgy kellett szinte elkapni. :) Viszont sajnos elkékült, azonnal inkubátorba kellett tenni és vitték át a kardiológiára rohammentővel, mert 2 oldali tüdőgyulladással és szívbetegséggel született. Viszont azóta 18 éves, 195 centi magas, izmos pasi lett belőle :)


20/L

2010. ápr. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Szintén nem saját élmény, hanem ismerősé: a lányát farfekvés miatt császárral szülte, fiát rá két évre hagyták normálisan születni. Ő azt mondta, ha választania kellene, akkor egyértelműen a császár "kellemesebb", a felépüléskor se volt rosszabb, mint hüvelyi után. Gondolom, esete válogatja. Sok esetben látom, hogy egy császár után írogatnak sokan, milyen szörnyű volt, holott át se éltek szülést normálisan, ami lehet rosszabb, pláne, ha elhúzódó.
2010. ápr. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Első szülésem 17 óra vajúdás után császár lett, rá 9 évre második szülés pedig sima, az elejétől a végéig 10 óra alatt. A tágulási szak nagyon fájt, de egyébként mindkettő fáj, csak máshol és másképp.

A császáros seb még sokáig fájt, szinte két-három hónapig alig tudtam használni a hasizmomat. Ráadásul utána az időjárás változást is megéreztem a hegnél.

Sima szülés után pedig a gátmetszés és az aranyér okozhat gondot, nekem mindkettő fájt rendesen, ettől függetlenül utólag a sima szülést választanám, pedig maga a szülés része jobban fáj mint a császár.

2010. máj. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
14.45-ös vagyok, valahogy a lelki kötelék más, pedig imádom mindkét gyerekemet, de azt az élményt a császár nem adta meg, nekem legalábbis nem.
2010. máj. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
14:47! Pontosan! Bár én egyszer szültem, császárral. De az a fájdalom, amit az miatt éreztem, hogy nem lehetett bent az apuka, és hogy nem szülhettem meg a babámat, szerintem bármilyen fizikai fájdalomnál nagyobb... Nagyon készültem a szülésre, vártam, akartam. Bementem szülni -> vizsgálat -> bő vérzés -> 10 perc múlva a műtőben voltam, és kivették a kislányomat, mintha csak egy hátizsák lennék... Szerintem ez nagyobb fájdalom, mint egy természetes szülés. A fizikai része meg kit érdekel... amúgy a heg gyógyulása sem piskóta...
2010. máj. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%

Mi a fxszom élmény a vajúdásban?


Én két napig vajúdtam, aztán császármetszés lett.


A vajúdás kimerített a hátam közepére nem kívántam két napig a gyereket.

Aztán megváltozott minden és szeretem, de a vajúdástól még nem kötődöm hozzá jobban.


mellesleg élmény a nyaralás nem a szülés

2010. máj. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, nekem természetesen mindenkié hasznos volt!


Egyébként nekem is részben az a "bajom", amit az utolsó válaszoló is írt.

Első hosszú vajúdás után császár, nagyon gáz volt és bosszantó, hogy miért szenvedtem annyit, ha végül mégis műtét lett.

Szeretném, ha a 2. természetes úton sikerülne, de nem a szülésélmény miatt (sajnos én erre nem tudok olyan pozitívan gondolni, mint sokan) , hanem a császár utáni 3 napos kínlódás miatt. Viszont rettegek a vajúdástól is.

Mindenki azt mondja, hogy sokkal kevesebbet kell vajúdni 2. szülésnél, de félek, hogy ez csak akkor igaz, ha az 1. hüvelyi volt...

2010. máj. 13. 18:12
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
18.05-ös: nem a vajúdás az élmény, nem ezt mondtam. Az a része volt élmény, mikor megszületett a gyerek és rátették a hasamra, majd fél perc múlva a gyerek a cicim felé kezdett keresgélni és már szopizott is. Na ez volt az élmény, nem az, mikor kivették a hasamból a császárnál a gyereket, majd elvitték fürdetni és csak akkor kaptam meg, mikor már össze voltam varrva és vagy kb 1 óra eltelt utána.
2010. máj. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja és majd akkor írj választ erre a kérdésre, ha már császároztak is és szültél simán is. Úgy veszem észre, neked még csak az egyik volt meg. Na szia!
2010. máj. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
39%
18:05! Nagyon sajnálom, hogy Neked ezt jelenti a szülés... vagyis dehogy sajnálom! Ha így gondolkodsz róla, meg is érdemled, hogy ilyen rosszul élted meg!!! Más meg vágyna rá, valószínűleg nem a fájdalom miatt, de ezt Te úgysem érted....
2010. máj. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!